Megvan az esélye annak, hogy az RMDSZ csúcsvezetése felülbírálja távolmaradási szándékát, és végül mégis részt vegyen a március 10-ei marosvásárhelyi autonómiatüntetésen – vélte Tőkés László.
2013. március 10., 10:092013. március 10., 10:09
2013. március 10., 11:012013. március 10., 11:01
A Székely Szabadság Napja alkalmából március 10-én, vasárnap 17 órakor a marosvásárhelyi Postaréten kezdődő autonómiatüntetés társszervezőjének, az EMNT-nek elnöke és az Erdélyi Magyar Néppártnak védnöke, Tőkés László szerint létezik esély arra, hogy az RMDSZ csúcsvezetése felülbírálja a legutóbbi, marosvásárhelyi SZKT-n tett kijelentéseket, és végül részt vegyenek az utcai tömegrendezvényen. „Ha ezt nem teszik meg, akkor lehet, hogy magukra maradnak, a lakosság ugyanis másképp gondolja” – mondta Tőkés László, aki az EMNT választmányának ülésére érkezett Marosvásárhelyre.
Az Erdélyi Magyar Néppárt elnöke, Toró T. Tibor hozzátette: az RMDSZ Kovászna megyei szervezetének és Kovászna Megye Tanácsának elnöke, Tamás Sándor egy hete még megvádolta a szervezőket és elutasította a részvételt, majd később jelezte, támogatják és eljönnek a tüntetésre.
„Nem Verestóy Attilától és Frunda Györgytől várom, hogy jelen legyenek, akik diverziónak titulálták a kezdeményezést, hanem olyanoktól, akiknek fontos a közösség és a közösség akarata” – fogalmazott Toró.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Több mint 220 közlekedési bírságot szabtak ki a Maros megyei rendőrök vasárnap a 15-ös országúton tartott ellenőrzés során. A legtöbb szabálysértés ezúttal is gyorshajtás volt, egy sofőrt pedig 122 kilométer/órás sebességgel mértek lakott területen.
Súlyos kvadbalesethez riasztották vasárnap délután a mentőegységeket a Kelemen-havasokba.
Óriási hasadás keletkezett az A10-es sztráda Szászsebes és Torda közötti szakaszán, a sofőröket óvatosságra intik.
Tűz ütött ki vasárnap délután egy teherautóban a Nyárádselye és Nyárádmagyarós közötti útszakaszon. A forgalom a helyszínen váltakozó irányban, egy sávon haladt.
Kigyúlt egy családi ház és egy melléképület a Maros megyei Göcsön. Hivatásos és önkéntes túzoltók is dolgoznak az oltáson.
Esővel indult, de fergeteges koncertekkel folytatódott a Vibe Fesztivál pénteki napja. A sár sem tántorította el a bulizókat, a ValMar, T. Danny, Dzsúdló, a Döndi Duó és Inna koncertjeire ezrek voltak kíváncsiak a Maros-parti fesztiválon.
Tűz ütött ki szombaton délután egy melléképületben a Maros megyei Füleházán. Szerencsére senki nem sérült meg.
Közlekedési baleset történt Szovátán, ahol egy személygépkocsi és egy motorkerékpár ütközött össze.
Tűz ütött ki csütörtökön egy mésszel megrakott teherautó motorterében Segesváron, az E60-as úton. A helyszínre a tűzoltók vonultak ki, hogy megakadályozzák a lángok továbbterjedését.
szóljon hozzá!