
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Súlyos közúti baleset történt a 13-as országúton, Balavásár Segesvár felőli kijáratánál péntek hajnalban, egy ember életét vesztette.
2025. október 10., 08:432025. október 10., 08:43
2025. október 10., 08:442025. október 10., 08:44
Egy billenőplatós teherautó és egy futárküldeményeket szállító kamion ütközött össze Balavásár Segesvár felőli kijáratánál péntek hajnalban, fél 6 körül. Az ütközés következtében a nyergesvontató lesodródott az úttestről és felborult, sofőrjét eszméletlen állapotban, a járműbe szorulva találták meg a kiérkező mentőegységek, akik azonnal megkezdték a kiszabadítását és az újraélesztést, ám
A billenőplatós teherautó sofőrje könnyebb sérüléseket szenvedett, őt a helyszínen ellátták. A beavatkozás idejére a forgalmat mindkét irányban lezárták. A tűzoltók a szivárgó üzemanyag miatt tűzmegelőzési intézkedéseket is végeztek – olvasható a Maros megyei tűzoltóság közleményében.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Új járóbeteg-rendelő épül Szászrégenben, annak érdekében, hogy a jelenlegi négy helyszín helyett egy helyen legyenek elérhetők az egészségügyi szolgáltatások. A kivitelezőt most választják ki, a beruházás húszmillió lejbe kerül.
Ro-Alert riasztásban hívják fel a Maros megyeiek figyelmét, hogy narancssárga viharjelzés érvényes csütörtökön este fél hétig. Több település érintett.
A nők szerepe a szecesszió művészetében témakört ismerhetik meg mindazok, akik június 13-án, szombaton részt vesznek Marosvásárhelyen a szecesszió világnapjának programjain.
Még 2007-ben kezdődött el a marosvásárhelyi fedett jégpálya és multifunkcionális sportbázis építése a Ligetben. Az eredetileg 2009-re tervezett beruházás azonban máig sem zárult le. Befejezéséhez idén további 15 millió lejre van szükség.
Különleges fejlesztés valósult meg a Nyárád mente világörökségi helyszínén: a mikházi régészeti park szombattól korszerű kiállításokkal, és látogatóbarát infrastruktúrával várja mindazokat, akik közelebb kerülnének a római korhoz.
A marosvásárhelyi Teleki Téka rendszeresen visszatérő, népszerű kulturális programja, a Beszélő Könyvek következő, hetedik alkalmát június 12-én, pénteken 17 órakor tartják az intézmény emeleti Freskós termében.
Kiírták a közbeszerzést a marosvásárhelyi George Enescu utca teljes felújítására és gyalogosövezetté alakítására.
Több helyszínen is medvét észleltek az elmúlt napokban Vámosgálfalván. Fokozott óvatosságra intik a lakókat.
Távoltartási végzést adtak ki egy negyvenkét éves férfi nevére, akit azzal gyanúsítanak, hogy hétfőn este a Somostetőn megszúrt egy negyvenéves férfit. A nyomozást folytatják.
Július végéig hosszabbították meg a felmondási időt a marosvásárhelyi vegyipari kombinátnál dolgozó csaknem ezer szakember számára. A rossz hír, hogy az országos portálok szerint csak jövő tavasszal kezdődhet el újra a termelés a nagyüzemben.