
Jó irányba változik a csobotfalvi kultúrház. Korszerűsítés közel ötven év után
Fotó: Gecse Noémi
Elkészültek a csobotfalvi kultúrháznál az idénre tervezett munkálatok – a felújítás első szakaszában kibővítették és újrafödték az épületet. A munkát jövő tavasszal fejezik be.
2017. december 03., 09:412017. december 03., 09:41
2017. november 27., 20:002017. november 27., 20:00
Egészen más képet mutat most a Csíkszeredához tartozó Csobotfalva kultúrháza, mint néhány hónappal ezelőtt.
Az új cserepek felrakása volt az utolsó munkafázis ebben az évben – tájékoztatott Füleki Zoltán. Csíkszereda alpolgármestere kérdésünkre azt mondta, jövő tavasszal látnak ismét munkához az építők, ahogy az időjárás ezt lehetővé teszi.
Fotó: Gecse Noémi
A kultúrház bővítésével kezdték el a felújítást augusztus végén, mivel új helyiségek kialakítására volt szükség.
Az alpolgármester azt mondta, a felújítás és bővítés az ütemtervnek megfelelően halad. Hosszú idejű garanciát kértek az építőtől, így a belső munkálatokat sem végzik a hideg időszakban, hogy ne merüljenek fel minőségi problémák.
Fotó: Gecse Noémi
Korábban azt szerették volna, ha a felújítás idén be is fejeződik, ám ezt előre nem látott akadályok hátráltatták.
A felújítás érdekében még 2008-ban készült egy megvalósíthatósági tanulmány, ennek módosított változatát tavaly fogadta el a helyi önkormányzati képviselő-testület – annak alapján a munkálatok értékét 837 ezer lejre becsülték.
Fotó: Gecse Noémi
A csobotfalvi közösség által épített, 1969-ben elkészült kultúrház az évek során megrongálódott, beázott, károsodott a tetőzet, elkorhadt a padló, hullott a vakolat, a régi csempekályhák pedig használhatatlanná váltak. A felújítás során végzett bővítés öltöző, kazánház és illemhely kialakítására biztosít lehetőséget, ugyanakkor új fűtésrendszer készül a csempekályhák helyett. Kicserélik az ajtókat, ablakokat, illetve vakolják és burkolják a falakat.
Középiskolás diákok jelentkezését várják az Erdélyi Perpatvar programra, amely az erdélyi középiskolásokat hívja érvelni, gondolkodni és csapatban dolgozni. A győztesek idén is Brüsszelbe utazhatnak tanulmányútra.
Jelentősen megterhelheti a székelyudvarhelyi költségvetést, ha ki kell fizetni azt az összeget, amelyet a szejkefürdői szennyvízhálózat építésével korábban megbízott cég követel a ki nem fizetett összegek késedelmi kamataiként, miután pert nyert.
A rotációs alapon Romániában állomásoztatott dandár átcsoportosítása révén az amerikai csapatok jelenléte az országban valójában visszatér az ukrajnai háború előtti szintre – közölte szerdán az X közösségimédia-platformon az államfő.
Négy országos szakszervezeti szövetség több ezer tagja tüntetett szerda délelőtt a kormánypalota előtti téren a megszorító intézkedések ellen.
Ilie Bolojan kormányfő miniszterelnökhelyettes-jelöltje, Oana Gheorghiu szerdán a Facebook-oldalán közölte, hogy kinevezése esetén a kormány álláspontját fogja „lojálisan” képviselni a román-amerikai kapcsolatokban.
Kovásznán elégedetlenségi hullám zúdult a megyei vízszolgáltatóra azt követően, hogy nem függesztette fel a szolgáltatást, holott azt október 28-ra beharangozta. A kialakult helyzetről kérdeztük Gyerő Józsefet, a város polgármesterét.
Kelemen Hunor szerint indokolatlanul támadják a bírák és ügyészek nyugdíjazásáról szóló törvénytervezettel kapcsolatos kijelentései miatt az igazságszolgáltatási rendszer képviselői.
A védelmi minisztérium szerdán bejelentette, hogy az Egyesült Államok csökkenti a Romániában állomásozó katonáinak a számát.
Levélben értesít minden magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárt a levélszavazással kapcsolatos tudnivalókról a Nemzeti Választási Iroda (NVI). A több mint 904 ezer ember értesítését a héten kezdték meg.
szóljon hozzá!