Művészeti vezető a Forgatagon

Múlt évben még a színházi programok összeállításában segédkezett, idén már a Vásárhelyi Forgatag művészeti vezetője lett Sebestyén Aba színművész – akit kedden sajtótájékoztató keretében mutattak be a szervezők. Emellett az is kiderült, hogy Rúzsa Magdi lesz a rendezvénysorozat egyik fő előadója.

Szász Cs. Emese

2014. május 06., 16:532014. május 06., 16:53

2014. május 06., 17:192014. május 06., 17:19

A Yorick Stúdió vezetője, Sebestyén Aba koordinálja az idei évtől művészeti igazgatóként a Vásárhelyi Forgatagot.

Rúzsa Magdi a minőség jegyében

„Kivételes helyzetben vagyok, ami egyszerre megtisztel, de ugyanakkor provokál, és kötelez is, ugyanis a szervező kollégák részéről azt a felkérést kaptam, hogy idén művészeti szempontból felügyeljem a Forgatagot. Ez annál is inkább nagy kihívás, mert múlt évben egy nagyon jól sikerült Forgatagot tudhattunk magunk mögött. Azt mondják, a második rendezvény mindig a legnehezebb” – fogalmazott Sebestyén Aba. Hozzátette: nagy kihívás ez, már csak azért is, mert a Vásárhelyi Forgatag nem csupán egy művészeti fesztivál, a különböző kulturális programok mellett helyet kell kapjanak a rendezvényen a populáris műfajok is, de csakis a minőség jegyében – hangsúlyozta Sebestyén Aba. A már körvonalazódó programokról pedig az derült ki, hogy Rúzsa Magdolna lesz a Forgatag egyik fő fellépője, aki augusztus 30-án koncertezik majd.

Az idei Vásárhelyi Forgatag augusztus 27. és 31. között zajlik. Soós Zoltán fesztiváligazgató elmondása szerint egyelőre a tavalyi helyszínekkel számolnak, vagyis a színházzal, Teleki Tékával, múzeummal, zsinagógával és nyilván a Maros-parttal. „Az egyéb helyszínek, például a közterek használatáról nem szívesen nyilatkozunk még, ugyanis nem tudjuk, hogy a városvezetés hozzáállásában áll-e be változás” – jegyezte meg Soós. A szervezők amúgy, még le sem járt a tavalyi Forgatag, már tettek le kérést arra vonatkozóan, hogy a 2014-es rendezvényen Marosvásárhely köztereit használhassák, választ azonban nem kaptak még.

Egerszegi együttműködés

Portik Vilmos főszervező szerint csakúgy mint a múlt évben, idén is a Forgatag egyik legfontosabb tényezője a pénz. „A rendezvényünk legkiszámíthatóbb partnere idén is a magyar kormány, valamint a vásárhelyi vállalkozók, akik a tavalyi évben is segítették a Forgatagot. Finanszírozás tekintetében jó hír, hogy a szervező Marosvásárhelyért Egyesületet a Bethlen Gábor Alap felvette a jelentős szakmai és kulturális intézmények sorába, ami azt jelenti, hogy meghívásos pályázatra jelentkezhettünk, amely remélhetőleg majd az egyesület működését fogja biztosítani a következő egy évre” – mondta Portik Vilmos.

Újdonság még, hogy együttműködés alakul a Vásárhelyi Forgatag, valamint a zalaegerszegi Egerszeg Fesztivál között. Ennek első lépéseként a május 16-18. közötti Egerszeg Fesztiválon néptánc és könnyűzenei programmal vesznek részt a marosvásárhelyiek, a zalaegerszegiek pedig a tervek szerint akár egy teljes napi műsorral érkezhetnek az augusztusi Forgatagra.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 19., csütörtök

Drágulhat a parkolás Marosvásárhelyen: inflációkövető tarifák és módosuló büntetések

Újabb drágulás érheti el a marosvásárhelyi autósokat, amennyiben a helyi tanács rábólint a legfrissebb határozattervezetre. A 9,7 százalékos inflációval kiigazított árak mellett nemcsak az óradíjak, hanem a bliccelésért járó pótdíjak is emelkedhetnek.

Drágulhat a parkolás Marosvásárhelyen: inflációkövető tarifák és módosuló büntetések
Hirdetés
2026. február 18., szerda

Új beavatkozó motorral bővült a Maros megyei tűzoltóság eszközparkja

Új motorkerékpárral gazdagodott a Maros megyei tűzoltóság, amely jelentősen hozzájárul a reagálási gyorsaság növeléséhez.

Új beavatkozó motorral bővült a Maros megyei tűzoltóság eszközparkja
2026. február 17., kedd

Humanitárius katasztrófával fenyeget az ágyszám drasztikus csökkentése

Válaszút előtt áll a dicsőszentmártoni kórház pszichiátriai osztálya: egy tavalyi botrányos ellenőrzés után a hatóságok a zsúfoltság megszüntetését követelik. Az ágyszám drasztikus csökkentése azonban humanitárius katasztrófával fenyeget.

Humanitárius katasztrófával fenyeget az ágyszám drasztikus csökkentése
2026. február 16., hétfő

Szovátán is szurkolnak Molnár Annának

A milánó-cortinai téli olimpián részt vevő Molnár Anna gyorskorcsolyázó édesanyja szovátai, ezért a fürdőváros polgármesteri hivatalban közös szurkolást szerveznek pénteken, így bátorítva a sportolót.

Szovátán is szurkolnak Molnár Annának
Szovátán is szurkolnak Molnár Annának
2026. február 16., hétfő

Szovátán is szurkolnak Molnár Annának

Hirdetés
2026. február 16., hétfő

Egy donor életmentő szervei adhatnak új esélyt több betegnek

Szervek és szövetek eltávolítását végezték el vasárnap éjszaka a marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórházban: egy 52 éves, agyhalott férfi máját, veséit és szaruhártyáit ültethetik át rászoruló betegeknek.

Egy donor életmentő szervei adhatnak új esélyt több betegnek
2026. február 16., hétfő

Felújítás közben derült ki: omlásveszélyes az egykori felekezeti iskola tűzfala

Teljesen elkorhadt gerendát, málló vakolatot találtak Dicsőszentmártonban, amikor megvizsgálták az egykori felekezeti iskola tűzfalát. Az épületben belső felújítás zajlik, de még nem tudják, mi lesz az omlásveszélyes résszel.

Felújítás közben derült ki: omlásveszélyes az egykori felekezeti iskola tűzfala
2026. február 15., vasárnap

Szászrégenig menekült a különös kegyetlenséggel elkövetett gyilkosság gyanúsítottja

Szászrégenben fogták el azt a fiatalembert, akit azzal gyanúsítanak, hogy a Kolozs megyei Magyarlónán különös kegyetlenséggel megölt egy férfit, majd pénzt és ékszert lopva elmenekült az áldozat házából.

Szászrégenig menekült a különös kegyetlenséggel elkövetett gyilkosság gyanúsítottja
Hirdetés
2026. február 15., vasárnap

Helikopterrel szállították a szerveket, ötórás volt a transzplantáció

Katonai helikopterrel szállították Bukarestből Marosvásárhelyre a szívet, ami ötórás műtét során került be az 51 éves páciens mellkasába. Idén ez már a harmadik szívtranszplantáció Marosvásárhelyen.

Helikopterrel szállították a szerveket, ötórás volt a transzplantáció
2026. február 15., vasárnap

Szinte semmi nem maradt az autó orrából

Súlyosan megsérült egy férfi miután felborult az autójával szombat este Sáromberkén. A sérültet egy SMURD-egység látta el a helyszínen és vitte kórházba.

Szinte semmi nem maradt az autó orrából
Szinte semmi nem maradt az autó orrából
2026. február 15., vasárnap

Szinte semmi nem maradt az autó orrából

2026. február 14., szombat

Fegyelmezettebbek lettek a fogvatartottak, akkor is, ha szűk helyen osztoznak

Csaknem ezer ember fordult meg tavaly a marosvásárhelyi börtönben fogvatartottként úgy, hogy a hivatalos előírásoknak megfelelő férőhelyek száma 214. Az éves beszámolóból kiderült, senki nem szökött meg, és új börtönépületeket terveznek felhúzni.

Fegyelmezettebbek lettek a fogvatartottak, akkor is, ha szűk helyen osztoznak
Hirdetés