Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Tűz ütött ki egy több emeletes bútorgyárban a Maros megyei Görgénysóaknán kedden reggel, egy személy égési sérüléseket szenvedett, három másik pánikrohamot kapott – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság.
2023. április 18., 10:242023. április 18., 10:24
A lángok mintegy 100 négyzetméteren pusztítottak a Görgényoroszfalu községhez tartozó görgénysóaknai létesítmény első emeletén, a felületkezelési (lakkozási) részlegen. Az esethez riasztották a szászrégeni és marosvásárhelyi hivatásos tűzoltókat, két rohammentő-egységet (SMURD) és a mentőszolgálatot is. A lángokat végül sikerült megfékezni, egy személyt égési sérülései miatt részesítettek orvosi ellátásban, három személy pedig pánikrohamot kapott.
A hálózaton végzett javítási és fejlesztési munkálatok miatt Háromszéken, Hargita és Maros megyében is áramszünetek várhatók a következő hét első napjaiban.
Az orvosok mindkét lábát amputálták annak a pilótának, aki súlyosan megsérült, miután szombaton lezuhant a kisrepülőgépével egy jászvásári katonai egység közelében. A férfi állapota továbbra is válságos.
Egyre kiterjedtebb területen esett fagypont alá a hőmérséklet vasárnapra virradóan, a leghidegebb pedig Csíkszeredában volt.
Hajdanán, templomtorony hiányában a háromszéki falvak nagy részében is ilyenek őrizték a harangokat, mára fájóan kevés maradt belőlük. A még állók azonban sokat tudnak mesélni múltunkról, rövid megállásra, töprengésre késztetve a feléjük tévedőt.
Lezuhant szombaton egy kisméretű repülőgép két emberrel a fedélzetén a Iași-hoz tartozó Dancu településen lévő katonai egység közelében.
A Dunába esett szombaton egy autó, amely egy utánfutón egy vízi járművet vontatott. Tűzoltók keresik az elsüllyedt járműveket, de ha meg is találják, kétséges, hogy a felszínre tudják-e emelni.
Egy 55 éves elítéltet hoztak haza Spanyolországból Romániába szombatra virradóan. A férfit korábban hat év börtönbüntetésre ítélték nemierőszak-kísérlet miatt.
A bukaresti ítélőtábla a fenyegető e-maileket több száz iskolának és kórháznak elküldő 17 éves fiú harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezéséről döntött pénteken.
A gyergyószentmiklósi Hő-, Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű munkatársai megkezdték a városban a fűtésszolgáltatás fokozatos elindítását. A lakók odafigyelését kérik.
szóljon hozzá!