
Nem függesztik fel a kivitelezést. Folytatódhat a vasúti felüljáró átépítése
Fotó: Veres Nándor
Jogerősen elutasította kedden a Marosvásárhelyi Táblabíróság a csíkszeredai vasúti felüljáró átépítési munkálatainak leállítását célzó keresetet, helyet adva a Hargita Megyei Törvényszék alapfokú döntésének, amely szintén elutasította a híd szomszédságában lakók követelését. A döntés jogerős, nem lehet fellebbezni, így a munkálatok zavartalanul folytatódhatnak.
2022. november 15., 14:282022. november 15., 14:28
Nemrég tette közzé a Marosvásárhelyi Táblabíróság, a portal.just.ro oldalon az ítéletet, miszerint
A döntés jogerős, nem fellebbezhető.
Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere a Székelyhonnak elmondta: zavartalanul folytatódhatnak a munkálatok a vasúti felüljárónál, miután a táblabíróság igazat adott a csíkszeredai városházának.
– magyarázta az alpolgármester. Hozzátette: egyelőre úgy látja, hogy időben be tudják fejezni az átépítést, és jövő őszre átadhatják a forgalomnak a felüljáró hidat.
Mint ismeretes, a felüljáró közvetlen szomszédai közül többen pert indítottak a város ellen az újjáépítés módja miatt, azt kifogásolva, hogy
Követelték a munkálatok felfüggesztését, de sem alapfokon, sem a táblabíróságon nem értek el sikert. Azonban az építkezési engedély érvénytelenítése érdekében kezdődött perük alapfokon tovább folytatódik.
Bár nem minden marosvásárhelyi kapta meg a rádiófrekvenciás azonosítóval ellátott kukákat, vasárnaptól a szolgáltató csak azt a hulladékot viszi el, amelyeket ezekben helyeznek ki. Mit tegyen, akinek nincs ilyen kukája? Változik-e a program?
Nagyszabású ellenőrzéseket jelentett be Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter azoknak az orvosoknak a kiszűrésére, akik munkaidőben elhagyják az állami kórházat és a magánszektorban vállalnak munkát.
Több mint 43 ezer lej értékben kobzott el faanyagot pénteki ellenőrző akciója során a Hargita megyei rendőrség két fafeldolgozó vállalkozástól, ugyanakkor a szabálytalanságokért húszezer lejre bírságolták a cégeket.
A hazai munkaerőpiacon egyre nagyobb igény van jól képzett szakemberekre. A marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakközépiskola több szakon kínál képzést, és az elmúlt öt évben – a korszerűsítéseknek is köszönhetően – töretlen maradt az érdeklődés.
Tekintettel az időjárási körülményekre, valamint az egyes megyékben a héten záruló, másutt viszont a jövő héten kezdődő sívakációra, a rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic egy sor ajánlást tett közzé a járművezetőknek.
Meghosszabbították 2026. december végéig a villanyszámla-támogatási programot – tájékoztatott pénteken az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
Magas kockázatú drogok folytatólagosan elkövetett kereskedelmével gyanúsítanak egy 41 éves férfit, és vizsgálatot indított ellene a Hargita megyei rendőrség, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) megyei irodája.
Az egyre aggasztóbb méreteket öltő félretájékoztatás miatt csökkent jelentős mértékben a kanyaró elleni átoltottság – jelentette ki pénteken az egészségügyi miniszter.
Több választási lehetőségük lesz a betegeknek, ha megtörik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNSAS) monopóliuma – jelentette ki Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Az ország 16 megyéjét és Bukarestet érintő sárga riasztást adott ki pénteken a szeles, csapadékos időjárás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön csak Kovászna megye egy részére érvényes a riasztás.
szóljon hozzá!