Képzés a jövőbeli fiatal képviselőknek

A 100 fiatalt a háromszéki önkormányzatokba program keretében konferenciát szervezett a hétvégén Árkoson a Háromszéki Ifjúsági Tanács. Ennek keretében szakmai előadásokat hallgathattak meg a jövőbeli jelöltek.

Bús Ildikó

2011. október 17., 10:342011. október 17., 10:34

2011. október 17., 10:472011. október 17., 10:47

Szeptemberben hirdette meg a háromszéki ifjúsági szervezeteket tömörítő ernyőszervezet, hogy biztosítani kívánja a fiatalok érdekképviseletét a legtöbb háromszéki önkormányzatban, így a jövő évi helyhatósági választások során száz fiatal jelöltet támogat. Az önkormányzati helyekért indulók a hétvégi rendezvényen számos szakmai előadást hallgathattak meg. A rendezvényen jelen volt Tischler Ferenc, a Kovászna Megyei Ifjúsági Igazgatóság vezetője, Bodor László, a Magyar Ifjúsági Értekezlet elnöke és Márton Árpád parlamenti képviselő is, akik méltatták a háromszéki közösségi kezdeményezést.

Kapus Krisztián, Kiskunfélegyháza polgármestere és Kiss Melinda, Jászszentlászló polgármester asszonya a magyarországi önkormányzati modellt, valamint az önkormányzatok ifjúságpolitikai koncepcióját mutatták be. A szekcióüléseken a vidékfejlesztés, turizmus, a gazdaság, ipar terén megvalósítható beruházások kielemzésére és mezőgazdasági témák átbeszélése mellett a fiatalok Porcsalmi Bálint kampányszakértőtől a választási kampányidőszakra és a megfelelő kampánystratégia kidolgozására is tanácsokat kaptak. A politikai pályára készülőkkel Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere, valamint Sógor Csaba, európai parlamenti képviselő is megosztotta tapasztalatait.

A hétvégi konferenciát és az elkövetkezendő időszakban sorra kerülő tevékenységeket is kiértékelték vasárnap délelőtt, amelyet Kelemen Éva ifjúsági képző koordinált. A visszajelzések alapján a résztvevők hasznosnak és nagyon fontosnak találták a konferencia programjait, mely szerintük nagy segítséget nyújtott az önkormányzati pályára való felkészülésben.

Grüman Róbert, a Háromszéki Ifjúsági Tanács elnöke elmondta: „Több mint 70 résztvevő jelentkezett a hétvégi konferenciára. Fontos, hogy ilyen találkozások létrejöjjenek, mert ezek tudnak keretet biztosítani a szakmai fejlődésnek, amely hozzá fog minden képviselőjelöltet segíteni, hogy hitelesen tudja képviselni a fiatalok érdekeit az önkormányzati döntéshozatalban.”

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. október 06., hétfő

Vasbilinccsel és kötéllel nem lehet elnémítani egy nemzetet

A magyar forradalom és szabadságharc honvédtisztjei előtt hajtottak fejet a sepsiszentgyörgyiek október 6-án. Az aradi vértanúk szabadságba vetett erős hitéről és helytállásáról a magyar nemzet mártírjainak kopjafáinál emlékeztek meg.

Vasbilinccsel és kötéllel nem lehet elnémítani egy nemzetet
Hirdetés
2025. október 06., hétfő

Kártérítést kérhetnek a viharkárt szenvedett autósok Kézdivásárhelyen

Kártérítési lehetőséget biztosít Kézdivásárhely önkormányzata azoknak, akiknek járműveit a július 9-i vihar során kidőlt fák vagy letört ágak rongálták meg.

Kártérítést kérhetnek a viharkárt szenvedett autósok Kézdivásárhelyen
2025. október 05., vasárnap

Méhnyakrák: az első tünettől a visszafordíthatatlan állapotig

A tünetek sokszor rejtve maradnak, a nők többsége akkor fordul orvoshoz, amikor a betegség már előrehaladott állapotú. Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat a méhnyakrák stádiumairól, a szűrővizsgálatokról és a HPV elleni védőoltásról.

Méhnyakrák: az első tünettől a visszafordíthatatlan állapotig
2025. október 04., szombat

Az erdővidéki kultúrát őrzik és ünneplik

Idén 31. alkalommal rendezik meg az Erdővidéki Közművelődési Napokat, ezalkalomból a térség minden településén szerveznek különböző kulturális, tudományos és szórakoztató rendezvényeket, illetve gyermekprogramokat.

Az erdővidéki kultúrát őrzik és ünneplik
Hirdetés
2025. október 03., péntek

Fertőző májgyulladás: megsokszorozódtak az esetek Kovászna megyében

Tavalyhoz képest tízszeresére nőtt a hepatitis A vírus okozta megbetegedések száma Kovászna megyében. A fertőző májgyulladás gócpontja egy bodzavidéki községben található.

Fertőző májgyulladás: megsokszorozódtak az esetek Kovászna megyében
2025. október 03., péntek

Újraindult az online számlafizetés a háromszéki vízszolgáltatónál

Tavasz óta döcögött az új számlázási program a Hydrokovnál – korábban Közüzemek Rt. –, a hibák miatt sokan késve kapták a számlát, és a honlap sem működött megfelelően. Október 3-tól ismét lehet online fizetni és óraállást jelenteni.

Újraindult az online számlafizetés a háromszéki vízszolgáltatónál
2025. október 03., péntek

„Az idő teltével egyre inkább becsüljük egymást” – a kitartó hűséget ünnepelték Sepsiszentgyörgyön

Öt gyémántlakodalmas és 33 aranylakodalmas házaspárt köszöntött pénteken a sepsiszentgyörgyi önkormányzat. „A mai világban, amikor a gyors döntések és könnyű feladások korát éljük, önök példát mutatnak” – mondta az ünnepségen Antal Árpád polgármester.

„Az idő teltével egyre inkább becsüljük egymást” – a kitartó hűséget ünnepelték Sepsiszentgyörgyön
Hirdetés
2025. október 02., csütörtök

Könnyű online munkát ígérve negyvenötezer lejt csalt ki áldozatától egy szélhámos

Könnyű online kereset lehetőségével csalta lépre áldozatát egy internetes szélhámos, aki így több mint 45 ezer lejre tett szert illetéktelenül.

Könnyű online munkát ígérve negyvenötezer lejt csalt ki áldozatától egy szélhámos
2025. október 02., csütörtök

Hiába a hideg idő, ittasan nincs bejárás a hajléktalanszállóra

Beköszöntött a hideg idő, de a szabályok most is változatlanok a sepsiszentgyörgyi hajléktalanszállón: ittasan nincs bejárás. Szerdán este éppen emiatt küldtek el egy igénylőt, egy másiknál pedig epilepsziás rohamokat okozott az alkoholfogyasztás.

Hiába a hideg idő, ittasan nincs bejárás a hajléktalanszállóra
2025. október 02., csütörtök

TEGA: nem biztos, hogy megússzuk a szemétszállítói áremelést

A sepsiszentgyörgyi TEGA Rt. egyelőre nem drágította meg a szolgáltatását, sőt még az áfa-emeléssel járó többletkiadást is magára vállalta. Ez azonban egyáltalán nem biztos, hogy a jövőben is így marad.

TEGA: nem biztos, hogy megússzuk a szemétszállítói áremelést
Hirdetés