
Fotó: Boda L. Gergely
A Szövetség Maros Megyéért (ApMS) marosvásárhelyi önkormányzati képviselője, Ioana Roman szerint a melegvíz-probléma megoldását együtt kell megkeresniük a helyi képviselőknek, mivel a hétfőn elfogadott határozatot nem lehet gyakorlatba ültetni. Peti András RMDSZ-es képviselő szerint azonban megvan a törvényes háttér a tanács döntésének végrehajtására, csak akarat kérdése.
2012. július 05., 15:362012. július 05., 15:36
2012. július 05., 16:382012. július 05., 16:38
„A Locativ kereskedelmi társaság, így alkalmazhatott volna szakembereket, ellentétben a polgármesteri hivatallal. Jelenleg elemezzük a hétfőn hozott tanácsi határozatot, és amennyiben biztosan nem lehet majd gyakorlatba ültetni, akkor más megoldást kell keresnünk. A legjobb az lenne, ha mi, képviselők összeülnénk és néhány óra alatt megtárgyalnánk minden lehetőséget, majd egy újabb rendkívüli tanácsülésen elfogadnánk az új határozattervezetet” – magyarázta Ioana Roman.
„Csak kifogás, hogy embereket kell alkalmazni. Az engedélyek megszerzéséhez mindenképpen kell felvenni szakembereket, bárki is veszi át a szolgáltatást. Jelenleg mindössze az E-star rendelkezik távhőszolgáltatói engedéllyel. A legnagyobb gond viszont nem ez, hanem az, hogy a gázszolgáltató felé felhalmozott adósságot ki kell fizetni. Ha ez nem történik meg, akkor nincs olyan megoldás a problémára, ami életképes lenne. Az adósság rendezése kizárólag a polgármesteri hivatal felelőssége” – fogalmazott Peti. Hozzátette, látta a városvezetés prefektúrára küldött átiratát, s szerinte megpróbálják félretájékoztatni az intézményt. „A munkatörvénykönyv a 45-47. szakasza értelmében törvényes lehetőség van arra, hogy meghatározott időre szakembereket lehessen áthelyezni akár egy magáncégtől is” – mondta.
Újabb drágulás érheti el a marosvásárhelyi autósokat, amennyiben a helyi tanács rábólint a legfrissebb határozattervezetre. A 9,7 százalékos inflációval kiigazított árak mellett nemcsak az óradíjak, hanem a bliccelésért járó pótdíjak is emelkedhetnek.
Új motorkerékpárral gazdagodott a Maros megyei tűzoltóság, amely jelentősen hozzájárul a reagálási gyorsaság növeléséhez.
Válaszút előtt áll a dicsőszentmártoni kórház pszichiátriai osztálya: egy tavalyi botrányos ellenőrzés után a hatóságok a zsúfoltság megszüntetését követelik. Az ágyszám drasztikus csökkentése azonban humanitárius katasztrófával fenyeget.
A milánó-cortinai téli olimpián részt vevő Molnár Anna gyorskorcsolyázó édesanyja szovátai, ezért a fürdőváros polgármesteri hivatalban közös szurkolást szerveznek pénteken, így bátorítva a sportolót.
Szervek és szövetek eltávolítását végezték el vasárnap éjszaka a marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórházban: egy 52 éves, agyhalott férfi máját, veséit és szaruhártyáit ültethetik át rászoruló betegeknek.
Teljesen elkorhadt gerendát, málló vakolatot találtak Dicsőszentmártonban, amikor megvizsgálták az egykori felekezeti iskola tűzfalát. Az épületben belső felújítás zajlik, de még nem tudják, mi lesz az omlásveszélyes résszel.
Szászrégenben fogták el azt a fiatalembert, akit azzal gyanúsítanak, hogy a Kolozs megyei Magyarlónán különös kegyetlenséggel megölt egy férfit, majd pénzt és ékszert lopva elmenekült az áldozat házából.
Katonai helikopterrel szállították Bukarestből Marosvásárhelyre a szívet, ami ötórás műtét során került be az 51 éves páciens mellkasába. Idén ez már a harmadik szívtranszplantáció Marosvásárhelyen.
Súlyosan megsérült egy férfi miután felborult az autójával szombat este Sáromberkén. A sérültet egy SMURD-egység látta el a helyszínen és vitte kórházba.
Csaknem ezer ember fordult meg tavaly a marosvásárhelyi börtönben fogvatartottként úgy, hogy a hivatalos előírásoknak megfelelő férőhelyek száma 214. Az éves beszámolóból kiderült, senki nem szökött meg, és új börtönépületeket terveznek felhúzni.
szóljon hozzá!