Túlmutat a megfáradt közhelyeken az a kiállítás, melyet Valentin-nap alkalmából hoztak létre a székelyudvarhelyi Márton Áron téren: 100 magyar költő szerelmes versét függesztették ki, rózsaszín habok és szívecske-áradat nélkül.
2025. február 14., 16:592025. február 14., 16:59
2025. február 14., 17:062025. február 14., 17:06
Fotó: Csató Andrea
Túlmutat a megfáradt közhelyeken az a kiállítás, melyet Valentin-nap alkalmából hoztak létre a székelyudvarhelyi Márton Áron téren: 100 magyar költő szerelmes versét függesztették ki, rózsaszín habok és szívecske-áradat nélkül.
2025. február 14., 16:592025. február 14., 16:59
2025. február 14., 17:062025. február 14., 17:06
Fotó: Csató Andrea
Az embernek az az érzése, ha besétál a Márton Áron téren felállított versekkel teli labirintusba, azaz a VersElő Szerelem kiállításra, hogy
Albert Orsolya, a kiállítás ötletgazdája kérdésünkre elmondta, az alapötlet, a művészet és a versek népszerűsítése már régóta foglalkoztatta, performanszokban, előadásokban foglalkozott már vele, és ez a VersElő Szerelem projekt is ennek egy része, mely a Bálint-nap kapcsán a magyar irodalom csodaszép szerelmi költészetére hívja fel a figyelmet.
Emellett célja volt az is, hogy
Fotó: Csató Andrea
Orsolya kiemelte azt is, nem titkolja, hogy a kiállítás révén rá szeretné irányítani az emberek figyelmét a költészetben, illetve a művészetekben rejlő lehetőségekre, „tükrökre”, amelyek a rohanó, digitális világunkban kiveszendőben vannak.
Mint meséli, a kiállítás célközönsége elég széles, tekintve, hogy életünk különböző korszakaiban többször lehetünk szerelmesek.
– mutatott rá a projekt sokszínűségére. A létrehozás szemmel láthatóan sok munkát igényelt, ezért arról is érdeklődtünk az ötletgazdától, milyen végeredmény, vagy visszajelzés töltené el elégedettséggel.
Fotó: Csató Andrea
Elmondása szerint, ugyan a szabadtéri kiállítás péntek reggeltől látogatható, délutánig már több osztályt is elvittek rá az irodalom szakos tanárok, a diákoknak pedig ki kellett választaniuk egy kedvencet a versek közül, melyet a következő órán felolvasnak majd, ez például már elégedettséggel töltötte el.
Fotó: Csató Andrea
„Két ember ilyen őszinte pillanatának részese lenni, szintén nagyon jó visszajelzés, ami miatt az ember úgy érzi, megérte rá szánni az időt és belefektetni a munkát” – mutatott rá az ötletgazda, hozzátéve, hogy az is egy nagyon szép pillanat volt számára, amikor
Fotó: Csató Andrea
Különleges interaktív formája tehát ez a kiállítás az olvasás, és irodalom népszerűsítésnek, mindemellett pedig szép közös pillanatokat okozhat az arra járóknak is, nem kizárólag pénteken, Valentin-napon, hiszen a versek kedd éjfélig maradnak a Márton Áron téren, így
A szervező közösségi élményre is hívja a résztvevőket: a látogatók szavazhatnak a 100 kiállított vers közül a kedvencükre, így megválasztva közösen Székelyudvarhely kedvenc versét.
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
szóljon hozzá!