Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy marosvásárhelyi rendőrt és egy másik gyanúsított személyt drogkereskedelem miatt. A Maros megyei rendőrség szerdai közleményében hangsúlyozta, hogy minden törvénybe ütköző cselekedettől elhatárolódik.
2024. április 10., 19:192024. április 10., 19:19
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) marosvásárhelyi ügyészei április 9-én elrendelték két gyanúsított őrizetbe vételét és egy személy hatósági felügyelet alá helyezését kábítószer-birtoklás, -kereskedelem és -fogyasztás miatt.
A nyomozati anyagból kiderül, hogy a gyanúsítottak 2023 májusa és 2024 áprilisa között magas kockázatú drogokat (a kristályként ismert 3-CMC szert) és más tudatmódosító szereket birtokoltak és adtak el, vagy ajánlottak fel fogyasztásra Maros megyei személyeknek. A kedden tizenkét helyszínen végzett házkutatások során
A két őrizetbe vett személyt szerdán harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezte a Maros megyei törvényszék – írja az Agerpres hírügynökség a DIICOT marosvásárhelyi irodájának szerdai tájékoztatására hivatkozva.
A Maros megyei rendőrség szerdán közölte, hogy az alkalmazásában álló rendőrt a nyomozóhatóságok rendelkezésére bocsátották, és a bűntetőeljárás alakulásának függvényében meg fogják hozni a további törvényes intézkedéseket.
A közleményben rámutattak ugyanakkor, hogy az április 9-ei bevetés a megyei rendőrség támogatásával zajlott, és hangsúlyozták, hogy elhatárolódnak minden törvénybe ütköző cselekedettől és ezek elkövetőitől.
„Függetlenül a törvénytelenségeket elkövető személy jogállásától,
– szögezte le a megyei rendőrség, nyomatékosítva, hogy az igazságszolgáltatás érdekeit szolgálva támogatni fognak minden büntetőeljárással kapcsolatos tevékenységet, mivel elsődleges céljuk, hogy kizárólag feddhetetlen rendőrökkel dolgozzanak.
Târgu Jiu díszpolgára lett Cseke Attila fejlesztésért, közmunkálatokért és közigazgatásért felelős miniszter. A városnapok alkalmával tartott ünnepi tanácsülésen kapta meg a kitüntetést.
Románia-szerte károkat okozott a hétvégi heves esőzés. Központi sajtóbeszámolók szerint utakat, ingatlanokat árasztott el a víz, és volt, ahol parkoló autókat is elsodort. Néhol jégeső pusztított, több helyen pedig a tűzoltók beavatkozására volt szükség.
Újabb időjárási figyelmeztetéseket bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amelyek szerint vasárnap délelőtt 10 órától kedden délelőttig felhőszakadásokra, erős szélre és lehűlésre lehet számítani főként az ország keleti részében.
Minősített rablás elkövetésének gyanúja miatt adtak ki két fiatalember ellen elfogatóparancsot a romániai hatóságok, miután a gyanúsítottak sikoly maszkban kiraboltak egy brassói játéktermet és elmenekültek az országból.
Csak félsávon lehetett közlekedni még vasárnap délben Marosvásárhely és Segesvár között egy szakaszon, ahol egy nyergesvontató megcsúszott a vizes úton egy kanyarban.
Milyen sok vidám pillanatot szerez, amikor egy gyermek megpróbál valamiről beszélni, amiről nem biztos, hogy tudja, mi lehet az. Most te is nyerhetsz, ha kitalálod miről beszélnek a legkisebbek.
A Rádió GaGa csapata tudja, mi illik a megfelelő borhoz: a legjobb dalok és a jó társaság. Na meg a Duma Duba, amely május 31-én és június elsején a Medve-tó partjáról sugároz.
Nem jelölt allergén (csillagfürt) miatt a dm Drogerie Markt Románia visszahívja és a forgalomból is kivonja a 2025. december 11-ei minőségmegőrzési idejű dmBio Beeren Crunchy bogyós gyümölcsös 500 grammos müzlit.
Több száz TikTok-felhasználó kezdett el népszerűsíteni egy hétfőre esedékes Simion-féle tiltakozást, amelyre a bukaresti csendőrség is felfigyelt. Május 26. az a nap, amikor Nicușor Dan hivatalosan megkezdi az elnöki mandátumát.
Baktérium jelenléte miatt kivonja a forgalomból a Penny az Agro Ardeal 250 grammos szalonnáját – hívja fel a figyelmet a népszerű üzletláncot működtető Rewe Románia az élelmiszer-biztonsági hatóság honlapján közzétett dokumentumban.
szóljon hozzá!