
Fotó: Gábos Albin
Módosították a helyi önkormányzati képviselő-testület legutóbbi ülésén a csíkszeredai Zsögöd utca 2. szakaszának felújítására készült megvalósíthatósági tanulmányt, kiegészítve a pluszköltségekkel. Az 1,3 kilométeres útszakasz leaszfaltozására már megkötötték a kivitelezési szerződést.
2019. december 04., 11:402019. december 04., 11:40
A csíkszeredai Zsögöd utca Natúr lakópark felé tartó, úgynevezett felső szakaszának felújítására már 2016-ban elfogadták a megvalósíthatósági tanulmányt, azóta a kátyúkkal tarkított útszakaszt többször is lekövezték, de felújítására még jövő évig várni kell.
A megvalósíthatósági tanulmány módosított, pluszköltségekkel kiegészített változatát legutóbbi ülésén fogadta el a helyi önkormányzati képviselő-testület. A dokumentáció szerint
Az útszakasz hossza egyébként 1,3 kilométer, a zsögödi templomtól a Natúr lakóparkig tart, szélessége négy méter, és járdát is terveztek. Szőke Domokos, Csíkszereda alpolgármestere érdeklődésünkre elmondta, az útszakasz felújításához már elkészültek a tervek, és nemrég a sikeres közbeszerzést követően a szerződést is megkötötték a kivitelezésre.
Fotó: Gábos Albin
– tette hozzá. A beruházást a Helyi Fejlesztések Országos Programja (PNDL) is támogatja 1,3 millió lejjel.
A Szék II. utcát is felújítanák
Ugyancsak jövőben várható, szintén a helyi költségvetés függvényében, a csíksomlyói Szék II. utca felújítási tervének elkészítése, és akár már a leaszfaltozása is. A beruházás megvalósíthatósági tanulmányát ugyancsak a múlt pénteki soros ülésen szavazták meg az önkormányzati képviselők. A tanulmányban megfogalmazott becslés szerint a megvalósítás 1,2 millió lejbe kerül. A szóban forgó utca L alakban köti össze a Szék útját az Apor Péter utcával, hossza közel 300 méter.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Testfelületének mintegy 80 százalékán súlyos égési sérüléseket szenvedett egy rudályi 55 éves férfi, miután feltehetően felgyújtotta magát; a SMURD helikopterével szállították Marosvásárhelyre kórházba – közölték szerdán a Szeben megyei hatóságok.
Régi lőszerelemet emeltek ki és szállítottak el Csíkszentkirályról Hargita megyei tűzoltóság kötelékében dolgozó tűzszerészek. A háborús időkből fennmaradt eszközre a vízhálózat cseréjén dolgozó munkások találtak rá.
Kigyúlt és jelentős anyagi károkkal járó tüzet okozott egy elektromos roller, amelyet éjszakára a töltőn hagytak.
Folyóba zuhant személyhez riasztották a tűzoltókat Segesváron. Az áldozatot holtan emelték ki a Nagy-Küküllőből, a mentők már nem tudtak segíteni rajta.
Halálos vasúti baleset és mozdonytűz is történt kedden este: Hunyad megyében egy nőt gázolt el a vonat, Máramaros megyében pedig több mint hatvan utast kellett biztonságba helyezni egy kigyulladt szerelvény miatt.
Elkezdődött a bölcsődei és óvodai iratkozás a 2026–2027-es tanévre, Székelyföldön csak néhány intézményben számítanak túljelentkezésre. A felvétel nem jelentkezési sorrendben dől el.
Egészséges életmóddal és a módosítható kockázati tényezőknek való kitettség csökkentésével megelőzhető a rákos megbetegedések mintegy 40 százaléka – hívták fel a figyelmet az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei.
A készülő egységes bértörvény nem megfelelő az egészségügyben dolgozók számára, a kórházakban tervezett ágyszámcsökkentéssel pedig munkahelyek kerülnek veszélybe, állítja a Sanitas szakszervezet. Az érdekvédelem tiltakozásba kezd.
szóljon hozzá!