Csütörtökön és pénteken mérik fel az érettségizők számítógépes ismereteit, ezzel pedig le is zárul az érettségi őszi fordulójának első szakasza, amelyet régen szóbelinek, most pedig kommunikációs, illetve számítógépes készségeket felmérő szakasznak neveznek.
2012. augusztus 23., 13:042012. augusztus 23., 13:04
2012. augusztus 23., 13:212012. augusztus 23., 13:21
A kedden és szerdán zajlott idegennyelvtudást felmérő vizsga első napján a tanulók kommunikációs, másnap pedig a szövegértő készségeit mérték fel. Első nap a 367 feliratkozott diák közül 285-en jelentek meg, másnap pedig 268-an vettek részt az idegennyelvtudást felmérő megmérettetésen – derült ki a Maros Megyei Tanfelügyelőség adataiból. Különösebb problémák nem voltak, senkit sem zártak ki csalás vagy puskázás gyanúja miatt.
Augusztus 27-én a román nyelv és irodalom írásbelivel rajtol az írásbeli szakasz, 28-án az anyanyelvi vizsgával folytatódik, 29-én a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból adnak számot, 31-én a szaknak megfelelő választott tantárgyból vizsgáznak a tanulók. Az eredményeket szeptember 2-án függesztik ki, ugyanaznap nyújthatják be az óvásokat, a végleges eredményeket pedig szeptember 5-én teszik közzé. Az érettségi június-júliusi szakaszában a Maros megyében a diákok 46,56 százaléka ment át. Az elmúlt évben a pótérettségizők 24,85 százaléka ment át a nyárvégi fordulóban.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyeztek egy 16 éves fiatalt, miután pénztárcát lopott el egy autóból az elmúlt hétvégén Marosvásárhelyen – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Katonák, a hegyivadász alakulat és a vegyibaleset-elhárító egység tagjai gyakorlatoznak az elkövetkező napokban a marosvásárhelyi vegyipari kombinátnál.
Egyházi és világi elöljárókkal, az iskola közösségével telt meg a Keresztelő Szent János Templom hétfőn az újraalapított Római Katolikus Líceum tanévnyitóján, amelynek fő mozzanatait Tamási Zsolt iskolaigazgató hajtotta végre az ünnepség végén.
A Bolojan-kormány lemondását követelték hétfőn délelőtt a Maros megyei prefektúra előtt összegyűlt tiltakozók. A tanügyben dolgozók mellett ott voltak a szociális igazgatósághoz tartozó alkalmazottak, de a polgármesteri hivatalok dolgozói is.
Szúnyog- és kullancsirtást végeznek Marosvásárhely közterületein az esti órákban, és ellenőrzik a patkánycsapdákat is – tájékoztat a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Életét vesztette egy 42 éves motoros vasárnap délután a Maros megyei Monosfaluban.
Lakástűz volt vasárnapra virradó éjszaka Marosszentgyörgyön, ahova a mentőszolgálatosok is kiszálltak.
Hivatali visszaélés gyanújával emelt vádat a korrupcióellenes ügyészség (DNA) Márk Endre, Szászrégen polgármestere ellen. Az ügy egy jogi szolgáltatás 2021-ben történt közvetlen beszerzésével kapcsolatos.
Keddtől, szeptember 9-től Marosvásárhelyen újraindulnak az Iskolajáratok, így a diákok egyszerűen juthatnak el otthonaiktól az oktatási intézményekig.
Színes programokkal, gyerekeket, fiatalokat is megszólító alkalmakkal szervezik meg jövő héten, immár tizenkettedik alkalommal a szászrégeni magyar napokat.
szóljon hozzá!