
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Nem kereste meg a rendőrség és nem kért bocsánatot annak a magyarói nőnek a családjától, akit életveszélyesen megsebesített egy rendőr, aki menekülő gépkocsira akart lőni a Maros megyei településen pénteken. Az 59 éves nő kómában fekszik, az ügyben eljárást indult.
Bár a hozzátartozók számára a formaságoknak most nem sok jelentőségük van, mégis meglepőnek tartják, hogy
– mondta el megkeresésünkre Lovász Hajnalnak, annak a magyarói nőnek a fia, akit életveszélyesen megsebesített egy rendőr, aki menekülő gépkocsira akart lőni a Maros megyei településen pénteken. Lovász Hajnal kómában fekszik, a lövést akkor kapta, amikor a hatóságiak egy nagy sebességgel menekülő járművet akartak megállásra kényszeríteni lőfegyverrel.
A szászrégeni ügyészség főügyésze, Lucia Borda az Agerpres hírügynökségnek elmondta: a megsérült nőn műtétet végző sebészek által közölt adatokból az derült ki, hogy
Folyamatban van egy ballisztikai szakértői vizsgálat, amely tisztázni fogja az eset pontos körülményeit. „Egyelőre in rem eljárás zajlik az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés, valamint hatósági közeg bántalmazása miatt. Azért in rem, mert még nincsen gyanúsított. Az üggyel megbízott ügyész dönti majd el a bizonyítékok függvényében, hogy indul-e bűnvádi eljárás” – magyarázta Borda.

Életveszélyesen megsérült, jelenleg kómában van az a nő, akit pénteken véletlenül meglőtt egy rendőr a Maros megyei Magyarón. A hatóságiak egy nagy sebességgel menekülő járművet akartak megállásra kényszeríteni a lőfegyverrel. Jelenleg vizsgálják a történtek körülményeit.
Mint arról már korábban beszámoltunk a Maros megyei rendőrség tájékoztatása alapján, a szászrégeni rendőrök rutinellenőrzés céljából akarták megállítani a gépkocsit, a sofőr azonban a jelzés ellenére továbbhajtott. A közúti rendőrök a nyomába eredtek és értesítették az ügyről a marovécsi rendőröket is, mivel abba az irányba haladt a gépkocsi. A marosvécsi rendőrök Magyarón azonosították a gépkocsit, és jeleztek a nagy sebességgel közeledő sofőrnek, hogy álljon meg, hiába. Ekkor
A sérültet látván a rendőrök hagyták elhajtani az üldözöttet, azonnal mentőt hívtak a nőhöz, aki a nyakán sérült meg. Az áldozatot elsőként a marosvásárhelyi sürgősségi közházba vitték, majd Kolozsvárra szállították, ott kezelik.
A Mediafax hírügynökségnek az asszony kolozsvári orvosai vasárnap úgy nyilatkoztak,
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter csütörtöki bejelentése szerint Románia az azonnali törlesztésnél kedvezőbb megoldást keres a Pfizerrel szembeni 680 millió eurós tartozás kifizetésére, hogy kímélje a költségvetést.
Elfogadta a Parlament azt a törvénytervezetet, amely jelentősen szigorítja a kiskorúakkal szembeni bántalmazás miatt kiszabható büntetéseket, ezzel is erősítve a gyermekek védelmét – olvasható az RMDSZ honlapján.
Viharosra fordul az időjárás az ország nagyrészében szerdától. A csíkszeredaiakat Ro-Alertben is figyelmeztették a viharriasztásra, amiben a katasztrófavédelem kihangsúlyozza, hogy a szélsőséges időjárás idején mindenki gondoskodjon a biztonságáról.
A diákok idegen nyelvi készségeinek felmérésével folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza csütörtökön
Földrengés volt Vrancea megyében csütörtökre virradóra. A Richter-skála szerinti 3,6-os erősségű fölmozgás 1 óra 58 perckor történt.
Több mint 3500 bíró tiltakozik az igazságszolgáltatás politikai alárendelésének kísérlete ellen – tájékoztatott szerdán a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bírói részlege.
szóljon hozzá!