A kamionok elé állnak a székelykakasdiak

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

Testükkel is megvédik javaikat a székelykakasdiak, mert az új hulladékátrakó megépítése miatt már nemcsak a termőföldjeik, hanem házaik is veszélybe kerültek.

Gáspár Botond

2012. augusztus 26., 13:372012. augusztus 26., 13:37

2012. augusztus 26., 13:522012. augusztus 26., 13:52

Hétfőn reggel 7 órakor gyülekeznek a székelykakasdiak: utolsó próbálkozást tesznek arra, hogy a tervezett új hulladékátrakó és -válogató telephelynek a hatóságok más területet jelöljenek ki. A maroskeresztúri önkormányzathoz mennek, hogy közösen keressenek megoldást, azaz egyezzenek meg a beruházás elköltöztetéséről. Ellenkező esetben – és a hatóságok eddigi hozzáállását látva, ismerve ez a valószínűbb – testükkel állják el a kamionok útját, élőláncot alkotnak a falu utcáján – tájékoztatott az Igazságot Székelykakasdnak Egyesület elnöke, Csegzi Attila.

„Kedden indultak meg a kamionok a faluban, négy bulldózert (földgyalut) is hoztak. Szombaton tartottunk gyűlést a faluban, és elhatároztuk, hogy hétfőn bemegyünk az önkormányzathoz, hátha megegyezünk. Ha nem, akkor eltorlaszoljuk az utat. A helyzet tarthatatlan, az életünk forog kockán, mert a többtonnás kamionok megrongálják a házainkat, és félő, hogy némelyik összedől. Nem elég, hogy a hulladékátrakóval a termőföldjeinket vágják trapára, most már a lakásainkat is veszélyeztetik. Sehogy másként nem tudunk védekezni. Semmilyen esélyt nem hagytak, szóra se méltattak, ránk se hederítene.! Erőszakkal akarják ezt lenyomni”– hangsúlyozta Csegzi Attila.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 19., hétfő

A remény zarándokai – kreativitásvetélkedő Marosvásárhelyen

Erdély legnagyobb vetélkedőjének ad otthont hétvégén Marosvásárhelyen, ahol A remény zarándokai mottóval tartanak kreativitásversenyt.

A remény zarándokai – kreativitásvetélkedő Marosvásárhelyen
2025. május 19., hétfő

Maros megye sem lett „aranybánya”, de már vannak AUR-tartalékok

Noha Maros megyében kapta a legtöbb szavazatot az AUR-vezér George Simion a székelyföldi megyék sorában, kétharmaddal úgyis alulmaradt Nicușor Dannal szemben.

Maros megye sem lett „aranybánya”, de már vannak AUR-tartalékok
2025. május 18., vasárnap

Maros megyében a legalacsonyabb a részvételi arány a székelyföldi megyék közül

Maros megyében a szavazópolgárok több mint harminc százaléka leadta voksát 14 óráig, és közben a nap is kisütött a megyeközpontban, így az eső sem jelenthet akadályt az állampolgári kötelesség gyakorlása közben.

Maros megyében a legalacsonyabb a részvételi arány a székelyföldi megyék közül
2025. május 18., vasárnap

Egy európai jövőért szavazott Maros megye első magyar kormánybiztosa

Maros megye első magyar kormánybiztosa, Barabási Antal Szabolcs prefektus a fiatalokért, a gyerekekért és egy olyan európai jövőért és országért szavazott, amely értük van.

Egy európai jövőért szavazott Maros megye első magyar kormánybiztosa
2025. május 17., szombat

Muszáj volt lépniük a szülőknek, akiknek gyerekeit folyamatosan bántja az egyik osztálytársuk

Azzal tiltakozott az egyik marosvásárhelyi iskola másodikos tanulójának folyamatos agresszív viselkedése ellen az osztály szülői közössége, hogy nem engedték el gyerekeiket az országos felmérőtesztre. Az esetet vizsgálják a hatóságok.

Muszáj volt lépniük a szülőknek, akiknek gyerekeit folyamatosan bántja az egyik osztálytársuk
2025. május 16., péntek

Nem csak a 18 éveseknek van szükségük pályaorientációra

Számos érettségiző előtt homályos még a jövőkép, a Gyulafehérvári Caritas marosvásárhelyi ifjúsági mentorai rajtuk segítenének pályaorientációs és karriertervező tréningükkel. De a karrierváltást fontolgató felnőttek előtt is nyitva áll az ajtajuk.

Nem csak a 18 éveseknek van szükségük pályaorientációra
2025. május 16., péntek

Így szaladtak pénteken reggel a medvék Nyárádtőn – videó

Egy anyamedve és két bocs sétált péntek reggel Nyárádtő utcáin, mielőtt a gyerekek iskolába indultak volna. A lakosságot Ro-Alert üzenetben riasztották az esetről.

Így szaladtak pénteken reggel a medvék Nyárádtőn – videó
2025. május 15., csütörtök

Ne papírtologatás miatt vesszen el az uniós pénz

Gyorsabb ügyintézést, az uniós pénzalapok jobb felhasználását reméli Cseke Attila fejlesztési miniszter az építkezések engedélyeztetésére vonatkozó új jogszabálytól.

Ne papírtologatás miatt vesszen el az uniós pénz
2025. május 15., csütörtök

Éjszakai kaland a Marosvásárhelyi Állatkertben

Különleges élményben lehet részük mindazoknak, akik ellátogatnak szombaton a Marosvásárhelyi Állatkertbe, hiszen a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozat részeként az intézmény egyedülálló programokkal várja látogatóit.

Éjszakai kaland a Marosvásárhelyi Állatkertben
2025. május 14., szerda

Két alagút is lesz a Nyárádszereda és Sóvárad közötti sztrádaszakaszon

Egy román–török cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Nyárádszereda és Sóvárad közötti szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást – tájékoztatott szerdán a szállításügyi miniszter.

Két alagút is lesz a Nyárádszereda és Sóvárad közötti sztrádaszakaszon