Kátyúzás, útfelújítási tervek Marosvásárhelyen

Kátyúzással kezdődött az év, teljes felújításokkal, valamint útépítéssel folytatódik – derült ki Marosvásárhely két alpolgármestere szerkesztőségünknek tett nyilatkozataiból.

Szucher Ervin

2015. január 26., 17:532015. január 26., 17:53

A városháza terveiről kérdezett Claudiu Maior és Peti András óvatosnak bizonyultak, mondván, hogy konkrétumokról csupán a költségvetés csütörtöki elfogadása után számolhatnak be.

A tervek között viszont olyan merész elképzelések is szerepelnek, mint a Maros-híd összekötése az Egyesülés lakótelepi Burebista úttal vagy a belvárosi Ballada utca kiszélesítése és megnyitása a gépkocsiforgalom előtt. „Itt már csak a sarki kocsma épületét kell kisajátítanunk, és a római katolikus egyházzal kell kiegyezzünk egy iskolai ingatlancserét illetően, majd kezdhetünk neki a bontásoknak, és a mindmáig csak gyalogosok által használt összekötő utca kiszélesítéséhez, illetve a Szabadság utcai körforgalom kialakításához. Jól haladunk a termőföldek kisajátításával az elkerülőút meghosszabbítása mentén is, de ahhoz nem tudunk nekilátni az idén. Ugyanakkor készülünk leaszfaltozni a Nagyhegyszőlőbe vezető földutat, a Negoi utcát. Persze ezek az elképzelések, minden a költségvetéstől függ” – sorolta az önkormányzat nagyobb lélegzetű elképzeléseit Peti András.  

A polgármesteri hivatal szintén az idén kezd neki a Jeddi utat és a klinikákkal összekötő tizenkét utca korszerűsítésének. Mint ismeretes, az elmúlt év vége felé a Regionális Operatív Program keretében a városháza négy pályázatot írt alá a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökségnél, amelyek értéke eléri a 48,5 millió lejt. Ezek közül a legnagyobb az a projekt, amely az egymástól csaknem nyolc kilométerre lévő két városrészt köti össze. A Regio program keretében finanszírozott beruházás összértéke 45,3 millió lej, amiből vissza nem térítendő uniós támogatás 26,4 millió lej. A tervek szerint nemcsak az úttestet javítják fel és modernizálják, hanem a közterületet, valamint a zöldövezetet is felújítják az érintett utcák mentén. Szó van 32 ezer négyzetméternyi járda újraburkolásáról, 11 ezer négyzetméter felületű parkolóhely korszerűsítéséről és a közvilágítás modernizálásáról.

Addig is, amíg az időjárás lehetővé teszi a munkálatok elkezdését, az elmúlt napokban városszerte nekiláttak a kátyúzásnak. „Megpróbáljuk kihasználni az enyhe időt, és ideiglenesen betömni a télen keletkezett kisebb-nagyobb gödröket. Terveink szerint a lehető legrövidebb időn belül mintegy 1500 négyzetméternyi összfelületű gödröt tömnénk be, amire 120 ezer lejt különítettünk el” – magyarázta Claudiu Maior. A tűzoltómunka elvégzésén túl mind a demokrata liberális Maior, mind az RMDSZ-t képviselő Peti hangsúlyozni kívánta, hogy amennyiben csütörtökön az önkormányzati képviselők többsége igent mond a városháza által kidolgozott költségvetés-tervezetre, rajtolhatnak is a közbeszerzési eljárások, majd a tavasszal nekiláthatnak a munkának.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 03., péntek

Viasz, minta, összetartozás – tojásíró kaláka a Gecse utcai gyülekezetben

Gyerekzsivaj, viaszos kesicék és két pelyhes kiscsibe – nagycsütörtökön a régi hagyományok jegyében, közösen írták meg húsvéti tojásaikat a marosvásárhelyi Gecse utcai református gyülekezet tagjai.

Viasz, minta, összetartozás – tojásíró kaláka a Gecse utcai gyülekezetben
Hirdetés
2026. április 03., péntek

Régi fotókat vár a 170 éves Stefánia-óvoda

Fennállásának 170. évfordulóját ünnepli a marosvásárhelyi Stefánia Napköziotthon, ehhez a különleges alkalomhoz a közösséget is bevonnák: régi fotókat keresnek a jubileumi kiállításhoz.

Régi fotókat vár a 170 éves Stefánia-óvoda
2026. április 03., péntek

Nem tisztult még le, hogy a játéktermek jövője kapcsán mi lenne a legbölcsebb döntés

Napirendre került a játéktermek korlátozása vagy kitiltása. Marosvásárhelyen már készül a tervezet, Koronkán teljes tiltásról szavazhatnak, Nyárádszeredában még mérlegelnek, Szászrégenben pedig a lakók egyértelműen az elköltöztetés mellett álltak ki.

Nem tisztult még le, hogy a játéktermek jövője kapcsán mi lenne a legbölcsebb döntés
2026. április 03., péntek

Forrás: polgármester az egyik őrizetbe vett gyanúsított az áramlopási ügyben

A Maros megyei Uzdiszentpéter polgármestere az egyik őrizetbe vett gyanúsított a három közül, akiket előállítottak húsz házkutatást követően egy áramlopást felgöngyölítő rendőrségi akció során – értesült igazságügyi forrásokból az Agerpres hírügynökség.

Forrás: polgármester az egyik őrizetbe vett gyanúsított az áramlopási ügyben
Hirdetés
2026. április 03., péntek

Három férfit vettek őrizetbe áramlopás gyanújával – frissítve

Őrizetbe vettek három férfit egy áramlopást felgöngyölítő rendőrségi rajtaütés után Maros megyében, ahol húsz házkutatást tartottak csütörtökön.

Három férfit vettek őrizetbe áramlopás gyanújával – frissítve
2026. április 03., péntek

Eldurvult konfliktus nagycsütörtök este: fegyvert használtak a rendőrök, a sérült fiatalt helikopterrel vitték kórházba

Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.

Eldurvult konfliktus nagycsütörtök este: fegyvert használtak a rendőrök, a sérült fiatalt helikopterrel vitték kórházba
2026. április 02., csütörtök

Visszatértek a gólyák Sáromberkére, hozzá is fogtak a családalapításhoz

A hosszú és kihívásokkal teli út után a gólyák egy része visszatért országunkba. A sáromberki, webkamerával megfigyelt két fészek sem maradt üresen – derült ki a gólyákat megörökítő felvételekről, amelyeket a Milvus Csoport tette közzé.

Visszatértek a gólyák Sáromberkére, hozzá is fogtak a családalapításhoz
Hirdetés
2026. március 31., kedd

Dicsőszentmártoni kislányok ügye: gyermekvédelmi ellenőrzést kezdeményezett a rendőrség

A Maros megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatósághoz fordult a rendőrség annak a két dicsőszentmártoni kislánynak az ügyében, akiket az eltűnésük után egy nappal találtak meg.

Dicsőszentmártoni kislányok ügye: gyermekvédelmi ellenőrzést kezdeményezett a rendőrség
2026. március 31., kedd

Termelői vásár Marosvásárhely főterén: csütörtök estig várják a látogatókat

Megnyílt a húsvéti termelői vásár Marosvásárhely főterén, ahol helyi finomságokat, kézműves portékákat, horgolt nyuszikat és díszített tojásokat kínálnak. A vásár csütörtök estig várja a látogatókat naponta 10 és 19 óra között.

Termelői vásár Marosvásárhely főterén: csütörtök estig várják a látogatókat
2026. március 31., kedd

Füsttel telt meg egy tanműhely Marosvásárhelyen, a tűzoltók gyorsan beavatkoztak

Tűzoltói beavatkozásra volt szükség kedden Marosvásárhelyen, egy oktatási intézményhez tartozó műhelyben, ahol a helyiség füsttel telt meg.

Füsttel telt meg egy tanműhely Marosvásárhelyen, a tűzoltók gyorsan beavatkoztak
Hirdetés