Fotó: Pinti Attila
Beköszöntött a tél csütörtökön Székelyföld-szerte, a legtöbb helyen meg is maradt a hótakaró. A kérdés most az, hogy meddig tart: várható-e újabb lehűlés, havazás.
2024. november 22., 20:302024. november 22., 20:30
Közzétette pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő négy hétre szóló időjárás-előrejelzését, amelynek alapjául az Európai Középtávú Időjárás-előrejelzési Központ prognózisa szolgál. A hetekre bontott előrejelzések átlaghőmérsékleteket és -csapadékmennyiségeket vetítenek előre, viszonyítva a 2004–2023 közötti időszakban jegyzett értékekhez. A rövid időtartamú, szélsőséges időjárási eseményeket nem lehet előrejelezni ezekkel az eljárásokkal, sőt mint alább látni fogjuk, a négyhetes periódus második részére is inkább általánosságban igyekeznek jósolni, pontosabb előrejelzést főként az első két hétre adnak
A megszokottnál hidegebb lesz a jövő héten, különösen az ország keleti, délkeleti és központi régióiban lesz alacsonyabb az átlaghőmérséklet ebben az időszakban, mint korábban lenni szokott. A többi területeken nagyjából az időszaknak megfelelő átlaghőmérsékletek lesznek jellemzők.
Ami a csapadékot illeti, a hegyvidéki területeken a korábbi átlagokhoz mérten jövő héten kevesebb csapadék várható, másutt pedig az időszakra jellemző mennyiség.
Az átlaghőmérséklet ebben az időszakban is a korábban mért értékek átlaga alatt lesz az ország egész területén, de különösen a központi és délkeleti régiókban. A december első hetére előrejelzett csapadékmennyiség kevesebb lesz, mint ami ilyenkor lenni szokott.
Nagyjából az időszaknak megfelelő átlaghőmérsékletet jósolnak a december 9–16. közötti hétre az ország teljes területére, csapadék szempontjából pedig a középső, déli és keleti régiókban kevesebb várható, másutt pedig a sokévi normálishoz közeli mennyiség
Az átlaghőmérséklet a korábban ebben az időszakban mértekhez közeli lesz az ország nagy részén, akárcsak a csapadék mennyisége.
Orvosi ellátásra szorult azt a 18 éves fiatal, aki menekülni próbált a rendőrök elől miután lebukott, hogy rendszám nélküli kvaddal közlekedik.
Darren Aronofsky és Paul Thomas Anderson is új filmmel jelentkezik, ismét mozivásznon láthatjuk Margot Robbie-t, egy újabb Stephen King regény kap filmadaptációt, emellett számos könnyed és drámai alkotás is érkezik szeptemberben a mozikba. Ajánló.
Késszúrás okozta sérülést szenvedett szombaton egy rendőr, aki a lupényi kórházban megpróbált rendezni egy konfliktust két férfi között.
Megdőlt az országos melegrekord pénteken Magyarországon – közölte a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
Böcskei László nagyváradi megyéspüspököt választották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia elnökévé pénteken Kolozsváron – számolt be a Romkat.ro római katolikus hírportál.
Márk Endre bebizonyította: hiteles vezető, aki románnak és magyarnak egyaránt példát mutat – olvasható a Maros megyei RMDSZ közleményében, amelyben kiállásukról biztosítják Szászrégen, hivatali visszaéléssel megvádolt polgármesterét.
Márciusban érkeztek és augusztusig maradtak a gólyák a sáromberki, kamerával ellátott fészekben. A madarászok videót készítettek, amely végigkíséri a gólyák életét.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint 2025 augusztusában 11 713 személynek folyósítottak különnyugdíjat, hárommal többnek, mint előző hónapban.
Az ország tíz megyéje elsőfokú hőségriasztás alatt áll szombaton, a hőmérsékleti csúcsértékek elérhetik a 34 Celsius-fokot.
Jubileumi kiadásához érkezett a kézdiszéki Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár- és katonadal-találkozót.
szóljon hozzá!