Négy napig tartott a fesztiválhangulat a Maros-parton, ahol több mint 50 fellépő koncertezett több ezer bulizó fiatalnak a második Vibe Fesztiválon. Idén sem úszták meg „szárazon” a fesztiválozók, két és fél nap kánikulai hőség után ugyanis az eső is megérkezett a Vibera szombat este, de még ez sem rontotta el a bulizók hangulatát.
2018. július 08., 21:552018. július 08., 21:55
2018. július 08., 22:002018. július 08., 22:00
Fotó: Bethlendi Tamás/Vibe Fesztivál
Négy napig tartott a fesztiválhangulat a Maros-parton, ahol több mint 50 fellépő koncertezett több ezer bulizó fiatalnak a második Vibe Fesztiválon. Idén sem úszták meg „szárazon” a fesztiválozók, két és fél nap kánikulai hőség után ugyanis az eső is megérkezett a Vibera szombat este, de még ez sem rontotta el a bulizók hangulatát.
2018. július 08., 21:552018. július 08., 21:55
2018. július 08., 22:002018. július 08., 22:00
Két koncert között előadásokat hallgathattak, beszélgethettek a fesztiválozók
Fotó: Facebook/Vibe Fesztivál
Bár egy zenei fesztiválnak főként a nagyszínpados koncertek adják meg a vonzerejét, a Vibe fesztivált szervező diákszervezetek idén nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy tartalommal töltsék meg a nappalokat, így
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter is a Vibe meghívottja volt
Fotó: Facebook/Vibe Fesztivál
Ebben nagy segítségükre voltak a Vibe Koli programjai, amelyek idén több helyszínen kínáltak programokat, összesen több mint száz előadó segítségével. A programok a REkoncept Erdély szlogen köré épültek, így
Ennek a témának a részeként érkezett a fesztiválra Magyarországról Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter is, aki Európa jövője, kultúrák harca címmel tartott előadást a fiataloknak.
– mondta el többek közt Gulyás Gergely. A miniszter hozzátette, a szülőföldön való boldogulás lehetősége akkor lesz minden erdélyi magyar fiatalnak adott, ha mindenkinek lehetősége lesz a bölcsődétől az egyetemig magyar nyelven tanulni, valamint az életszínvonalunk sem rosszabb, mint innen nyugatra.
Fotó: Kiss Gábor
A fiatalokhoz több politikus, sportoló, színész szólt, de olyan programok is helyet kaptak a Kolin, amelyek igazán az ő érdeklődési körüknek megfelelők, így szó esett diákmunkáról, virtuális valóságról, karrierlehetőségekről, videóbloggerek adtak tanácsot a fiataloknak, hogy hogyan indítsanak saját videóblogot, de drogokról és viszonyokról is szó esett a négy nap alatt a Vibe Koli programjain – hogy csak néhányat említsünk a több tíz előadásból.
Fotó: Bethlendi Tamás/Vibe Fesztivál
Fotó: Bethlendi Tamás/Vibe Fesztivál
Fotó: Bethlendi Tamás/Vibe Fesztivál
Fotó: Bethlendi Tamás/Vibe Fesztivál
Fotó: Bethlendi Tamás/Vibe Fesztivál
Fotó: Bethlendi Tamás/Vibe Fesztivál
Fotó: Bethlendi Tamás/Vibe Fesztivál
Fotó: Bethlendi Tamás/Vibe Fesztivál
Fotó: Bereczky Sándor/Vibe Fesztivál
Fotó: Bereczky Sándor/Vibe Fesztivál
Fotó: Bereczky Sándor/Vibe Fesztivál
Fotó: Bereczky Sándor/Vibe Fesztivál
Még az eső sem szegte kedvét a fesztiválozóknak
Fotó: Facebook/Vibe Fesztivál
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás