
Fotó: Maros megyei környezetőrség
Medvét gázolt el egy jármű szerda délelőtt az E60-as jelzésű út Balavásár és Ákosfalva közötti szakaszán.
2020. szeptember 09., 11:572020. szeptember 09., 11:57
2020. szeptember 09., 13:452020. szeptember 09., 13:45
Mint a Maros megyei környezetőrségtől megtudtuk, az állat nem pusztult el, ezért altatólövedékkel elkábították és a marosvásárhelyi állatkertbe szállították. Borka Levente állatorvos érdeklődésünkre elmondta, kora délután fogja megvizsgálni a nagyvadat.
Fotó: Maros megyei környezetőrség
Az Ákosfalva–Balavásár közötti úton korábban is ütöttek el úttesten átszaladó medvét. Az a példány is megsérült, ideiglenesen az állatkertben lelt otthonra, majd elszállították a medve-visszavadító központba.
A medve időközben elpusztult, még mielőtt a vadállatokra szakosodott állatorvos megvizsgálhatta volna. Borka Levente hozzátette, mintegy százötven kilogrammos, felnőtt példányról volt szó.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.
Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek és a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe valamennyi városi buszjáratot. Ez egyike azon intézkedéseknek, amellyel a forgalmat csökkentené az önkormányzat.
Szennyezés történt csütörtökön a Dunán, a Teleorman megyei Turnu Măgurele kikötője környéként, ahol egy hajó elsüllyedt.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint csütörtök délutántól hétfő 10 óráig a szél erősödése, mérsékelt csapadék, a hegyekben pedig havazás és hóréteg kialakulása várható.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Az alkotmánybíróság csütörtökön elutasította a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvénytervezetekkel kapcsolatos beadványt – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres.
Több tűzesethez is riasztották szerdán a Hargita megyei tűzoltókat: Lóvészen rosszul szigetelt, Maroshévízen kitisztítatlan kémény, Székelyudvarhelyen pedig meghibásodott elektromos vezeték okozott tüzet.
szóljon hozzá!