Fokozottabb rendőri jelenlétre lehet számítani az idei majális ideje alatt Maros megyében.
2014. április 30., 16:512014. április 30., 16:51
2014. április 30., 16:552014. április 30., 16:55
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Andreea Pop közölte portálunkkal: a május elsejei ünnepek alatt a megyei rendőrség bűnügyi, közrendészeti, közlekedési rendőrei állandóan jelen lesznek olyan helyeken, ahol nagyobb tömegben lesznek szórakozók, hogy a majális zavartalan eltöltésére felügyeljenek.
Erre azért van szükség, hogy a majálisozók szórakozását, nyugalmát ne zavarhassák meg rendbontó, zavarkeltő elemek. A vasúti és közúti megnövekedett személyszállítás zavartalanságára is vigyáznak az állomásokban, megállókban, de a tömegszállítási járműveken is, hogy sem zsebtolvajok, sem ittas, kötekedő egyének ne okozzanak bosszúságot az utasoknak.
A rendőrök felhívják az állampolgárok figyelmét, hogy ha otthonuktól távolabb töltik a majálist, a lakásból való távozás előtt bizonyosodjanak meg arról, hogy megfelelően lezárták a lakást, utazás közben pedig figyeljék a csomagjaikat.
A közlekedési rendőrök május 1. és 4. között nagyobb számban lesznek jelen a közutakon, hogy a forgalom zökkenőmentességét biztosítsák, kiszűrjék a gyorshajtókat, valamint az ittas sofőröket a forgalomból, megakadályozzák a közlekedési dugók kialakulását. Felkérik a járművezetőket, hogy tartsák be a KRESZ előírásait, azokat pedig, akik nagyobb távolságok megtételére vállalkoznak, például külföldön töltik a majálist, arra figyelmeztetik, hogy saját és a járműben tartózkodó utasok testi épsége és élete, személyes biztonsága érdekében az útvonalat szakaszokra osszák be, amelyek váltakozva tartalmazzák a vezetési és pihenési időszakokat, hogy fáradtság miatt ne következhessen be baleset.
Vandalizmus történt Marosvásárhely legújabb parkjában: ismeretlenek megrongálták a Cserealja szabadidőpark nyilvános mosdóit.
Két különböző helyszínen is be kellett avatkozniuk szerda reggel a Maros megyei hivatásos tűzoltóknak.
Elpusztult őzet távolítottak el a Marosból a tűzoltók kedden délelőtt Marosvásárhelyen.
Az EMKE Mozi keretében mutatják be Marosvásárhelyen a Hegyeken, völgyeken zengedezve járnék… című portréfilmet, amely Nyisztor Ilona életét és munkásságát dolgozza fel.
Szénraktár gyulladt ki Balavásáron hétfőre virradóra, a helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.
Melléképület gyulladt ki hétfőn délután Fickópatakán, a tűzesetben a tulajdonos is égési sérüléseket szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Általánosságban 50-70, elszigeteltebb helyszíneken pedig 80-100 km/órás széllökésekre figyelmeztetett hétfőn a Maros megyei katasztrófavédelem.
Nagytestű kutya tetemét emelték ki hétfőn reggel a Marosból, a folyó marosvásárhelyi szakaszán – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Négy személyt szállítottak kórházba egy balesetet követően, amely szombaton reggel történt Fehéregyházán.
Gyerekzsivaj, viaszos kesicék és két pelyhes kiscsibe – nagycsütörtökön a régi hagyományok jegyében, közösen írták meg húsvéti tojásaikat a marosvásárhelyi Gecse utcai református gyülekezet tagjai.
szóljon hozzá!