
Fotó: Gergely Imre
Augusztus 26. és 28. között immár 15. alkalommal tartják meg Hargita megye legnagyobb lovas eseményét, a Székelyföldi Lovas Ünnepet Gyergyószentmiklóson. Színes programkínálat várja az érdeklődőket.
2022. augusztus 18., 14:442022. augusztus 18., 14:44
„A cél ugyanaz, mint mindig: minél több embert kihozni a virtuális valóság világából, és a lovak világában biztosítani számukra minőségi kikapcsolódást, feltöltődést” – fogalmazott a Székelyföldi Lovas Ünnep főszervezője, Bajkó Tibor. Az esemény felvezető sajtótájékoztatóján Bajkó mellett társzervezőként jelen volt Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke, Cilip Árpád, Hargita Megye Fejlesztési Ügynökségének vezetője, míg a másik társzervezőt, a várost a Gyergyói VSK vezetője, Kercsó Zoltán képviselte.
Madaras Gyöngyvér, a szervezést koordináló Krigel SK részéről a program ismertetése során kifejtette,
Kiemelte ezek közül a Felvidéki Dalia iskola hagyományos harcművészeti bemutatóját, a győri Ördöglovasok produkcióit, a fogathajtó, díjugrató versenyeket és vicces vetélkedőket, köztük az egyik legnépszerűbb eseményt, a polgármesterek csatáját, ahol nemcsak gyergyószéki, hanem távolabbi székely önkormányzati vezetők is megmérkőznek.
Borboly kifejtette, a lovas tevékenységek ma a reneszánszukat élik, a magyar kormány szerepvállalásának köszönhetően is, és egyre több önkormányzati vezető vállalása mentén növekszik azoknak a gyerekeknek a száma, akik számára elérhetővé válik a lovas életmódba, lovas sportokba bekapcsolódás lehetősége. Ehhez kapcsolódva Cilip Árpád rámutatott, az ügynökség víziója, hogy három éven belül 1000 gyerek lovagolhasson rendszeresen. A megyei tanács az ügynökségen keresztül 50 ezer, a város a VSK által 30 ezer lejes támogatással járul hozzá az esemény finanszírozásához – hangzott el.
Az eseménysor részletes műsora a szekelyfoldilovasunnep.ro honlapon található meg.
Csodával határos módon megúszták a balesetet a gyalogosok, akik egy átjárónál átmenni készültek, de váratlanul megjelent egy kamion.
A múlt év novemberéhez képest decemberben 299 lejjel (5,3 százalékkal) 5914 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet.
Nagy daru jelzi Marosvásárhelyen, hol épül a megyeszékely első mélygarázsa. A daruhoz hatalmas kotrókanál van rögzítve, ezzel ássák a földet, készítik a helyet a támfalaknak. Soós Zoltán polgármesterrel szemrevételeztük a munkatelepet.
Románia csak abban az esetben képviselteti magát Washingtonban a Béketanács február 19-i alakuló ülésén, ha a chartát alá nem író országok is részt vehetnek – közölték szerdán politikai források. Tájékoztatásuk szerint Románia elhalasztja a csatlakozást.
A hálózatüzemeltető megkezdte a gáz elzárását azokban a háztartásokban, amelyek nem rendelkeznek gázérzékelővel, és felszólításra sem pótolták azt. Más okok is vannak, amelyek gázelzáráshoz vezethetnek. A fogyasztók megrohamozták a szakcégeket.
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte szerdán a Prahova megyei törvényszék azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kovászna megyében tavaly 518 pénzbírságot róttak ki azokra, akik ok nélkül tárcsázták az 112-es sürgősségi hívószámot.
Egy napra beszüntették a munkát az észt hátterű vállalat fuvarozói Románia számos városában, közöttük Sepsiszentgyörgyön is. A Bolt egyik fuvarozója szerint a megemelt jutalék, a megszorítások és a kommunikációhiány okozza a felháborodást.
Újabb, ideiglenes célállomást jelentettek be szerdán, ahová a marosvásárhelyi reptérről utazhatunk majd.
Raluca Turcan nemzeti PNL-s képviselő szerdán bejelentette, módosító indítványt nyújt be egy általa kezdeményezett törvénytervezethez, amely lehetővé tenné az alkotmánybírák egyénenkénti anyagi felelősségre vonását az államnak okozott kár esetén.
szóljon hozzá!