
Fotó: Pinti Attila
Beköszöntött a tél csütörtökön Székelyföld-szerte, a legtöbb helyen meg is maradt a hótakaró. A kérdés most az, hogy meddig tart: várható-e újabb lehűlés, havazás.
2024. november 22., 20:302024. november 22., 20:30
Közzétette pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő négy hétre szóló időjárás-előrejelzését, amelynek alapjául az Európai Középtávú Időjárás-előrejelzési Központ prognózisa szolgál. A hetekre bontott előrejelzések átlaghőmérsékleteket és -csapadékmennyiségeket vetítenek előre, viszonyítva a 2004–2023 közötti időszakban jegyzett értékekhez. A rövid időtartamú, szélsőséges időjárási eseményeket nem lehet előrejelezni ezekkel az eljárásokkal, sőt mint alább látni fogjuk, a négyhetes periódus második részére is inkább általánosságban igyekeznek jósolni, pontosabb előrejelzést főként az első két hétre adnak
A megszokottnál hidegebb lesz a jövő héten, különösen az ország keleti, délkeleti és központi régióiban lesz alacsonyabb az átlaghőmérséklet ebben az időszakban, mint korábban lenni szokott. A többi területeken nagyjából az időszaknak megfelelő átlaghőmérsékletek lesznek jellemzők.
Ami a csapadékot illeti, a hegyvidéki területeken a korábbi átlagokhoz mérten jövő héten kevesebb csapadék várható, másutt pedig az időszakra jellemző mennyiség.
Az átlaghőmérséklet ebben az időszakban is a korábban mért értékek átlaga alatt lesz az ország egész területén, de különösen a központi és délkeleti régiókban. A december első hetére előrejelzett csapadékmennyiség kevesebb lesz, mint ami ilyenkor lenni szokott.
Nagyjából az időszaknak megfelelő átlaghőmérsékletet jósolnak a december 9–16. közötti hétre az ország teljes területére, csapadék szempontjából pedig a középső, déli és keleti régiókban kevesebb várható, másutt pedig a sokévi normálishoz közeli mennyiség
Az átlaghőmérséklet a korábban ebben az időszakban mértekhez közeli lesz az ország nagy részén, akárcsak a csapadék mennyisége.
Öt ember meghalt kedden éjszaka egy Dâmbovița megyében bekövetkezett közúti baleset következtében: egy 20 éves, jogosítvány nélkül vezető fiatalember elütött három gyalogost, majd felborult az autóval – tájékoztatott szerdán a megyei rendőrség.
A júniusi 10,42 százalékról júliusban 8,16 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idei nyári szezonban már ötödször támadt fürdőzőkre egy álcserepesteknős a horvátországi Kastelai-öbölben, Split közelében – közölte a Jutarnji List című zágrábi napilap az internetes oldalán.
Megsemmisített Románia két vízben sodródó, pilóta nélküli repülő szerkezetet a Fekete-tenger Romániához tartozó exkluzív gazdasági övezetében, a Neptun Deep gázmező közelében – közölte kedden Radu Miruţă ügyvivő védelmi miniszter.
A betegszabadságok 85 százalékát a magánszektorban dolgozók számára írták fel, de ez nem jelenti azt, hogy az állami szférában dolgozók sokkal ritkábban betegednek meg. Az viszont valós különbség, hogy a közszférában hosszabbak a betegszabadságok.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
szóljon hozzá!