
Márciusban dönthetnek a Művész Moziról. Archív
Fotó: Haáz Vince
Novemberben bezárták, és azóta sem történt semmi változás a marosvásárhelyi Művész Mozinál. A létesítmény működtetője, a városháza nem akart a plázákban működő országos mozikkal gazdasági versenybe szállni.
2022. február 08., 18:222022. február 08., 18:22
2022. február 08., 18:242022. február 08., 18:24
Többször is egyeztettek a városháza szakemberei arról, hogy mit csináljanak a mozival ahhoz, hogy a filmszínház jellege is megmaradjon, de művészeti, alkotói központként is működhessen a továbbiakban. Szó volt arról, hogy a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem átvenné és megtartaná a rendeltetését, ugyanakkor a filmvetítések mellett alternatív programokra használná. Érdeklődésünkre, hogy történt-e előrelépés ezen a téren, vagy vannak-e már konkrét tervek a felhasználásával kapcsolatban, Kós Anna, az egyetem dékánja annyit mondott, hogy
„Legkésőbb márciusig eldől, hogy mi lesz a sorsa, valószínű, hogy az önkormányzat a márciusi ülésén napirendre tűzi ezt a kérdést is” – válaszolta a Székelyhonnak Rigmányi Eszter, a polgármesteri hivatal sajtószóvivője, hozzátéve, tanácsi határozat szükséges ahhoz, hogy a városházától egy másik intézmény használatába kerülhessen az épület.

Bezártunk – olvasható az egysoros tájékoztatás a marosvásárhelyi városháza által működtetett Művész Mozi Facebook-oldalán.
Amint arról beszámoltunk, a művészeti egyetem korábban jelezte szándékát, hogy átvenné a mozit, aminek a működtetése több akadályba ütközött. Részben a fűtés hiánya okozott problémát, miután az 1970-es évekből származó hőközpont elromlott, és ki kellett volna cserélni. Ugyanakkor a járványügyi intézkedések, korlátozások miatt nagyon megcsappant a nézők száma,
Ezért is remélik, hogy a művészeti egyetem mihamarabb átveszi, és megújult formában, újabb szolgáltatásokkal nyitja majd meg. Marosvásárhelyen 1961-ben nyitotta meg kapuit a Művész Mozi, amely az évek során többször bővült, és három teremben fogadta a közönséget. A filmszínházban magyar szinkronnal is vetítettek gyermekfilmeket, így alapvetően népszerű volt a kisgyermekes családok körében is. Számos fesztiválnak, bemutatónak, filmnapoknak, művészfilmvetítéseknek adott otthont, egyfajta kulturális központként is működött.
Törölte a TikTok az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felszólítására platformjáról azokat a „fekete mentőautó” rémhírét terjesztő tartalmakat, amelyek hatására az elmúlt hétvégén egy Kolozs megyei településen megtámadtak egy mentőautót.
Közel tízezer parkoló és garázs van Székelyudvarhelyen, és 519 gépjármű jut ezer emberre – derült ki a képviselő-testület csütörtöki ülésén, amikor arról kellett dönteni, hogy egy pályázat miatt mi legyen a város parkolási stratégiájával.
Ideiglenesen felfüggesztették egy szentegyházi strand, valamint egy gyimesfelsőloki wellnessközpont működését – számol be az Agerpres. A létesítmények a hiányosságok orvoslása után újra kinyithattak.
Huszonhat bírságot szabtak ki, öt jogosítványt vontak be, valamint hét forgalmi engedélyt vontak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök augusztus 12-én, amikor áruszállítókat ellenőriztek.
Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) jelenleg nincs elegendő szavazata egy kisebbségi kormány beiktatásához.
A konstancai ügyészség vette át a Costinești-nél, a hullámtörő betonelemektől mintegy 15 méterre talált drón ügyét – jelentette be csütörtökön a védelmi minisztérium.
Nem indul el idén nyáron a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének felújítása. A közbeszerzésen induló egyik cég óvást nyújtott be. A folyamat hónapokig eltarthat, de a garázsok helyén kialakult veszélyes területek nem várhatnak.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 5,5 százalékról 6,1 százalékra emelte az idei év végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig a korábbi 2,9 százalék helyett 3,4 százalékos inflációval számol – közölte csütörtökön Mugur Isărescu.
Riasztást rendeltek el csütörtökön reggel az egyik costinești-i strandon, miután a turisták egy drón maradványait fedezték fel a tenger vizében, nagyon közel a parthoz. A hatóságok most intézkednek.
A Nuclearelectrica csütörtök reggel megkezdte a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának ellenőrzött leállítását.
szóljon hozzá!