Hat Maros megyei polgármestert tüntetett ki az RMDSZ az európai pénzalapok lehívása és kezelése terén elért eredményeikért.
2014. május 18., 17:322014. május 18., 17:32
2014. május 18., 18:312014. május 18., 18:31
Szováta, Marosszentgyörgy, Erdőszentgyörgy, Nyárádszereda, Kerelőszentpál és Csíkfalva elöljáróinak Brassai Zsombor és Sógor Csaba nyújtotta át a Pályázó önkormányzat – fejlődő közösség díjat az európai uniós pályázatok által sikeres településfejlesztést végző példaértékű munka elismeréseként.
„Ez megtisztelő számomra, és azt gondolom, hogy munkám elismerése, amit tizennégy éve végzek, és irányt ad a jövőre nézve is. Mindez nyilvánvalóvá teszi számomra, és remélem, mások számára is, hogy érdemes volt belépni az Európai Unióba és pályázatokba belevágni” – nyilatkozta portálunknak Balogh István polgármester. A község az EU-s csatlakozás előtt a FRDS és SAPARD támogatásával javította fel, majd aszfaltozta a Búzaházára és Vadadba vezető községi utakat, az elmúlt években uniós támogatásokat hívott le a jobbágyfalvi kultúrotthon korszerűsítésére, közterületkezelő multifunkcionális gép, valamint hangosító berendezés és népviselet beszerzésére. Nemsokára elkezdik a csíkfalvi, búzaházi, szentmártoni és vadadi iskolák bővítését és korszerűsítését, de többször kaptak támogatást az európai testvérkapcsolatok ápolására is.
Nyárádszeredában az andrásfalvi, szentlőrinci és mosoni iskolákat korszerűsítették, elkezdték az öregotthon bővítését – mondta Tóth Sándor polgármester, aki együttműködött Csíkfalvával és Nyárádgálfalvával is, hogy a Bekecs néptáncegyüttes ruhatárát és eszközkészletét bővítsék, továbbá közvilágítás-karbantartó és közterületkezelő munkagépeket használhassanak. „Nem csak az én érdemem, hanem annak a munkának a folytatása, amit Dászkel László kezdett el, felismerve az európai pénzekben rejlő lehetőségeket” – nyilatkozta az elöljáró, aki szerint az EU-s alapok a legbiztosabb források: szigorúan ellenőrzik a megvalósításokat, de gördülékenyek a kifizetések, tartani lehet az ütemtervet és ez a legfontosabb egy beruházásnál – véli Tóth.
Erdőszentgyörgy az ivóvíz- és szennyvízcsatorna-hálózat bővítésére, a település utcáinak korszerűsítésére, Europa Direct tájékoztató iroda létrehozására és működtetésére, valamint testvértelepülési kapcsolatokra kapott európai támogatásokat. Óriási erőfeszítéssel jár egy EU-s projekt lemenedzselése, ezért jólesik az elismerés – vallotta be Csibi Attila Zoltán polgármester.
Kerelőszentpál községben az előcsatlakozási alapokból három településen ivóvizet vezettek és leaszfaltozták a búzásbesenyői utat, az elmúlt években 34 kilométer csatornahálózat és tisztítóállomás épült három faluban, 4 kilométer utcát aszfaltoztak és járdát építettek. Gátrendszer és árvízvédelem valósult meg, a napokban adták át a Szentpált és Magyardellőt összekötő hidat, befejezték a besenyői öregotthont, jelenleg zajlik az iskolák bővítése, korszerűsítése minden településen. Simon István polgármesternek jólesik, hogy gondoltak rá, de kitüntetés nélkül is végzi a dolgát. Jelenleg az új kiírásokra készül, hogy az eddigi hét projekt mellett még három-négy megvalósulhasson a következő években.
Vandalizmus történt Marosvásárhely legújabb parkjában: ismeretlenek megrongálták a Cserealja szabadidőpark nyilvános mosdóit.
Két különböző helyszínen is be kellett avatkozniuk szerda reggel a Maros megyei hivatásos tűzoltóknak.
Elpusztult őzet távolítottak el a Marosból a tűzoltók kedden délelőtt Marosvásárhelyen.
Az EMKE Mozi keretében mutatják be Marosvásárhelyen a Hegyeken, völgyeken zengedezve járnék… című portréfilmet, amely Nyisztor Ilona életét és munkásságát dolgozza fel.
Szénraktár gyulladt ki Balavásáron hétfőre virradóra, a helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.
Melléképület gyulladt ki hétfőn délután Fickópatakán, a tűzesetben a tulajdonos is égési sérüléseket szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Általánosságban 50-70, elszigeteltebb helyszíneken pedig 80-100 km/órás széllökésekre figyelmeztetett hétfőn a Maros megyei katasztrófavédelem.
Nagytestű kutya tetemét emelték ki hétfőn reggel a Marosból, a folyó marosvásárhelyi szakaszán – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Négy személyt szállítottak kórházba egy balesetet követően, amely szombaton reggel történt Fehéregyházán.
Gyerekzsivaj, viaszos kesicék és két pelyhes kiscsibe – nagycsütörtökön a régi hagyományok jegyében, közösen írták meg húsvéti tojásaikat a marosvásárhelyi Gecse utcai református gyülekezet tagjai.
szóljon hozzá!