Kikre szavazhatunk Maros megyében?

Még egy hétig nyújthatják be a szükséges iratokat tartalmazó dossziékat azok, akik indulnak a helyhatósági választásokon. Április 30-ig még elég sok minden változhat, de a három magyar párt Maros megyei vezetői nagyjából már ismerik a számokat. Erre voltunk kíváncsiak.

Gáspár Botond

2012. április 23., 13:552012. április 23., 13:55

2012. április 23., 16:372012. április 23., 16:37

Maros megyében 102 közigazgatási egységben szerveznek választásokat és mintegy százharmadikként a megyei önkormányzati listára is voksolhat a lakosság június 10-én.

Az RMDSZ Maros megyei szervezetének ügyvezető alelnöke, Brassai Zsombor a Székelyhon.ro érdeklődésére elmondta: több mint ötven településen indítanak polgármesterjelöltet és több mint hetven településen állítanak teljes tanácsosi listát. Más pártokkal, illetve civil szervezetekkel sehol nincs kilátásba megállapodásuk Maros megyében.

A Magyar Polgári Párt Maros megyei elnöke, László György megkeresésünkre kijelentette: harminckét helységben lesz polgármesterjelöltjük, negyven-negyvenegy településen pedig listát állítanak. A tárgyalásokról annyit mondott a Székelyhon.ronak, hogy ezek „az utolsó percig zajlanak”, a jelöltek dossziéit pedig csütörtökön szeretnék leadni, ezt viszont a bürokrácia, a sok szükséges dokumentum késleltetheti.

Az Erdélyi Magyar Néppárt Maros megyei szervezetének elnöke, Portik Vilmos szerint hét településen lesz polgármesterjelöltjük, húsz helyen indítanak listán jelölteket és különféle együttműködésről is folytatnak tárgyalásokat az MPP-vel. „Nem tartjuk kizártnak a közös listákat néhány helyen, de alapvetően az arcélünk megmutatására törekszünk, ezért csak ott szándékozunk közös listát indítani, ahol kimondottan fontos a jó választási szereplés érdekében” – tudtuk meg, az iratcsomókat pedig ezen a héten leadják.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 10., kedd

Nyergesvontató sodort el egy gyalogost Marosvásárhelyen

Idős személyt ütött el egy nyergesvontató Marosvásárhely egyik utcáján kedden délelőtt. A sérültet kórházba szállították.

Nyergesvontató sodort el egy gyalogost Marosvásárhelyen
2025. június 09., hétfő

120 km/óra sebességgel hajtott ittas állapotban, mielőtt elkapták

Lakott területen belül száguldozott, majd megpróbált elmenekülni a rendőrök elől egy marosludasi férfi, ráadásul a sofőrnél igen magas alkoholszintet mutattak ki – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.

120 km/óra sebességgel hajtott ittas állapotban, mielőtt elkapták
2025. június 09., hétfő

Károkat hagyott a vihar maga után Maros megyében

Az elmúlt 24 órában 35 esetben kellett beavatkozniuk a tűzoltóknak a viharos időjárás miatt Maros megyében – adja hírül a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség sajtóosztálya.

Károkat hagyott a vihar maga után Maros megyében
2025. június 08., vasárnap

Nagyidő tombolt Marosvásárhelyen, fákat csavart ki a szél

Komoly károkat okozott a viharos időjárás vasárnap este Marosvásárhelyen. Egy ember is megsérült villámcsapás következtében a Maros megyei Görgénysóaknán.

Nagyidő tombolt Marosvásárhelyen, fákat csavart ki a szél
2025. június 05., csütörtök

Már több mint 300 ezer liter ivóvizet osztottak ki a Kis-Küküllő menti településeken

Több mint 300.000 liter ivóvizet osztottak ki csütörtökig 16 Kis-Küküllő menti település lakosságának, miután a parajdi bányakatasztrófa nyomán a vezetékes víz emberi fogyasztásra alkalmatlan lett a magas sókoncentráció miatt.

Már több mint 300 ezer liter ivóvizet osztottak ki a Kis-Küküllő menti településeken
2025. június 05., csütörtök

Megérkezett az első digitális hulladékgyűjtő sziget Marosvásárhelyre

Elkezdődött a digitális hulladékgyűjtő konténerek telepítése Marosvásárhelyen: a szelektív gyűjtőpontok célja, hogy a tömbházlakók környezetbarát módon szabadulhassanak meg a hulladéktól. Pár héten belül hozzáférési kártyákat is kapnak a lakók.

Megérkezett az első digitális hulladékgyűjtő sziget Marosvásárhelyre
2025. június 05., csütörtök

Mégsem lesz vízerőmű Ratosnyán? Egyelőre a civilek állnak győzelemre

Felfüggesztették a ratosnyai vízerőmű környezetvédelmi engedélyét, így egyelőre nem lehet letarolni a 39 hektáros területet. Az energiaügyi miniszter szerint a harcnak nincs még vége.

Mégsem lesz vízerőmű Ratosnyán? Egyelőre a civilek állnak győzelemre
2025. június 05., csütörtök

Újabb hatvan napra eltiltották Soós Zoltán polgármestert

Nem térhet vissza a marosvásárhelyi városházára Soós Zoltán polgármester, akit az ügyész újabb hatvan napra tiltott el polgármesteri feladatainak gyakorlásától.

Újabb hatvan napra eltiltották Soós Zoltán polgármestert
2025. június 05., csütörtök

Próbaüzemmódban az új marosvásárhelyi reptéri utasterminál

Próbaüzemmódban megnyitották a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér új utasterminálját – jelentette be szerdán este közösségi oldalán a Maros megyei tanács elnöke.

Próbaüzemmódban az új marosvásárhelyi reptéri utasterminál
2025. június 04., szerda

Több Maros megyei településsel ellentétben Erdőszentgyörgyön iható a vezetékes víz

Erdőszentgyörgy nem a Kis-Küküllőből nyeri a vezetékes vizet, így a folyóvíz sókoncentrációjának emelkedése nem érinti a várost – hívja fel a lakók figyelmét a helyi önkormányzat.

Több Maros megyei településsel ellentétben Erdőszentgyörgyön iható a vezetékes víz