
A Hunguest Hotel Fenyőben javában zajlanak az előkészületek a remélt nyitásra
A koronavírus-járvány és a megfékezése érdekében hozott intézkedések az élet minden területére kihatottak, de kiváltképpen a turizmust érintették. A Hunguest Hotel Fenyő is bezárni kényszerült, de ebben az időszakban is folytatódott a nagyszabású építkezés, amely során teljesen megújult és jelentősen kibővült.
2020. július 14., 11:522020. július 14., 11:52
Kétszintes létesítményt hoztak létre a Hunguest Hotel Fenyő bővítéseként, amely a földszinten wellnessrészleget, az emeleten pedig rendezvénytermeket foglal magába. Todor Etelka, a szálloda igazgatója elmondta, teljesen megújult az éttermi rész, kibővült, a korábbi bárt pedig 24 férőhelyes bisztróvá alakították át.
„Eredetileg úgy terveztük, hogy a működésünkkel párhuzamosan zajlanak majd az építkezési munkálatok, de mivel jött ez a helyzet, ki tudtuk használni ezt az időszakot, hogy csak erre koncentráljunk. A konyhát is teljesen felújítottuk, bővítettük, átalakítottuk, új gépekkel, eszközökkel szereltük fel. A világítás, klíma, belső berendezés – asztalok, székek, különböző berendezések –, a dekoráció is teljesen új.
Ezekkel az átalakításokkal, bővítésekkel a négy csillag eléréséhez minden kritériumot teljesítettünk. A vendéglőnk már most elérte ezt a fokozatot.” Hozzátette, reménykednek, hogy hamarosan nyithatnak és a vendégek mihamarabb igénybe tudják venni a szolgáltatásaikat.
A bővítéssel az emeleten egy olyan multifunkcionális jellegű konferencia- és rendezvényközpont épült, amely esküvők, rendezvények, konferenciák helyszíne tud lenni.
Ugyanakkor helyet kap itt a 220 fő befogadására alkalmas Laurus plenáris terem, 21. századi technikával felszerelve. Ebből igény szerint három külön terem alakítható: egy 100 fős és két 45-45 fős terem. De természetesen, a már meglévő 80, illetve 24 fő befogadására alkalmas Salvia és Mentha termeket is igénybe lehet venni. Nagy előnye a most kiépített termeknek, hogy a járványügyi szabályokat betartva is helyet tudnak adni nagyobb rendezvényeknek.
A wellnessközpont is jelentősen kibővült: egy 85 négyzetméteres, 1,2 méter mély, feszített víztükrű medence, sós dézsa, ásványvizes dézsa, infraszauna, szauna, sószoba, gőzkabin, kinti rönkszauna áll a lazítani, feltöltődni vágyók rendelkezésére. A már meglévő, jól ismert, klasszikus lávaköves-, aromaterápiás-, gyertya, csokoládé testpakolás és masszázsok mellett újdonságként a Thalgo Thalasso termékcsalád terápiás kezeléseivel várják a vendégeket, mely tengervíz és tengeri algák koncentrált felhasználásával teljes érzékszervekre ható élményt kínál, energiát és harmóniát nyújtva a testnek és léleknek.
Az igazgató hangsúlyozta, ez a beruházás értékteremtés is, mert a környék, a megye lakóinak olyan nagy befogadóképességgel rendelkező rendezvénytermet és több kisebb termet tudnak biztosítani, amely magas színvonalú szolgáltatásaival, elegáns enteriőrjével kiemelkedő események és nemzetközi konferenciák helyszíneként is alkalmas. Kérdésünkre, hogy hogyan érintette az elmúlt időszak a munkaközösséget, Todor Etelka rámutatott, márciusban még további munkatársakat kerestek, most pedig az a legfontosabb számukra, hogy az eddigi munkatársaknak, a hotel dolgozóinak munkát tudjanak biztosítani.
(X – Fizetett hirdetés)
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!