
Az elmúlt hét közepén két éjszaka is a városba bemerészkedő őzeket találtak Marosvásárhely központi övezetében.
2015. január 11., 15:592015. január 11., 15:59
Sajnos mindkettő jelenlétére úgy derült fény, hogy közúti baleset áldozatai lettek: a sötétben és a számukra szokatlan helyen való kóborlásuk közben gépkocsik elé ugrottak. Az első őzet az István király (Gheorghe Marinescu) úton gázolta el egy autóbusz, a másikat a Bolyai és Köteles Sámuel utca kereszteződésében, pár lépésnyire a főtértől érte „közlekedési baleset”. Az István király utcai állatot beszállították az állat-egészségügyi és élelmiszer-biztonsági igazgatóság állatorvosi rendelőjébe, a másodikat az állatkertnek adták át.
A különös látogatásokat a helyi rendőrség vezetője, Valentin Bretfelean azzal magyarázza, hogy a rendkívüli hideg, meg az élelem hiánya miatt az elszaporodott őzállomány néhány bátrabb egyede a városban próbál meg menedéket és élelmet találni.
A helyi rendőrség, a vadász és sporthorgász egyesület, valamint az erdészet most készül átfésülni a város környékén levő erdőket, hogy megbizonyosodjanak: nincsenek-e falkába verődött, itt élő kóbor kutyák, amelyek esetleg lezavarnák az őzeket a városba.
Tűz ütött ki csütörtökön egy mésszel megrakott teherautó motorterében Segesváron, az E60-as úton. A helyszínre a tűzoltók vonultak ki, hogy megakadályozzák a lángok továbbterjedését.
A marosludasi tűzoltó-egység katonai tűzoltóit egy kigyulladt kisteherautóhoz riasztották az A3-as autópályára szerda délután. A tűzeset a sztráda Marosvásárhely–Kolozsvár menetirányában történt.
Néhány nap múlva megnyitja kapuit Erdély egyik legnagyobb könnyűzenei fesztiválja, a VIBE. A július 2–5. között zajló rendezvény idén is nemzetközi sztárokkal, hazai kedvencekkel, új helyszínekkel és több kényelmi fejlesztéssel várja a látogatókat.
A csütörtökön kezdődő VIBE Fesztivál ideje alatt megerősített rendőri és csendőri jelenlétre kell számítani Marosvásárhelyen és a fesztivál helyszínén. A hatóságok célja, hogy a négynapos rendezvény rendben és biztonságban teljen.
Több mint egy tucat helyszínen avatkoztak be a Maros megyei tűzoltók a keddi vihar után. A kidőlt fák autókat, tömbházakat és egy étterem teraszát is megrongálták, több településen pedig pincéket és alagsorokat öntött el a víz.
Megtalálták a tűzoltók annak a személynek a holttestét, akit kedd délután kezdtek el keresni a Maros folyóban Lekencénél.
Egy, a Maros folyóban eltűnt, feltehetően vízbe fulladt személy felkutatásához riasztották kedden a dicsőszentmártoni tűzoltóegység és a marosludasi munkapont hivatásos tűzoltóit Maroslekence térségébe.
Egy sávon halad a forgalom a marosvásárhelyi Szabadi úton, ahol két autó ütközött össze hétfőn délután.
Több mint 104 millió lejes beruházással épülhet modern aquapark és szabadidős központ Szovátán. A Maros Megyei Tanács és Szováta önkormányzata közösen nyújt be pályázatot a projekt megvalósítására, amely egész évben várná a látogatókat.
A 15-ös országúton, a Marosvécshez tartozó Disznajón bekövetkezett balesethez riasztották hétfőn reggel a dédai tűzoltóság munkatársait: egy mikrobusz és egy személyautó karambolozott.
szóljon hozzá!