Fotó: Viorel Burus/Facebook
A rendőrségen tesz feljelentést az egyik károsult autótulajdonos, miután három fiatal hétfőre virradóra több mint tíz autóban tett kárt Csíkszeredában. Mint mondta, ha nem vonják felelősségre az ilyen tetteket, akkor azokat bármikor megismételhetik.
2022. november 14., 17:082022. november 14., 17:08
Facebook-oldalán osztotta meg a csíkszeredai Viorel Burus azokat a felvételeket, amelyeken jól kivehető, hogy vasárnap éjjel, két óra után három fiatal úgy vonul végig a csíkszeredai Tudor Vladimirescu utcán, hogy több autóba belerúgnak.
Útjukat a Gyermek sétányon folytatják, ahol szintén megrongálnak több ott parkoló járművet.
- osztotta meg a károsult. Szerinte nem maradhat el a fiatalok felelősségre vonása, hiszen
Megkérdeztük, hogy tesz-e panaszt, azt válaszolta, hogy éppen készül a rendőrségre feljelentést tenni a vandál fiatalok ellen.
Egy másik károsult, aki szintén Facebookon osztotta meg, hogy „milyen névjegyet” hagytak maguk után a fiatalok a Tudor Vladimirescu utcában, ő a helyi rendőrség beavatkozását köszönte meg.
Maria Plumbu, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője tőlünk értesült az esetről, mint mondta, egyelőre nem kaptak feljelentést az ügyben, azonban a károsultak még megtehetik, hogy jelzik ezt a rendőrségen.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
7 hozzászólás