
Illusztráció
Fotó: Farkas Antal
A lovászképzés egy hároméves szakközépiskolai oktatási programon keresztül valósulna meg a 9-11. osztály szintjén – tájékoztat közleményben Hargita Megye Tanácsának sajtószolgálata.
2018. január 18., 16:362018. január 18., 16:36
A gyakorlati képzésre a csíkszentsimoni tangazdaság, a Kavalliera Lovasklub és a madéfalvi Kincsem Sportegyesület biztosít hátteret, valamint a továbbiakban más Hargita megyei lovardák csatlakozását is várják – derül ki a Hargita Megye Tanácsának közleményéből.
Az idézett dokumentum szerint a képzés elindítása révén egy, a romániai oktatásból teljesen hiányzó résre születik megoldás, és a továbbiakban a felnőttképzésre, valamint a lovász szakmához társítható további szakmák képzési lehetőségeinek biztosítására összpontosítanak az együttműködő felek.
A témában a csíkszentsimoni tangazdaság lovardájában tartottak megbeszélést az illetékesek, ez alkalomból Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsa elnöke elmondta: az általa vezetett intézmény már korábban, az akkor még alárendeltségébe tartozó
Ennek ellenére a téma továbbra is aktuális maradt, és végül konkretizálódott, így ősztől beindíthatják a lovászképzést a csíkszentmártoni Tivai Nagy Imre Szakközépiskolában.
Elhangzott: kiemelten fontos a szakma becsületének és tiszteletének visszaállítása, figyelembe véve a megye állattartással kapcsolatos hagyományait és erőforrásait. A pásztorképzésnek is elsődlegesen a csíkszentmártoni szakiskola tud keretet biztosítani, helyi vállalkozókkal együttműködésben –olvasható az Agerpres által is szemlézett közleményben.
Több nagy beruházás dőlt dugába Csíkszeredában az Országos Helyreállítási Tervtől (PNRR) igényelt finanszírozás leállítása miatt: a városnak többek között a 121 millió lejes kampusz projektéről és kilenc tömbház hőszigeteléséről is le kellett mondania.
Hétfőn a védelmi minisztérium 18 darab F-16 Fighting Falcon repülőgép és a hozzájuk tartozó felszerelések megvásárlásáról írt alá a szerződést holland kormánnyal, a vételár szimbolikusan 1 euró – jelentette be a Facebook-oldalán Ionuț Moșteanu.
Hétfőn a szenátus hallgatólagosan elfogadta a parlament létszámát 300-ra csökkentő tervezetet.
A dió- és a gesztenyefa védettnek számít, csak különleges engedéllyel lehet kivágni köz- és magánterületről. A fenyőfának elvileg nincs mit keresnie a városban, mégis mindenhonnan visszaköszön – a városi kertészetnél mindennapi vesződéseikről meséltek.
A Halottak napján Sepsiszentgyörgy főterén történt kutyatámadásokról írt cikkünk után az Urban Locato cég nagyon sok támadást kapott az interneten. Úgy vélik, hogy méltánytalan amivel őket vádolják.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének, George Simionnak nem lesz kihívója a párt november 30-i tisztújító kongresszusán.
Egy romániai munkás a romok alá került, egy másik pedig könnyebben megsérült hétfőn, amikor részben összeomlott a római Forum Romanum mellett álló, 13. században épült Torre dei Conti középkori torony – számolt be a külügyminisztérium.
Nem emelnek vádat a Tik-Tokon a romániai magyarokat alpári hangnemben gyalázó, Budapestre kergetni kívánó férfi ellen. Nicolae Vădineanu ugyanis a Tulcea megyei ügyészség szerint sem követett el bűncselekményt.
Közel 30 ezer lejre bírságoltak hétfőn a közutakat ellenőrző rendőrök, ugyanakkor több mint 6000 lejre szabtak ki büntetést az állatok védelmére szakosodott kollégáik – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az első év a rendrakásról és az új alapok megteremtéséről szólt – 2024 október végén vette át második mandátumát Nagy Zoltán. Évértékelő sajtótájékoztatót tartott Gyergyószentmiklós polgármestere.
szóljon hozzá!