Kitiltották a kamionokat Székelykakasdról

Az önkormányzat és a rendőrség megtiltotta, hogy Székelykakasd területén többtonnás kamionok haladjanak át az építendő hulladékátrakóhoz. A lakosok hétfőn reggel eltorlaszolták az utcát, a kavicsot szállító járművet visszafordították.

Gáspár Botond

2012. augusztus 27., 14:252012. augusztus 27., 14:25

2012. augusztus 27., 16:272012. augusztus 27., 16:27

Betelt a pohár a székelykakasdiaknál. Hétfőn reggel több mint tíz lakos a községközpont polgármesteri hivatalánál emelt panaszt amiatt, hogy múlt héten többtonnás kamionok haladtak át a falu utcáin, veszélyeztetve a lakóházakat. Maroskeresztúr alpolgármestere, Moldován József okirattal bizonyította, hogy az önkormányzat nem adott engedélyt arra, hogy nehézgépjárművek róják a falu utcáit. Ráadásul a Marosvásárhely közigazgatási területének végét és Székelykakasd kezdetét jelző tábla mellett egy másik is áll, amely tiltja, hogy 7,5 tonnánál súlyosabb járművek behajtsanak a településre.

„Több mint tízen álltunk ki hétfőn reggel. Az alpolgármester és a rendőr mutatta a papírt, hogy nincs engedély a teherforgalomra, mégis érkezett a kavicsokkal megpakolt kamion. Múlt héten a házaink közötti szűk utcán szállították a földgyalukat. Sem a házaink falai, sem az utca, a híd nem bírják ezt a terhelést, repedeznek. A kamiont visszafordították, és megígérték, hogy itt többet nem haladnak át, letiltották” – tudtuk meg Baricz Antal helyi lakostól, aki reméli, a helyzet nem változik, és többé nem keserítik meg hétköznapjaikat az \"áthaladó\" kamionok, csupán a termőföldekre ezt-azt szállító helyiek teherautói „használják” az utcát.

A teherautók egyébként a leendő hulladékátrakó és -válogató telephelyhez tervezett út megépítéséhez szükséges kavicsot és munkagépeket szállították a falun át. A szemetet majd ezen az új úton hordanák, amit a vegyi kombináttal szemben, a gázháznál építenének meg.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 19., hétfő

A remény zarándokai – kreativitásvetélkedő Marosvásárhelyen

Erdély legnagyobb vetélkedőjének ad otthont hétvégén Marosvásárhelyen, ahol A remény zarándokai mottóval tartanak kreativitásversenyt.

A remény zarándokai – kreativitásvetélkedő Marosvásárhelyen
2025. május 19., hétfő

Maros megye sem lett „aranybánya”, de már vannak AUR-tartalékok

Noha Maros megyében kapta a legtöbb szavazatot az AUR-vezér George Simion a székelyföldi megyék sorában, kétharmaddal úgyis alulmaradt Nicușor Dannal szemben.

Maros megye sem lett „aranybánya”, de már vannak AUR-tartalékok
2025. május 18., vasárnap

Maros megyében a legalacsonyabb a részvételi arány a székelyföldi megyék közül

Maros megyében a szavazópolgárok több mint harminc százaléka leadta voksát 14 óráig, és közben a nap is kisütött a megyeközpontban, így az eső sem jelenthet akadályt az állampolgári kötelesség gyakorlása közben.

Maros megyében a legalacsonyabb a részvételi arány a székelyföldi megyék közül
2025. május 18., vasárnap

Egy európai jövőért szavazott Maros megye első magyar kormánybiztosa

Maros megye első magyar kormánybiztosa, Barabási Antal Szabolcs prefektus a fiatalokért, a gyerekekért és egy olyan európai jövőért és országért szavazott, amely értük van.

Egy európai jövőért szavazott Maros megye első magyar kormánybiztosa
2025. május 17., szombat

Muszáj volt lépniük a szülőknek, akiknek gyerekeit folyamatosan bántja az egyik osztálytársuk

Azzal tiltakozott az egyik marosvásárhelyi iskola másodikos tanulójának folyamatos agresszív viselkedése ellen az osztály szülői közössége, hogy nem engedték el gyerekeiket az országos felmérőtesztre. Az esetet vizsgálják a hatóságok.

Muszáj volt lépniük a szülőknek, akiknek gyerekeit folyamatosan bántja az egyik osztálytársuk
2025. május 16., péntek

Nem csak a 18 éveseknek van szükségük pályaorientációra

Számos érettségiző előtt homályos még a jövőkép, a Gyulafehérvári Caritas marosvásárhelyi ifjúsági mentorai rajtuk segítenének pályaorientációs és karriertervező tréningükkel. De a karrierváltást fontolgató felnőttek előtt is nyitva áll az ajtajuk.

Nem csak a 18 éveseknek van szükségük pályaorientációra
2025. május 16., péntek

Így szaladtak pénteken reggel a medvék Nyárádtőn – videó

Egy anyamedve és két bocs sétált péntek reggel Nyárádtő utcáin, mielőtt a gyerekek iskolába indultak volna. A lakosságot Ro-Alert üzenetben riasztották az esetről.

Így szaladtak pénteken reggel a medvék Nyárádtőn – videó
2025. május 15., csütörtök

Ne papírtologatás miatt vesszen el az uniós pénz

Gyorsabb ügyintézést, az uniós pénzalapok jobb felhasználását reméli Cseke Attila fejlesztési miniszter az építkezések engedélyeztetésére vonatkozó új jogszabálytól.

Ne papírtologatás miatt vesszen el az uniós pénz
2025. május 15., csütörtök

Éjszakai kaland a Marosvásárhelyi Állatkertben

Különleges élményben lehet részük mindazoknak, akik ellátogatnak szombaton a Marosvásárhelyi Állatkertbe, hiszen a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozat részeként az intézmény egyedülálló programokkal várja látogatóit.

Éjszakai kaland a Marosvásárhelyi Állatkertben
2025. május 14., szerda

Két alagút is lesz a Nyárádszereda és Sóvárad közötti sztrádaszakaszon

Egy román–török cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Nyárádszereda és Sóvárad közötti szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást – tájékoztatott szerdán a szállításügyi miniszter.

Két alagút is lesz a Nyárádszereda és Sóvárad közötti sztrádaszakaszon