Fotó: Csató Andrea
Harmadik alkalommal szervezik meg az Erdőgazdálkodók és Erdőtulajdonosok konferenciáját a csíkszeredai megyeházán március 7-én, pénteken. Az országos szintű szakmai fórumon az új erdészeti alaptörvény lesz fókuszban.
2025. március 06., 13:142025. március 06., 13:14
2025. március 06., 13:152025. március 06., 13:15
A fenntartható erdőgazdálkodás aktuális kérdéseiről, az ágazatot meghatározó legújabb jogszabályi változásokról, a klímaváltozás hatásairól, a karbonkreditek szerepéről, valamint a Natura 2000-es területek erdeinek védelméről tartanak többek között szakmai beszélgetést az Erdőgazdálkodók és Erdőtulajdonosok konferenciáján.
A rendezvényen neves szakemberek, egyetemi oktatók, az új erdészeti alaptörvény munkacsoport tagjai osztják meg tapasztalataikat és ismereteiket, tekintve, hogy az új jogszabály számos újdonságot hordoz magában.
Fotó: Beliczay László
A konferenciát Hargita Megye Fejlesztési Ügynöksége, Hargita Megye Tanácsának alárendelt intézménye partnereivel – a Székelyföldi Erdőtulajdonosok és Erdőgazdálkodók Szövetsége (APAPET), a Romániai Fakitermelők Egyesülete (ASFOR), az Erdőgazdálkodók Egyesülete (AAP), valamint a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete szervezi.
Közmeghallgatást hirdetett a zágoni önkormányzat a Nagy-Bászka folyóra építendő törpevízerőmű ügyében. Egy viszontagságos történetű, még a Ceaușescu-korban elkezdett beruházásról van szó, melynek krónikája tovább folytatódik.
A kommunizmus áldozataira emlékeznek március 9-én, vasárnap Csíkszeredában a Promenádon található emlékműnél.
Elkezdődött a nevezés az Ákovita Nemzetközi Párlat- és Pálinkaversenyre, amelyet idén is Csíkszeredában szerveznek meg.
A hazaárulás és orosz ügynökökkel való kapcsolattartás gyanúja miatt őrizetbe vett személyek a Vlad Țepeș Parancsnokságnak nevezett szervezet tagjai – értesült az AGERPRES ügyészségi forrásokból.
Nem hétköznapi külsőt kapott a 4-es busz Marosvásárhelyen: a Kultúrpalota képei díszítik a tömegközlekedési eszközt.
Szokatlan művészeti adaptációra várják március 7-én 18 órára a közönséget a kézdivásárhelyi Vigadóba. A Közös út – A vers és a film találkozása című eseményen Simó Franciska rendező Markó Béla költő műveiből készült versfilmjei kerülnek vászonra.
Ingyenes honosítás, valamint anyasági támogatás ügyintézését lehet lebonyolítani Szovátán. Az iratokat a szovátai RMDSZ székházában adhatják le az érdeklődők – tájékoztat az szovátai RMDSZ.
Áramszünettel kell számolni több székelyudvarhelyi utcában a pénteki nap folyamán javítási munkálatok miatt – értesít a polgármesteri hivatal Facebook-bejegyzésben.
Megállást tiltó táblák tucatjait helyezte ki a csíkszeredai városháza Zsögöd főutcáján, ahol egy-egy szakaszon sokszor „egysávosra” szűkült az úttest a szabálytalanul parkoló autók miatt. A jelenség nem egyedi, más helyeken is lehet hasonlót tapasztalni.
A székelyföldi falvakban mindig is kiemelt szerepet kapott a néphagyományok éltetése, őrzése. Ennek megfelelően Székelyszentléleken és Nyikómalomfalván minden évben húshagyókeddi bált tartanak.
szóljon hozzá!