
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az elmúlt 24 órában 165 tüzet oltottak el a katonai tűzoltók, a rohammentősök 1412 személynek nyújtottak sürgősségi orvosi ellátást – tájékoztatott vasárnap a belügyminisztérium.
2023. augusztus 20., 13:362023. augusztus 20., 13:36
A közlemény szerint műszaki mentésre nyolc esetben volt szükség, akcióik során ugyanakkor 15 bajba jutott személyt helyeztek biztonságba a katasztrófavédelmi erők – ismerteti a belügyi összesítést az Agerpres.
A rendőröknek többek között sikerült lebeszélniük egy személyt az öngyilkosságról.
A jelzett időszakban 948 lehetséges bűncselekményről érkezett bejelentés. A rendőrök és csendőrök 198 bűnelkövetőt értek tetten, 30 személy ellen alkalmaztak valamilyen kényszerintézkedést, illetve 17 országos vagy nemzetközi körözés alatt álló személyt fogtak el. Ugyanakkor közel 3,9 millió lej értékben szabtak ki bírságot összesen 9162 szabálysértésért.
A katasztrófavédelmi felügyelőség 41 ellenőrzést végzett az elmúlt 24 órában, és a tűzvédelmi szabálysértések miatt 111 bírságot róttak ki, összesen 95 500 lej értékben.
A belügyi szervek helikoptereinek 18 bevetésük volt az elmúlt napon, ezek során 19 személyt mentettek ki.
Az üzemanyag árának emelkedését fékező újabb intézkedésekről tárgyalnak hétfőn a Victoria-palotában a koalíciós pártok képviselői – értesült az Agerpres politikai forrásokból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint hétfő reggel 10 órától kedd reggel 10 óráig a szél erősödése, mérsékelt csapadék, a hegyekben pedig havazás és hóréteg kialakulása várható.
Öt személy életét vesztette hétfő reggel egy Kolozs megyében történt közúti balesetben.
79 éves korában elhunyt Nádasdy Ádám nyelvész, költő, műfordító.
A romániaiak 89 százaléka elégedetlen azzal, ahogyan a kormány az üzemanyagválságot kezelte – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A kőolajat leszámítva nem áll rosszul Románia az energiahordozók terén, mégis egyre költségesebbek ezek a lakosság számára. Mi ennek az oka? – ehhez hasonló kérdésekkel fordultuk Antal Lóránthoz, a szenátus energiaügyi bizottságának elnökéhez.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
szóljon hozzá!