Egyelőre nincs aki elszállítsa a szemetet Marosvásárhelyen és környékén. Egyelőre nem merült fel a szükségállapot kihirdetése a folyamatosan felhalmozódó szemét miatt. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Mindössze egy cég nyújtott be ajánlatot csütörtökön a marosszéki Ecolect Fejlesztési Társulás második felkérésére, így egyelőre nem tudni, hogy jövő héten lesz-e szemétszolgáltató, aki elszállítsa a hulladékot Marosvásárhelyen és környékén.
2023. április 06., 16:012023. április 06., 16:01
Nem rózsás a helyzet: mint korábban beszámoltunk róla, a Maros megyei hulladékgazdálkodásért felelő Ecolect Fejlesztési Társulás tavaly decemberben szerződést bontott a Brantner szolgáltatóval, miután mind a tizennyolc önkormányzat, amelynek területén szolgáltatott, elégedetlen volt a munkájával.
Maros megye tizennyolc önkormányzata tartott hétfőn rendkívüli tanácsülést, hogy engedményeket tegyen a hulladékgazdálkodási cégeknek, hátha valamelyikük elvállalja a háztartási hulladék összeszedését és elszállítását.
Aztán módosították a feladatfüzetet, könnyítéseket eszközölve. Közben lejárt az április 4.-i határidő.
A Székelyhon megkeresésére, Tóth Andrea, az Ecolect vezetője elmondta, hogy csütörtök délig várták a második felkérésre az ajánlatokat.
Tóth Andrea azt is elmondta, hogy ha a céget arra alkalmasnak találják arra, hogy ellássa a szolgáltatást, és megkötik vele a szerződést, úgy is csak öt napon belül kell munkába állnia. Ami azt jelenti, hogy a legoptimálisabb esetben is, hogy
Megkérdeztük a prefektúra sajtószóvivőjét, hogy szóba került-e a szükségállapot kihirdetése – ugyanis
Damian Samoila sajtószóvivő azt válaszolta, hogy a szükségállapot kihirdetése nem merült fel.
Ez a kérdés azért fontos, mert amennyiben szükségállapotot hirdetnének, minden önkormányzat maga köthetne ideiglenes szerződése egy szolgáltatóval, és nem kellene várjon az Ecolectre.
Közben több érintett marosszéki polgármesteri hivatal a közösségi oldalán tájékoztatta a lakókat a kialakult, szolgáltató nélküli helyzetről, arra kérve őket, hogy
A tömbházlakók esetében jó kérdés, hogy mit tegyenek, ugyanis egy-egy tízemeletes tömbházban, ahol a lépcsőházból kell ledobni a szemetet, már a földszintet elhagyva az első emelet felé tör a szemét mennyisége.
Elindult a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói búcsúba, Erdélybe pénteken hajnalban – tájékoztatta Petrus György, az utazást szervező Kárpáteurópa Utazási Iroda vezetője az MTI-t.
Kánikulára figyelmeztető előrejelzéseket bocsátott ki pénteken a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az ügyvivő kormány abszolút prioritásként kezeli a parajdi helyzetet – jelentette ki csütörtök este Cătălin Predoiu ügyvivő miniszterelnök az Antena 3 CNN televíziónak adott interjúban.
Cáfolta pénteken a belügyminisztérium a közösségi oldalakon terjedő információkat a hadiállapot kihirdetéséről és a határok lezárásáról.
Ugyanúgy otthon érezte magát Csíkban, mint Bonyhádon a hajdani Potápi Árpád János nemzetpolitikai államtitkár, emlékére csütörtökön emléktáblát avattak Csíksomlyón. Az ünnepségen jelen volt Semjén Zsolt, Magyarország miniszterelnök-helyettese is.
Október végétől újabb németországi várost céloz meg a Wizz Air Brassóból: Dortmundon és Nürnbergen kívül Memmingenbe is lehet majd utazni. A repülőtér menetrend szerinti járatainak száma ezzel hatra növekedik.
A nyomozó hatóságokhoz készül fordulni a védelmi minisztérium a katonai mozgósításra vonatkozó újabb hamis információk miatt.
Élőben közvetítik a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceum ballagási ünnepségét június 6-án, pénteken 11 órától a tanintézet hivatalos Facebook-oldalán, honlapján és a Youtube-on is.
Megduplázta a Székelyföld megsegítésére összegyűjtött támogatást a kormány, az erről szóló kormányhatározatot csütörtökön írta alá Orbán Viktor miniszterelnök.
szóljon hozzá!