Fotó: Boda L. Gergely
A marosvásárhelyi Transilvania repülőtér élére új vezetőség kiválasztásáról döntött szerdai ülésén a Maros Megyei Tanács. Az elfogadott határozatot a légikikötő jelenlegi (de a döntés értelmében immár ideiglenes) igazgatója törvénytelennek tartja, és szerinte az egész ügy hátterében személyes érdek húzódik.
2012. február 29., 15:462012. február 29., 15:46
2012. február 29., 16:562012. február 29., 16:56
A Maros megyei önkormányzat ülésének legvártabb napirendi pontja a reptér ügye volt. Az elmúlt hónapok időhúzását tekintve előrelépés, hogy most végre döntött a testület, az elfogadott határozat azonban – az „ígéretek” és a valószínűsítés szerint – a jogi kötélhúzás kezdetének tekinthető.
Nincs személyes ellentét
A határozattervezet nem szerezte meg a jogi szakbizottság jóváhagyását, hiszen a testület döntésképtelen volt. Vasile Filimon képviselő kérte a megyei tanács jogász-titkárát, hogy tisztázza: van-e joga egyáltalán a közgyűlésnek dönteni, mire Paul Cosma kijelentette: a beterjesztés törvényes, nincs ellentmondás a jogszabályok között. Ezt az álláspontot képviselte Lokodi Edit Emőke tanácselnök is.
„Nem igazak az igazgatónak azok az állításai, miszerint mi most veszélybe sodornánk a légikikötő működését. Ez egy kereskedelmi tevékenységet is végző társaság, amelynek az egyetlen tulajdonosa a Maros Megyei Tanács” – fogalmazott Lokodi Edit, majd Eugen Bândea tanácsos felvetésére, miszerint az elnöknek személyes konfliktusa van a reptérigazgatóval, hozzátette: „Ezúton nyilvánosan kijelentem, hogy semmiféle személyes konfliktusom nincs Ştefan Petru Runcan igazgatóval, erre az a bizonyíték, hogy amióta én vagyok az elnök, azóta mindig harcoltam azért, hogy a reptér kapjon támogatást, feleljen meg az elvárásoknak és segítségével fejlődjön a régió. A többi megyékben is, ahol van repülőtér, ugyanaz a helyzet, csak ott a menedzserek megértették és alávetették magukat a törvénynek. Azt akarom, hogy a reptér jól működjön, tartsák be a törvényt, de a háttérjátszmák érjenek vége”.
18 pontos jogi kifogás
A testület végül megszavazta, hogy a régi vezetőségnek ideiglenes megbizatást ad, ez addig tart, amíg az új vezetőség tisztségbe lép. Az új vezetőség tagjainak kiválasztásával pedig megbíznak egy szakbizottságot, amelynek munkáját egy független szakértő segíti – ezt egy későbbi amolyan versenytárgyaláson választják ki.
A repülőtér igazgatója, Ştefan Petru Runcan szerint mindenekelőtt a megyei tanács határozatának törvényességét kell megvizsgálni. „Sajnálatos, hogy a személyes érdek győzött a törvényesség felett. Mi 18 pontban gyűjtöttük össze azokat a jogi érveket, amelyeknek a mostani határozat nem tesz eleget, ezt eljuttattuk a megyei önkormányzathoz és a prefektúrához is. Szakemberek vizsgálják a jogi helyzetet, még nem hoztak semmiféle döntést. Ezek után a Transilvania repülőtér elveszítheti a működési engedélyét és a pályázati finanszírozást. A megyei tanács határozatát megtámadjuk, de előttünk még sokan mások meg fogják ezt tenni, majd meglátják, hogy kicsodák” – ismertette az álláspontját az igazgató.
Karbantartási munkálatok miatt szünetel az ivóvízszolgáltatás Marosvásárhely több utcájában, valamint Székelykakasdon szeptember 4-ről 5-re virradó éjjel – közölte az marosvásárhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Több métert repült és kórházba került az a motoros, aki balesetet szenvedett szerda délután Nyárádszereda határában.
A Marosvásárhely–Nyárádszereda autópálya 21,4 százalékban van kész – számolt be közösségi oldalán Barabási Antal Szabolcs Maros megyei prefektus.
Maros megyében szeptember 7-én, vasárnap szervezik meg az 1Úton nemzetközi zarándoknapot, amikor az érdeklődők Nyárádselye és Jobbágyfalva között zarándokolhatnak.
A koccanások és balesetek elkerülése érdekében Marosszentgyörgy és Marosvásárhely határában jelzőlámpás rendszert szerelnek – számolt be közösségi oldalán Sófalvi Szabolcs marosszentgyörgyi polgármester.
Túl sok az autó, kevés a parkolóhely, garázsokat bontanak el Marosvásárhelyen, ahol nagy szükség van a terelőutakra – ezekről beszélt Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere, aki a meghurcoltatásával kapcsolatos kérdések elől sem hátrált meg.
Felborult járművével egy sofőr kedden délután Marosvásárhelyen, az 1989 december 22. utcában.
Ismeretlen helyre távozott a marosvásárhelyi Dózsa György utcából egy 12 éves lány múlt szerdán, és nem tért vissza ahhoz a nevelőhöz, akivel ott tartózkodott. A rendőrség segítséget kér a megtalálásához.
Eső és telt ház kísérte a 12. Vásárhelyi Forgatagot: a Bagossy Brothers Company koncertje, a néptánc-antológia, a Borkert és a családi programok idén is bebizonyították, hogy Marosvásárhely közössége bármilyen körülmény között tud közösen ünnepelni.
Szeptember elsejétől ismét a megszokott menetrend szerint közlekednek Marosvásárhely buszjáratai, miután a nyári időszakban több vonalon ideiglenes változások voltak érvényben.
szóljon hozzá!