Két marosvásárhelyi egyesület ősztől közösen valósítja meg azt az Európai Unió által támogatott projektet, amely marosvásárhelyi egyetemi hallgatók gyakorlati képzését segíti, ráadásul személyenként 1000 lejjel is motiválják a kiválasztott 140 diákot.
2012. június 25., 15:222012. június 25., 15:22
2012. június 25., 15:272012. június 25., 15:27
Az egyetemi képzés elméleti része mellett elengedhetetlenül fontos a gyakorlati ismeretek elsajátítása is. Az Amphion kulturális egyesület és a Divers egyesület közösen hirdeti meg azt a két évre szóló projektet, amellyel Marosvásárhelyen tanuló egyetemi hallgatók gyakorlati képzését vállalja magára.
A Tudományterületek közötti gyakorlati képzés – esély a jövődért! nevet viselő projektet az Európai Unió Szociális Alapja támogatja a 2007–2013-as Fektess az emberekbe! nevű humán erőforrás programján keresztül – ismertette a sajtó munkatársaival az ősszel induló képzést a hétfői sajtótájékoztatón Mugur Gorea, az Amphion kulturális egyesület kommunikációs felelőse. A Divers egyesület felel a projekt átláthatóságáért, ugyanakkor Koreck Mária, az egyesület vezetője oktatói szerepet is vállal a képzésben. „A gyakorlati képzés során azt is megtanulják a hallgatók, hogy nem csak az Európai Unió jelenti a pénzforrást a civil szervezetek számára, hanem a helyi szervektől is lehet pénzeket lehívni” – mondta Koreck Mária.
Ezer lejjel motiválják a diákokat
A filológia, jog és teatrológia szakterületeket felölelő képzés két szakaszban zajlik majd: a gyakorlat első részében a hallgatók megismerkednek a civil szervezetek munkájával, azok anyagi forrásaival, illetve azzal, hogy miként pályázhatnak Európai Uniós támogatásokra. A képzés második felében a háromféle szakterületen tanuló diákok vegyes csoportokba verődve „eljátsszák” saját civil szervezetük létrehozását. A legjobb csapatot pedig egy kirándulással díjazzák. A 23 hónapig tartó projektbe összesen 140 diákot vonnának be, a jelentkezőket egy bizottság választaná ki, a gyakorlat végén pedig személyenként 1000 lejjel „jutalmaznák” a hallgatók munkáját, és természetesen a gyakorlati képzésre járó kreditpontokat is megkapnák a résztvevők – tudtuk meg a sajtótájékoztatón.
A Sapientiát sem zárják ki
Egyelőre három marosvásárhelyi egyetem – a Petru Maior, a Dimitrie Cantemir, illetve a Művészeti Egyetem – diákjait szólítanák meg a projekttel, ám az sincs kizárva, hogy a Sapientia – Erdélyi Magyar Tudományegyetem humán szakos hallgatói számára is nyitottá teszik a jelentkezést – mondta Koreck Mária a sajtótájékoztatón.
A projekt összértéke 2 087 348 lej, melynek 97,9 százalékát biztosítja az Európai Unió Szociális Alapja.
Több mint 300.000 liter ivóvizet osztottak ki csütörtökig 16 Kis-Küküllő menti település lakosságának, miután a parajdi bányakatasztrófa nyomán a vezetékes víz emberi fogyasztásra alkalmatlan lett a magas sókoncentráció miatt.
Elkezdődött a digitális hulladékgyűjtő konténerek telepítése Marosvásárhelyen: a szelektív gyűjtőpontok célja, hogy a tömbházlakók környezetbarát módon szabadulhassanak meg a hulladéktól. Pár héten belül hozzáférési kártyákat is kapnak a lakók.
Felfüggesztették a ratosnyai vízerőmű környezetvédelmi engedélyét, így egyelőre nem lehet letarolni a 39 hektáros területet. Az energiaügyi miniszter szerint a harcnak nincs még vége.
Nem térhet vissza a marosvásárhelyi városházára Soós Zoltán polgármester, akit az ügyész újabb hatvan napra tiltott el polgármesteri feladatainak gyakorlásától.
Próbaüzemmódban megnyitották a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér új utasterminálját – jelentette be szerdán este közösségi oldalán a Maros megyei tanács elnöke.
Erdőszentgyörgy nem a Kis-Küküllőből nyeri a vezetékes vizet, így a folyóvíz sókoncentrációjának emelkedése nem érinti a várost – hívja fel a lakók figyelmét a helyi önkormányzat.
Látványos drónok, harci járművek, fegyverek, háborús övezetben használt gépek sorakoznak a marosvásárhelyi orvosi egyetem udvarán, ahol szerdán megnyitották a nemzetközi katonai kiállítást és fórumot. A közelben forgalomkorlátozásra kell számítani.
Marosvásárhelyen 165 iskolás gyalogol együtt iskolába a lábbuszprogramban. Egy hónapnyi gyaloglás és tekerés után díjazták is azokat a tanintézeteket, csapatokat, akik a legtöbb kilométert gyűjtöttek.
Egy idős nő fulladt bele a Maros folyóba Marosvásárhelyen kedden délután. Ezen a héten ez már a második fulladásos eset, miután hétfőn egy férfi holttestét emelték ki a vízből.
Eltűnt egy idős nő Marosvásárhelyről kedden, a rendőrség keresi.
szóljon hozzá!