Néhány héten belül Kovászna megyében is megkezdi működését a SMURD rohammentő-szolgálat. A prefektúra értesülése szerint november elején kerül sor a központ hivatalos átadására.
2011. október 17., 17:252011. október 17., 17:25
A SMURD-központ székhelye Bodzafordulón lesz – mondta el hétfői sajtótájékoztatóján György Ervin Kovászna megyei kormánymegbízott. Raed Arafat egészségügyi államtitkár elképzelése szerint a központnak Sepsiszentgyörgyön és Kézdivásárhelyen lennének alegységei. György Alfonz, a Kovászna Megyei Sürgősségi Felügyelet parancsnoka már fölvette a kapcsolatot a három település polgármestereivel, akik támogatásukról biztosították az illetékeseket.
György Ervin értesülése szerint 4 darab négykerék-meghajtású Volkswagen, teljesen felszerelt mentőautót kap Kovászna megye. „Csak nyerhetünk abból, hogy modern mentőkkel, jól képzett személyzettel bővül a háromszéki egészségügyi szolgáltatás” – vélekedett a kormánymegbízott.
A rohammentő-szolgálat a központi fejlesztési régió megyéinek – Kovászna, Hargita, Fehér, Szeben, Maros és Brassó – a Regionális Operatív Program keretében benyújtott pályázata révén valósul meg. A cél: a sürgősségi beavatkozások idejének csökkentése, a szolgáltatás minőségének javítása.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
szóljon hozzá!