A Magyar Polgári Párt Maros megyei szervezetének tisztújító küldöttgyűlésén László Györgyöt újraválasztották az elnöki tisztségben, ugyanakkor új személyek vállaltak szerepet az elnökségben.
2012. szeptember 08., 14:562012. szeptember 08., 14:56
2012. szeptember 08., 15:292012. szeptember 08., 15:29
Az MPP Maros megyei szervezete szeptember 6-án tartotta tisztújítással egybekötött küldöttgyűlését. A jelenlévők újraválasztották László György (fotón balra) megyei elnököt, alelnök Vass Imre (fotón jobbra), Makfalva alpolgármestere lett. A megyei elnökségben több új személy is szerepet vállalt, így Biró Zsolt (jobbról a második), Marosszék Székely Tanácsának elnöke, a párt sajtószóvivője; Márton Zoltán (balról a második), Makfalva polgármestere; Bíró József Attila a Nyárádmente képviseletében; illetve Béres József, aki az Alsó-Marosmentét képviseli. A megyei elnökség tagja maradt Engi Albert (Szováta), Selyem Levente (Mezőpanit), Szabadi Béla (Nyárádmagyarós), Toldi Gyöngyike (Jedd) és Zsigmond Albert (Marosmagyaró).
Az MPP elnöke, Szász Jenő szerint az őszi választások tekintetében a Polgári Párt elkötelezett az egységes fellépés mellett. „Sajnálatos, hogy az RMDSZ arrogánsan lesöpri a legméltányosabb együttműködési kezdeményezést is, ráadásul az elutasításban éppen az a politikai alelnök a leghangosabb, aki a parlamenti immunitás mögé bújva kerüli ki a korrupcióellenes ügyészség vádemelését” – utalt Borbély Lászlóra.
Farkas Csaba országos alelnök úgy vélte, az őszi parlamenti választásokon a nemzeti oldalnak markánsan meg kell jelennie a politikai palettán. „A Néppárt bejelentette, hogy indul, az RMDSZ pedig, hogy nem tárgyal. Mit tesz a Magyar Polgári Párt?” – tette fel a kérdést Farkas, aki szerint ezt jó lenne már a kongresszus előtt megválaszolni.
Biró Zsolt emlékeztetett, hogy az eddigi hírek szerint az RMDSZ Maros megye szintjén csak régi arcokban gondolkodik, ami eleve hiteltelenné teszi jelöltjeiket. „Nehéz azokat a képviselőjelölteket támogatni, akik számára a közösségi ügy csupán eszköz egyéni sáfárkodásaik lebonyolításához. Az eddig megnevezett régi-új jelöltek csupán magyarul kérik a magyar szavazók támogatását, mindeközben magyarellenesen, autonómiaellenesen cselekszenek.”
Kigyúlt egy családi ház és egy melléképület a Maros megyei Göcsön. Hivatásos és önkéntes túzoltók is dolgoznak az oltáson.
Esővel indult, de fergeteges koncertekkel folytatódott a Vibe Fesztivál pénteki napja. A sár sem tántorította el a bulizókat, a ValMar, T. Danny, Dzsúdló, a Döndi Duó és Inna koncertjeire ezrek voltak kíváncsiak a Maros-parti fesztiválon.
Tűz ütött ki szombaton délután egy melléképületben a Maros megyei Füleházán. Szerencsére senki nem sérült meg.
Közlekedési baleset történt Szovátán, ahol egy személygépkocsi és egy motorkerékpár ütközött össze.
Tűz ütött ki csütörtökön egy mésszel megrakott teherautó motorterében Segesváron, az E60-as úton. A helyszínre a tűzoltók vonultak ki, hogy megakadályozzák a lángok továbbterjedését.
A marosludasi tűzoltó-egység katonai tűzoltóit egy kigyulladt kisteherautóhoz riasztották az A3-as autópályára szerda délután. A tűzeset a sztráda Marosvásárhely–Kolozsvár menetirányában történt.
Néhány nap múlva megnyitja kapuit Erdély egyik legnagyobb könnyűzenei fesztiválja, a VIBE. A július 2–5. között zajló rendezvény idén is nemzetközi sztárokkal, hazai kedvencekkel, új helyszínekkel és több kényelmi fejlesztéssel várja a látogatókat.
A csütörtökön kezdődő VIBE Fesztivál ideje alatt megerősített rendőri és csendőri jelenlétre kell számítani Marosvásárhelyen és a fesztivál helyszínén. A hatóságok célja, hogy a négynapos rendezvény rendben és biztonságban teljen.
Több mint egy tucat helyszínen avatkoztak be a Maros megyei tűzoltók a keddi vihar után. A kidőlt fák autókat, tömbházakat és egy étterem teraszát is megrongálták, több településen pedig pincéket és alagsorokat öntött el a víz.
Megtalálták a tűzoltók annak a személynek a holttestét, akit kedd délután kezdtek el keresni a Maros folyóban Lekencénél.
szóljon hozzá!