
Szerdán nagy erőkkel fésülték át a marosvásárhelyi Somostető környékét, ugyanis elterjedt a hír, hogy egy anyamedvét láttak a környéken, amely két bocsával együtt sétált az erdőben.
2014. április 30., 20:192014. április 30., 20:19
2014. május 01., 11:482014. május 01., 11:48
A környéken lakók értesítették a hatóságokat, hogy ismét felbukkant a somostetői erdőben az anyamedve bocsaival, akárcsak jó két héttel ezelőtt. Mivel csütörtöktől nagyon sok somostetői látogatóra lehet számítani a majális miatt, a marosvásárhelyi helyi rendőrség akcióba lépett. Húsz helyi rendőr és harminc vadász csatárláncba fejlődve fésülte át az erdőt mintegy két négyzetkilométeres területen, hogy a medvecsaládra bukkanjanak, ám az akció nem járt sikerrel, mivel egy medvét sem láttak a környéken.
A Maros Megyei Vadász- és Sporthorgász Egyesület elnöke, Emil Pompei Muică elmondta – azért mozgósítottak ekkora erőket a medvék felkutatására, mert ha a hír igaz, fennáll a veszélye annak, hogy az erdőben tartózkodó majálisozókat veszély fenyegeti, ugyanis a bocsaival járó anyamedve igen gyanakvó, érzékeny az emberi jelenlétre, bármelyik pillanatban támadhat, mert védi a bocsait. A tervük az volt, hogy ha az állatok nyomára bukkannak, megpróbálják a helyi rendőrök segítségével a Görgényi havasok irányába terelni a medvecsaládot, meglőni azonban nem akarták őket – mondta el az elnök.
Annak ellenére, hogy a félszáznyi kereső nem bukkant a medvék nyomára szerdán, felhívják a majálist a Somostetőn, és annak környékén töltők figyelmét, hogy saját biztonságuk érdekében ne távolodjanak el a somostetői népesebb övezettől, ne kószáljanak az erdő mélyén, mert a veszély – annak ellenére, hogy szerdán nem látták a medvecsaládot – reális.
Legutóbb április közepén terjedt el a hír Vásárhelyen, hogy egy anyamedvét láttak két boccsal a somostetői erdőben. Az állatokra akkor sem bukkantak rá, ám a szakemberek akkor is, most is óvatosságra intették az erdőben járókat. Két évvel ezelőtt a Nyárád mentén garázdálkodott egy medve, ahol egy iklandi esztena kecskeállományában okozott tetemes kárt. Akkor tíz állat tűnt el, négyet megtaláltak széttépve a környéken.
Idén is Marosvásárhely középkori várudvarában gyűltek össze a helyi magyar családok, barátok és az elszármazottak, hogy közösen ünnepeljenek. Noha számos helyszínen zajlanak programok, a rendezvény szívét idén is a várudvar jelenti a hétvégén.
Marosvásárhelyen tartják a TERMOSZ természettudományok oktatásmódszertani fórumát október 24-én, ahol az új középiskolai tantervekről is szó esik. Egyik főelőadó Pöltl Ákos családbiztonsági szakértő lesz, aki a digitalizáció veszélyeiről beszél majd.
Utazás előtti hétvégén derült ki egy marosvásárhelyi család számára, hogy a fél éve kifizetett nyaralás nem is létezik. A kárvallott a rendőrséghez fordult és másokat is erre biztat. Mint kiderült, több tucat család került ilyen kellemetlen helyzetbe.
A Németországból Marosvásárhelyre érkező repülőgép kényszerleszállását hajtott végre Budapesten szombaton este.
Nem tudják biztosítani az ivóvíz-szolgáltatást Gyulakuta magasabban fekvő otthonaiban, így korlátozásokat vezetnek be.
Eszméleténél volt és már a helyszínen megvizsgálták azt az áldozatot, aki szombaton délben kútba esett Maros megyében.
Májat, veséket, csontszövetet és szaruhártyát távolítottak el péntekre virradó éjszaka egy 49 éves, agyhalott betegtől a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórházban – számoltak be a kórház a közösségi oldalán.
Átszervezési terv miatt mulasztással és nemtörődömséggel vádolják a mikházi Felnőtt Neuropszichiátriai Rehabilitációs Központ vezetőségét az alkalmazottak. Szerintük nem néhány beteget helyeztek volna át, hanem teljesen ki akarták üríteni az intézményt.
Látványetetésekkel, sportvetélkedőkkel és rendhagyó divatbemutatóval ünnepli 62. születésnapját a marosvásárhelyi állatkert.
Őrizetbe vették a rendőrök azt az 54 éves, szászrégeni férfit, akit egy kilencéves kislánnyal szembeni molesztálással gyanúsítanak.
szóljon hozzá!