A Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség adatai szerint a panaszok tekintetében lényeges változás történt az év első feléhez viszonyítva. A július óta tett bejelentések 27 százaléka a banki visszaélésekkel kapcsolatos.
2010. november 16., 13:502010. november 16., 13:50
2010. november 16., 19:322010. november 16., 19:32
A nemrégiben megjelent 50-es kormányrendelet értelmében a hazai bankoknak számos jutalékot kellett volna eltörölniük. Mindennek a pénzintézetek nem tettek maradéktalanul eleget, ezért a klienseik részéről megnőtt a reklamációk száma. A Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőségen július óta regisztrált 240 fogyasztói panaszból 64 a bankok ellen irányult, így fölényesen vezeti a panaszok listáját.
„Igen fontos terület a fogyasztói panaszok kivizsgálása” – mondta Kolcsár Béla, a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség ügyvezető igazgatója. Hozzáfűzte: számos fogyasztói panasz érkezett a 2010/161-es törvény megjelenését követően, amely többek között leszögezi, hogy a fogyasztónak jogában áll felbontani a televízió-, telefon- (vezetékes vagy mobil) vagy internetszolgáltatóval kötött szerződését, annak lejárta előtt is, anélkül, hogy lelépési díjat kellene fizetnie.
A távközlési szolgáltatók ellen 36 panasz érkezett, mely a reklamációk közel 14 százaléka. Kányádon nemrégiben volt egy érdekes eset, amikor eltűnt a telefonvezeték és a számlát mégis kiküldték azzal az összeggel, mintha a fogyasztók használhatták volna a szolgáltatást. Az ügy végül megoldódott, mert kiderült, hogy számlázási hiba történt. Kolcsár kifejtette: sajnos, vannak cégek, amelyek képviselői úgy gondolják, hogy rájuk a törvény nem vonatkozik, de a törvényt mindenkinek be kell tartania. A panaszok listáján a harmadik helyen a parkolással kapcsolatos bejelentések állnak 5 százalékkal. Mindez az év első feléhez képest csökkenő tendenciát mutat – magyarázta Kolcsár.
Előadás a fogyasztóvédelemről a Kájoniban
A Hargita Megyei Fogyasztóvédelem ügyvezető igazgatója fontosnak tartja az informálást. Ennek szellemében az elmúlt napokban a csíkszeredai Kájoni János Szakközépiskola meghívására felvilágosító előadást tartottak a diákoknak a fogyasztóvédelemről, többek között a fogyasztói jogokról, mert minél jobban ismeri a fogyasztó a jogait, annál kevésbé kiszolgáltatott. Az iskolákkal együttműködve, további előadásokat is kívánnak tartani – fogalmazott Kolcsár.
A gyergyószentmiklósi villamossági vállalat a helyi önkormányzattal közösen lakossági fórumot szervez augusztus 27-én, szerdán 18 órától a Szabadság tér 22. szám alatt található tanácsteremben.
Távoltartási végzés megszegése miatt vett őrizetbe a rendőrség egy gyergyószentmiklósi férfit pénteken.
Más lesz a 2025–2026-os szezon a Gyergyószentmiklósi Műjégpályán, mivel a Gyergyói Hoki Klub felnőttcsapata, valamint az U21, U18 és U16 korosztályok Gyergyóremetére költöznek. A jég azonban így sem marad üresen: a jégpálya hétfőn indítja az új szezont.
Komoly változásra készülnek a szociális juttatások terén Gyergyószentmiklóson: a következő tanácsülésen dönthetnek arról, hogy csak azok részesüljenek a különféle juttatásokból, akik minden helyi adót és bírságot kifizettek.
Holtan találták meg azt a 72 éves, maroshévizi férfit, aki július 26-án önként távozott otthonából, majd nagy erőkkel keresték többek között rendőrök, csendőrök és önkéntesek is.
Zajlanak a nyári karbantartási munkálatok a gyergyószentmiklósi tanintézményeknél. A Szakinál az iskolaépület felújításával jól haladnak, a bentlakással kevésbé. A Salamonnak is várnia kell még a régi műhelyépület bontására.
Elkezdték a központi park körüli parkolók felújítását Gyergyószentmiklóson, ami egy újabb lépés a fizetéses parkolás újbóli bevezetéséhez.
Elindult az a civil szervezetek programjait népszerűsítő nagykövetek regisztrációja, a negyedik Fuss NEKI! Gyergyó adománygyűjtő mozgalomhoz. 27 szervezet összesen Ötszázezer lejnyi támogatás megszerzését tűzte ki célul.
Gyergyószentmiklós több utcájában és a lakónegyedekben is csatornázási munkálatok zajlanak augusztus folyamán. Ezek időszakos forgalomkorlátozással is járnak.
Engedély nélküli árusítóhelyet számoltak fel kedden a Gyilkos-tó partján. Az önkormányzat polgármesteri rendelet alapján távolíttatta el a természetvédelmi övezetbe jogtalanul kihelyezett büfékocsit, amely egy stég közelében működött.
szóljon hozzá!