Új, korszerű CT-berendezést kapott a Kovászna megyei kórház, a műszert hivatalosan adták át Ritli László egészségügyi miniszter jelenlétében. A tárcavezető a kórház felújított részlegeit is meglátogatta.
2011. december 16., 19:512011. december 16., 19:51
2011. december 20., 12:242011. december 20., 12:24
A környék legkorszerűbb CT-berendezését adták át pénteken Sepsiszentgyörgyön, Ritli László egészségügyi miniszter és elődje, Cseke Attila, valamint a helyi és megyei önkormányzat vezetőinek jelenlétében. A gépet egy komplex képalkotó diagnosztikai csomag részeként vásárolta a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Kórház, az Egészségügyi Minisztérium által kiutalt pénzből, a Kovászna Megyei Tanács résztámogatásával. Az imagisztikai csomag összértéke meghaladja a 2,5 millió lejt, és legfontosabb darabja a 16 szeletes computer tomográf, amely gyorsabb és precízebb adatfelvételt és feldolgozást tesz lehetővé.
A tárcavezető ugyanakkor meglátogatta az Egészségügyi Minisztérium által finanszírozott felújításokat a gyerekosztályon, a szülészeten, illetve a mentőszolgálat épületében. A szaktárca idén 4 millió lejjel támogatta a Kovászna megyei kórházat. A pénzből 2,7 milliót költhetett a kórház gépek és felszerelések vásárlására, 1,3 milliót pedig a betegellátó osztályok korszerűsítésére.
79 éves korában elhunyt Nádasdy Ádám nyelvész, költő, műfordító.
A romániaiak 89 százaléka elégedetlen azzal, ahogyan a kormány az üzemanyagválságot kezelte – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A kőolajat leszámítva nem áll rosszul Románia az energiahordozók terén, mégis egyre költségesebbek ezek a lakosság számára. Mi ennek az oka? – ehhez hasonló kérdésekkel fordultuk Antal Lóránthoz, a szenátus energiaügyi bizottságának elnökéhez.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
szóljon hozzá!