Fotó: Kristó Róbert
Az RMDSZ Hargita Megyei Egyeztető Tanácsa (HET) szerdai ülésén Ladányi László Zsolt jelenlegi alprefektust jelölte Hargita megye prefektusi tisztségére. Ladányi kinevezéséről a jövő héten, az új évben kell döntenie a kormánynak.
2009. december 30., 20:152009. december 30., 20:15
2009. december 30., 21:422009. december 30., 21:42
Fotó: Kristó Róbert
„Ez akkora eredmény Hargita megyének, hogy nem szívesen sorolnám fel a többieket, inkább örvendenünk kell, és a jövőre készülnünk, hogy a kormány megyei hivatalai az itt élő emberek teljeskörű kiszolgálására törekedjenek’’ – mondta az elnök.
Borboly szerint ő nem iszik szívesen a medve bőrére, várjuk meg a jövő heti kormányülést, mert akkor lesz biztos a kinevezés, ha megjelenik a Hivatalos Közlönyben. A kormánynak alárendelt intézmények esetében szempont a szakmaiság, de az etnikai arány mentén biztosítani szeretnék a magyarság jelenlétét a vezető tisztségekben. Az intézményvezetők esetében az elnök úgy véli, nevekről még korai beszélni.
A jogász végzettségű Ladányi László Zsolt 2007 februárjától tölti be az alprefektusi tisztséget. Korábban Székelyudvarhely alpolgármestere is volt, és ő volt 2004-ben az RMDSZ székelyudvarhelyi polgármester-jelöltje. Dolgozott képviselői irodavezetőként, parlamenti tanácsadóként is.
Hargita Megye Tanácsa lakossági konzultációkat hirdetett a 125-ös jelzésű, Csíkdánfalvát Balánbányával összekötő megyei besorolású út felújítása kapcsán.
Elkezdődtek a felújítási munkálatok Hargita Megye Tanácsának épületénél, a beruházás ideje alatt a megyei önkormányzat ideiglenesen elköltözött.
Csíkszentkirály ismét a roncsautók fővárosává válik a hétvégén, hatodik alkalommal jelentkezik ugyanis a sokak által várt roncsderbi. A látványos eseményre idén is több mint húsz csapatot várnak.
Jövő hétfőtől a megszokott félórás helyett negyedórás intervallumokra foglalhatnak időpontot a Csíkszeredai Helyi Személynyilvántartó Közszolgálat ügyfelei.
Az államalapítás emlékére és az új kenyér ünnepére gyűlt össze Csíkszereda közössége augusztus 20-án a Mikó-vár udvarán. Beszédek, áldások, közös imák és koncertek tették teljessé a napot, amely egyszerre szólt múltról, jelenről és jövőről.
Soron kívüli ülésen döntött több határozattervezetről a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület szerdán. Több tervezett beruházás becsült értékét kellett módosítani, de a költségvetés kiigazítására is szükség volt különböző tételekkel.
A csendőrség és a helyi vadásztársulat közös akciójára azután került sor, hogy vészhelyzeti riasztás érkezett a 112-es segélyhívó számra.
A megszokott falfestésen, fertőtlenítésen túl mosdókat javítanak, tantermeket alakítanak át, udvart szépítenek a csíkszéki iskolák. Készülnek az őszi tanévkezdésre.
A csíkszeredai Brassói útra tervezett körforgalom terveinek elkészítése folyamatban van, a kivitelezést pedig jövőben kezdenék el. Mindez egy olyan általános bizonytalanság közepette történik, amely számos tervezett beruházást meghiúsíthat.
Másodfokú (narancssárga) figyelmeztetést adott ki Hargita megye több településére vasárnap délután az Országos Meteorológiai Szolgálat. A lakosságot Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a várható szélsőséges időjárási eseményekre.