
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Modernizálják a tusnádfürdői vízhálózatot, a beruházást közel 39 millió lejjel finanszírozza a fejlesztési minisztérium – tájékoztat közleményében az RMDSZ.
2022. április 12., 19:322022. április 12., 19:32
2022. április 14., 13:292022. április 14., 13:29
„A tusnádfürdői lakosoknak évek óta napi problémát okoz az ivóvízellátás az elavult vízhálózat miatt, éppen ezért most felújítjuk azt. Ragaszkodunk ahhoz, hogy az RMDSZ által vezetett fejlesztési szaktárca egyetlen beruházása se hiúsuljon meg a következő időszakban, sőt, tovább akarunk haladni településeink modernizálásával a kialakult válsághelyzetben is. Az infláció okozta áremelkedések a beruházásokat is érintik. Erre is figyeltünk az elmúlt időszakban:
– fogalmazott Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes.
„Egyrészt a település lakosainak biztosítunk egy alapvető közszolgáltatást a vízhálózat korszerűsítésével, ugyanakkor a Tusnádfürdőre látogató turisták kényelmét is szolgáljuk, a vendéglátásra alapuló gazdaság működéséhez szükséges körülményeket teremtjük meg” – nyilatkozta a beruházás közel 39 millió lejes finanszírozásának jóváhagyásakor Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A beruházás azért szükséges, mert Tusnádfürdőn elavult a vízhálózat, éppen ezért folyamatosan akadozik az ivóvízellátás, és többször keletkeztek csőrepedések.

Úgy tűnik, nincs felelőse a Tusnádfürdőt ellátó, hét éve elkészült vízvezeték gyatra állapotának, amelynek kiváltására újat kell építeni, mert a rendszeres csőtörések napokig ivóvíz nélkül hagyják a fürdővárost és Tusnád községet.
A munkálatok során felújítanak több, régi és rossz állapotban lévő fúrt kutat, valamint a települést ellátó fővezetéket, amely Csíkszentsimonon, Csatószegen, valamint Tusnád községen halad át. A beruházást várhatóan közel két és fél év múlva fejezik be.

Tusnádfürdő abba a kivételezett és ritka helyzetbe kerülhet, hogy tíz éven belül már a második, a várost ellátó vízvezetéket építi meg az Országos Beruházási Társaság (CNI). Az első munkálat gyatra minősége rendszeres vízhiányt okozott.
Székelyföld-szerte nyárias meleg volt tegnap délután, Csíkszeredában is 25,2 Celsius-fokig melegedett fel napközben a levegő hőmérséklete.
Noha az Európai Unió tagállamaiban a villamosenergia-árak nagyrészt stabilak maradtak a tavalyi év második felében a háztartási fogyasztók számára, ez Romániára nem érvényes: meredek drágulás következett be.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
szóljon hozzá!