Hirdetés
Hirdetés

Nehezebb dolga lesz a harmadik mandátumát kezdő Péter Ferenc tanácselnöknek

Utolsóként tartották meg Maros megyében a Maros Megyei Tanács alakuló ülését – november első hétfőjéig vártak. Péter Ferenc a harmadik mandátumát kezdte meg megyei tanácselnökként; az RMDSZ-nek két tanácsossal kevesebb képviselője lesz.

Simon Virág

2024. november 04., 15:272024. november 04., 15:27

2024. november 04., 15:472024. november 04., 15:47

Infografika: Csáki Ferencz

Infografika: Csáki Ferencz

Utolsóként tartották meg Maros megyében a Maros Megyei Tanács alakuló ülését – november első hétfőjéig vártak. Péter Ferenc a harmadik mandátumát kezdte meg megyei tanácselnökként; az RMDSZ-nek két tanácsossal kevesebb képviselője lesz.

Simon Virág

2024. november 04., 15:272024. november 04., 15:27

2024. november 04., 15:472024. november 04., 15:47

Infografika: Csáki Ferencz

Infografika: Csáki Ferencz

A marosvásárhelyi megyeháza nagytermében a megszokottnál többen gyűltek össze, a megválasztott képviselők mellett a megyei tanács alárendeltségébe tartozó igazgatóságok vezetői és környékbeli polgármesterek is eljöttek, sokan gratuláltak a nagyrészt régi-új testületnek.

Két képviselővel kevesebb

A Maros megyei önkormányzatnak 34 tanácsosa van, az ünnepi alakuló ülésen 29-en voltak jelen. A legidősebb közülük Szabó Árpád, a legfiatalabb Florea Florin és Kovács Róbert Zsolt.

Hirdetés
•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

Az RMDSZ képviseletében Csibi Zoltán, Portik Vilmos, Szabó Árpád, Kedei Pál Előd, Szász Izolda, Tamási Zsolt, Kupás János, Nagy András, Kovács Róbert Zsolt, Bíró Csaba Szilveszter, Bartha Mihály, Szabó Albert, Balogh József tette le az esküt – két nyelven –, megígérve, hogy tiszteletbe tartják az ország törvényeit és Maros megye lakosai javára mindent megtesznek, erejük és hozzáértésük szerint.

Az előző mandátumhoz képest a szövetségnek egyébként kettővel kevesebb képviselője van.

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

Soós és Butuc szerint is fontos az együttműködés

Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere meghívottként arról beszélt, hogy

immár négy éve jól együtt tud működni a megyeszékhely és a megye vezetősége, közös terveik vannak, és ez a fejlődés egyik alapköve.

A testülethez szólva kiemelte, fontos szerepük lesz Marosvásárhely és a megye fejlődésében, és arra biztatta őket, hogy használják ki a lehetőségeket, és tegyenek meg mindent a térség fejlesztéséért.

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

Az egybegyűlteket köszöntötte Ovidiu Butuc prefektus is, aki azt kérte a megyei tanácsosoktól, hogy csapaként, összefogva dolgozzanak, bölcsen döntsenek és ügyesen tervezzenek. Ugyanakkor támogatásáról biztosította őket.

Péter Ferenc: egy irányba kell húzni a szekeret

A harmadik elnöki mandátumát kezdő Péter Ferenc felelősségnek és örömnek nevezte, hogy folytathatja a munkát. Felsorolta, hogy mi mindent sikerült megvalósítani az elmúlt években, kiemelve, hogy

valamennyi közül a legbüszkébb a Kultúrpalota teljes felújítására.
•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

Azt is elmondta, hogy milyen munkálatokat kell befejezni – itt többek között az úthálózat korszerűsítésének folytatása, a tüdőkórház felújítása, a kerékpársávok kialakítása szerepelt. Úgy értékelte, hogy Maros megyében sok a munka és a haladáshoz összefogásra, egyetértésre van szükség.

Idézet
Egy irányba kell húzni a szekeret”

– jelezte a régi-új tanácselnök.

Eddig Maros megyében egy RMDSZ-es és egy liberális alelnöke volt a megyei tanácsnak. Információink szerint ez ezután is így lesz: egy magyar és előre láthatóan egy szociáldemokrata alelnököt fog választani a testület; erről, tervek szerint jövő héten döntenek majd a választott képviselők.

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 17., szerda

Kelemen Hunor szerint egy PNL-USR-RMDSZ kisebbségi kormány lenne az egyik megoldás

Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy egyeztetett a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetőivel kisebbségikormány-alakítási lehetőségekről, köztük egy PNL-USR-RMDSZ-kormányról.

Kelemen Hunor szerint egy PNL-USR-RMDSZ kisebbségi kormány lenne az egyik megoldás
Hirdetés
2026. június 17., szerda

Kelemen Hunor: az RMDSZ honatyái nem lesznek a teremben a Veștea-kormányról szóló szavazáskor

Kelemen Hunor szerdán közölte, hogy az RMDSZ képviselői és szenátorai nem fogják támogatni a Veștea-kormány esetleges beiktatását.

Kelemen Hunor: az RMDSZ honatyái nem lesznek a teremben a Veștea-kormányról szóló szavazáskor
2026. június 17., szerda

„A hallgatás nem fogja csillapítani a tanügyi alkalmazottak jogos lázadását”

Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.

„A hallgatás nem fogja csillapítani a tanügyi alkalmazottak jogos lázadását”
2026. június 17., szerda

Havi 500 lej körüli az a plusz szociális juttatás, amit a legszegényebb nyugdíjasok kapnak

Idén májusban 882 177 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 606-tal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.

Havi 500 lej körüli az a plusz szociális juttatás, amit a legszegényebb nyugdíjasok kapnak
Hirdetés
2026. június 17., szerda

Tragédia az országúton: két kamion ütközött frontálisan, az egyik sofőr életét vesztette

Egy férfi meghalt, két másik személy megsérült szerdán reggel két kamion frontális ütközése következtében a 6-os országúton, Zsuppa (Jupa) település közelében – közölte a Krassó-Szörény megyei rendőrség.

Tragédia az országúton: két kamion ütközött frontálisan, az egyik sofőr életét vesztette
2026. június 17., szerda

Meghalt a marosvásárhelyi kórházban a 12 éves lány, akit a járdán gázolt el egy autó

Meghalt kedden a kórházban az a 12 éves marosborgói (Mureșenii Bârgăului) lány, akit hétfőn a járdán gázolt el egy autó a Beszterce-Naszód megyei településen.

Meghalt a marosvásárhelyi kórházban a 12 éves lány, akit a járdán gázolt el egy autó
2026. június 17., szerda

Az AUR támogatására is számít Adrian Veștea

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy szerdán benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és a miniszterjelöltek névsorát. Közlése szerint kabinetjében a PNL és a PSD politikusai mellett szakértők is helyet kapnak.

Az AUR támogatására is számít Adrian Veștea
Hirdetés
2026. június 17., szerda

Inflációban is utazik a székely – csak kicsit másként

Az infláció átírja a nyaralási szokásokat, de idén sem csökken a nyaralni indulók száma Székelyföldön. Törökország és Egyiptom tartja vezető helyét a Maros megyei turisták körében, a Csíki-medencében pedig Montenegró népszerűsége nőtt meg idén.

Inflációban is utazik a székely – csak kicsit másként
2026. június 16., kedd

Egy év múlva nézhetjük az ötödik Shrek-filmet – videó

Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.

Egy év múlva nézhetjük az ötödik Shrek-filmet – videó
2026. június 16., kedd

Medvét láttak több Hargita megyei településen

Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.

Medvét láttak több Hargita megyei településen
Hirdetés