Fotó: Kristó Róbert
A Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság szerdán, december 22-én összesített adatai szerint múlt héten nőtt kissé a náthás megbetegedések száma a megyében, azonban ez a szám kisebb, mint amire számítottak, és kevesebb a tavalyi év azonos időszakában mértnél is.
2010. december 22., 16:492010. december 22., 16:49
2010. december 22., 19:132010. december 22., 19:13
Szerdán összesítette a megyebeli családorvosok jelentései alapján a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság a múlt héten náthával és tüdőgyulladással orvoshoz fordult betegek számát.
Dr. Vass Előd, az intézmény aligazgatója elmondta, múlt héten Hargita megyében 1184 személy ment orvoshoz felső légúti fertőzéssel, közülük 86 személy szorult kórházi kezelésre. Tüdőgyulladást 165-öt diagnosztizáltak, 20 személyt kellett emiatt kórházban kezelni. Dr. Vass Előd elmondta, az előző héthez viszonyítva, amikor 1019 esetet jelentettek, múlt héten nőtt egy kevéssel a felső légúti megbetegedések száma, a növekedés azonban nem jelentős, a tüdőgyulladások száma ellenben csökkent.
A közegészségügyi aligazgató úgy értékelte, hogy a felső légúti megbetegedések száma alacsonyabb a vártnál, és kevesebb a tavalyi év azonos időszakában előfordult megbetegedések számánál is. Az általános higiénés szabályok betartása mellett dr. Vass Előd még azt ajánlotta a náthás megbetegedések elkerülése érdekében, hogy öltözzünk rétegesen, így könnyebben tudunk alkalmazkodni a kinti és benti hőmérsékletek közötti nagy különbséghez.
Országszinten is a megszokott keretek között van a felső légúti megbetegedések száma, hasonlóan a Hargita megyei adatokhoz, az országban is csak kevéssel nőtt múlt héten a náthás betegek száma. Influenzát sem Hargita megyében, sem egész Románia-szerte nem diagnosztizáltak.
Az egészségügyi minisztérium közleménye szerint influenza elleni védőoltást az országban a hét elejéig több mint egymilliót adtak be, a védőoltások felét 65 év feletti személyek kapták.
Sokan ismerik és szeretik a gyergyószentmiklósi Molnár családot, ismertebb nevükön Kónuszékat, akik most minden szülő legnagyobb rémálmával néznek szembe: gyermekük súlyos betegséggel küzd. Sokan megmozdultak, hogy segítsék őket.
Nagyjából egyhektáros területen ég a száraz aljnövényzet a Vaslábhoz tartozó Marosfőn, és fennáll a veszélye, hogy a tűz továbbterjed a szomszédos erdőre is – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Majálist szerveznek Gyergyószentmiklóson a Megyei Ifinapok programsorozat részeként május 2-án. A rendezvényen különböző tevékenységek, játékok és finom ennivalók várják az érdeklődőket.
Rendkívüli ülést tartott Gyergyószentmiklós képviselő-testülete kedden. Az egyik legfontosabb napirendi pont a Monturist cég közgyűlésének összehívása volt, azzal a céllal, hogy visszavonják az ügyvezető megbízatását, és új cégvezetőt nevezzenek ki.
A Gyilkostó út külső szakasza mellett elkezdték a vezetékek lefektetését, folytatódik a gyergyószentmiklósi ivóvízhálózat több éve zajló modernizálása. Egyelőre egy mellékutcában dolgoznak a gépek, de napokon belül a forgalmas főút is sorra kerül.
Egy működősben levő mezőgazdasági gépbe szorult és életét vesztette egy férfi vasárnap délután Orotván.
Jótékonysági futásra indul júliusban Sebestyén Tímea. A Magyarországon élő, de székely gyökereire büszke futónő Egerből egészen Gyergyószentmiklósig fut majd, és a Szent Anna Gyermekotthon támogatásához gyűjt adományokat.
Elérhető közelségbe került a Gyergyószéket átszelő autópálya építése, ez pedig nehéz és összetett feladat elé állítja a gyergyóalfalvi önkormányzatot. El kell készíteni a sztráda nyomvonalán a parcellázási tervet, tisztázni kell a tulajdonviszonyokat.
A jubileumi év jegyében a fogyatékkal élőkre irányítja a figyelmet a Gyulafehérvári Caritas. Április 29-én, kedden minden érdeklődőt várnak a 11 órakor kezdődő hálaadó szentmisére a gyergyószentmiklósi Szent Miklós-templomban.
Teljes útlezárásra kell számítani április 26-án (szombaton) és 27-én (vasárnap) Gyergyószárhegyen, a falu gyergyóalfalvi kijáratnál található vasúti átjárónál.
szóljon hozzá!