
Matekérettségi. Valaki elszámolta? Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) csütörtökön bejelentette, hogy büntetőeljárást indított Sabin Gavril Păşcan ellen, aki néhány nappal ezelőtt mondott le a Maros Megyei Tanfelügyelőség (ISJ) főtanfelügyelői tisztségéből. Kenőpénz elfogadásával és hivatali visszaélésre való felbujtással gyanúsítják egy érettségiző diák javára történt beavatkozással kapcsolatban.
2023. augusztus 03., 21:222023. augusztus 03., 21:22
A DNA Maros megyei területi irodája kenőpénz elfogadásának és hivatali visszaélésre való felbujtásnak a gyanúja miatt elrendelte a büntetőeljárás elindítását Sabin Gavril Păşcan ellen, aki a tettek elkövetésekor főtanfelügyelő volt. Az ügyészek szerint Păşcan az idei érettségi vizsga nyári szessziójában
– írja az Agerpres hírügynökség a DNA sajtóirodájának tájékoztatására hivatkozva.
Az ügyben más személyek ellen is vizsgálódik a DNA.
A közlemény szerint a gyanúsítottat 3000 euróval megvesztegető személy 2023. július 28-án bűnösségét elismerő megállapodást kötött a korrupcióellenes ügyészséggel, és egyetértett a rá kiszabandó büntetés típusával és mértékével, azaz egy év és négy hónap felfüggesztett börtönbüntetéssel.
Az ügyészeket a belügyminisztérium korrupcióellenes főosztálya (DGA) is segítette ebben az ügyben – olvasható még a közleményben.
Várhatóan tizenhat minisztérium lesz a Tisza-kormányban – jelentette be az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
Jelentősen lehűl az idő a következő három napban, az ország nagy részén mérsékelt esőzések várhatók, a hegyekben pedig vegyes csapadékra is számítani lehet – figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat az április 20–23. közötti előrejelzésében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vezetőtestülete hétfő reggeli online ülésén döntött a belső konzultáció kérdésének végső formájáról; az erre adott válaszok eredménye alapján eldönti, hogy megvonja-e a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Radu Miruță védelmi miniszter szerint a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) felkészült az előrehozott választások eshetőségére is, a reformokról való lemondás feladást jelentene.
A Román Lottótársaság által szervezett Joker-játék történetének legnagyobb összegét nyerték meg a vasárnapi sorsoláson, amelynek értéke 65 969 447,56 lej, (több mint 12,93 millió euró).
A Tisza Forsthoffer Ágnest jelöli az Országgyűlés elnökének – közölte Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
Ilie Bolojan kormányfő, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke kijelentette, ha a szociáldemokraták kilépnek a kormányból, elrendeli a PSD által kormányzati tisztségekbe javasolt személyek leváltását.
Több fiatal is egy körhinta típusú, magasított berendezésben rekedt vasárnapról hétfőre virradó éjjel egy karánsebesi élményparkban.
Hétfőn dönt a Szociáldemokrata Párt (PSD) arról, hogy megvonja-e a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Többszáz jogosítványt vontak be az elmúlt 24 órában országszerte, többek között gyorshajtás és ittasvezetés miatt – derül ki a rendőrség vasárnapi közleményéből.
szóljon hozzá!