
Tusnádfürdő vízellátását rendszeres csőtörések akadályozzák
Fotó: Pinti Attila
Tusnádfürdő abba a kivételezett és ritka helyzetbe kerülhet, hogy tíz éven belül már a második, a várost ellátó vízvezetéket építi meg az Országos Beruházási Társaság (CNI). Az első munkálat gyatra minősége rengeteg problémát és rendszeres vízhiányt okozott. A másodiknak, ha meglesz a finanszírozás, ezt kell kiváltania.
2021. november 14., 11:362021. november 14., 11:36
A CNI támogatásán kívül nincs más lehetősége a fürdővárosnak arra, hogy egy ilyen méretű beruházást megvalósítson. Az ügy pikantériája, hogy
Fotó: Pinti Attila
A Csíkszentsimontól Tusnádfürdőig tartó, Tusnád község településeit is ellátó 15,8 kilométeres hosszúságú ivóvízszállító vezeték törései esetén a hiba helyének felderítése, kijavítása
Ezáltal pedig súlyosan károsítja a turizmust, mert noha a szállodák saját tartályaikban tudnak vizet tartalékolni, a panzióknak erre nincs lehetőségük.
Ugyanakkor a munkálatok idején Csíkverebesen és Tusnádon a falu elkerülése helyett a polietilén csövet a meglévő, a falun átvezető fémvezetékhez csatlakoztatták, amelynek átmérője is nagyobb, a régi fémcső pedig már nem bírja az igénybevételt, sokszor eltörik.
Fotó: Pinti Attila
Az Országos Beruházási Társasághoz benyújtott pályázati dokumentáció nemcsak az új vezetékre és a víztartályokra, hanem szivattyúházra és a klór helyett ózont alkalmazó vízkezelő állomásra is kiterjed. A szükséges beruházások ára a tervezettekhez viszonyítva jelentősen megugrott az elmúlt időszakban, mint Butyka Zsolt tusnádfürdői polgármester kérdésünkre elmondta,
A városvezető arról tájékoztatott, hogy a szükséges kiegészítések közül még egy utolsó beleegyezést kell csatolni a dokumentációhoz a csíkszentsimoni önkormányzattól, amely a CNI által történt véglegesítés után a fejlesztési minisztériumhoz kerül, ahol a tervezővel együtt meg kell védeni a pályázatot.
– érzékeltette Butyka Zsolt, aki arra számít, hogy heteken belül meglesz a döntés.
Egy újabb meghatározó sorozat ér véget idén, a Stranger Things-élményt azonban a hosszú kihagyás után a lehető leghosszabbra húzzák a készítők. Kedvcsinálónkban a sorozat impaktját és jelentőségét járjuk körbe az ötödik évad első epizódjai előtt.
Két ember megsérült vasárnap, miután egy aszfalton keletkezett méretes gödörbe estek Petrozsényben. Mindkettejüket kórházba vitték, a területet pedig lezárták a hatóságok.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság vasárnap üdvözölte a 2025/190-es számú törvény kihirdetését, amely megerősíti a fogyasztói jogok, illetve a kereskedőknek a nem megfelelő termékek kicserélésére vonatkozó felelősségének jogi keretét.
Havazás és ónos eső nehezíti a közlekedést Szeben megyében, az utak csúszósak lehetnek, ezért téli gumiabroncsok használata szükséges – figyelmeztet a Szeben megyei rendőrség.
A napokban a Brassó és Bukarest között közlekedőknek jó tudniuk, hogy egy Prahova megyei vasúti átjáró javítása miatt az 1-es számú országút egy szakaszán forgalomkorlátozásra számíthatnak. Esetenként kerülniük is kell.
Súlyosan ittasan vezető, 43 éves, Maros megyei férfit fülelt le a rendőrség a Fehér megyei Küküllőváron. A sofőr a leállításakor megtagadta a szondáztatást.
A vasúti rendőrség munkatársai tíz bűncselekményt állapítottak meg és 325 bírságot szabtak ki, összesen mintegy 105 ezer lej értékben a november 18–19-én végrehajtott művelet során.
Összecsíptek a poloskák egy fiatal nőt egy vonatjárat hálókocsijában, a csípések pedig – az édesanya beszámolója alapján – feldagadtak, így egészségügyi ellátásra volt szükség.
Több helyen okoz fennakadást a hó a Magyarországon, kamionok, személygépkocsik és buszok továbbhaladását is segíteniük kellett a tűzoltóknak szombat este. Eközben Románia nyugati és északkeleti részére hidegebb hajnal köszöntött be, mint a többi régióba.
Ön tudta, hogy a magyar szőlőnedű ötvennyolcféle adalékanyaggal „javítható”? A keceli Benyák Zoltán bioborász és bortörténész szerencsére csak egyet használ, és szerinte akár Székelyföld is lehet még kisebbfajta borhatalom. De a lényeg a táj!
2 hozzászólás