Februári árengedmények Sepsiszentgyörgyön is

•  Fotó: Both Ildikó

Fotó: Both Ildikó

Ha február, akkor árleszállítás. Sepsiszentgyörgyön különböző akciók keretében vásárolhatunk, a ruhaneműktől a cipőkön át a luxusékszerekig mindenre van kedvezmény.

Bús Ildikó

2012. február 01., 14:032012. február 01., 14:03

2012. február 01., 17:392012. február 01., 17:39

Leginkább a központi üzletekben és áruházakban vannak óriási engedmények, néhány helyen akár 70 százalékkal is olcsóbban vásárolhatunk. Néhol az engedmények utolsó napjai vannak, sok boltban azonban a hónap végéig vagy március elejéig is kitartanak az olcsóbb árukészletek.

Az egyik központi cipőbolt az elsők között szállította le az árakat még az év elején, akciójuk március közepéig tart. Az elárusítónő elmondása szerint nőtt a forgalom, hiszen akár féláron vagy annál is olcsóbban lehet lábbelit vásárolni. Az árleszállítást bevezető üzletek tulajdonosainak két héttel a kedvezményes árusítás előtt kérést kell benyújtaniuk a polgármesteri hivatalhoz, így léphet érvénybe a promóció. Sepsiszentgyörgyön öt kérést iktattak – akik nem kérvényezik az árleszállítást, akár 1000 lejig terjedő büntetésre is számíthatnak.

Szétnéztünk néhány üzletben Sepsiszentgyörgy központjában, és kiderült, legtöbben inkább a cipőboltok ajánlataival élnek. Bár volt olyan vevő, aki a csökkentett árat is sokallta és inkább turkálóban vásárolt csizmát. Az egyik áruház férfiruha részlegén 30 százalékos árengedménnyel szembesültünk, de ez kizárólag a kifutó téli kollekcióra érvényes, az újat már teljes árban lehet beszerezni. A részleg elárusítónője, Kovács Margareta kérdésükre elmondta, sokan ilyenkor vásárolják meg ballagási öltönyüket, hiszen jóval olcsóbban jutnak hozzá, mint tavasszal vagy nyáron.

Szintén ebben az áruházban a női ruhák részlegén is lehet még vásárolni akciós áron, de az árengedmények csak jövő hétig tartanak, és alig néhány ruhadarabra érvényesek. Egy másik üzletben, ahol kiegészítőket árusítanak, 30–50 százalékkal olcsóbban juthatunk hozzá egy-egy sálhoz, bizsuhoz vagy kalaphoz. Választék és vásárló is van bőven, ottjártunkkor iskolás lányok válogattak a színes, díszes karkötők, láncok és sálak sokaságából.

De nemcsak a ruhákra, cipőkre, táskákra van akció, hanem néhány ékszerboltan is árengedménnyel vásárolhatunk divatos aranyékszereket különböző drága- vagy féldrágakövekkel. Az egyik ékszerbolt tulajdonosa kifejtette: náluk is van téli, őszi és nyári kollekció is, az ékszereket Olaszországból szerzik be, a legújabb divatot követve. Érdekesség, hogy náluk nemcsak a kifutó téli kollekcióra vonatkozik a kedvezmény, hanem a 2012-es tavaszi kollekció néhány beharangozó darabjára is, ezáltal hívják fel a vásárlók figyelmét egy-egy különleges darabra.

A szezonális árleszállítások márciusig tartanak, és a polgármesteri hivatalhoz való bejelentés mellett az is fontos, hogy a terméken az új ár mellett a régit is feltüntessék.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 03., péntek

Mentőhelikopterrel vitték kórházba az idős férfit, miután leesett a kerékpárjáról

Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.

Mentőhelikopterrel vitték kórházba az idős férfit, miután leesett a kerékpárjáról
Hirdetés
2026. április 03., péntek

Telefonjáért vertek meg egy férfit Sepsiszentgyörgyön – két fiatalt letartóztattak

Telefonjáért támadtak rá egy férfira Sepsiszentgyörgyön: három fiatal bántalmazta, majd elvette a készülékét. A sértettet kórházban ápolják, a két fiú 30 napos előzetes letartóztatásba került, a 15 éves lány szabadlábon védekezhet.

Telefonjáért vertek meg egy férfit Sepsiszentgyörgyön – két fiatalt letartóztattak
2026. április 03., péntek

Körözött férfiakat fogtak el Háromszéken

A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.

Körözött férfiakat fogtak el Háromszéken
2026. április 02., csütörtök

Minden egyes délutánjuk be van táblázva – élet az autizmus spektrumzavaros gyermekkel

Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.

Minden egyes délutánjuk be van táblázva – élet az autizmus spektrumzavaros gyermekkel
Hirdetés
2026. április 02., csütörtök

Sepsi Book: május közepén könyvvásár és kulturális programkavalkád a Sepsi Arénában

Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.

Sepsi Book: május közepén könyvvásár és kulturális programkavalkád a Sepsi Arénában
2026. április 02., csütörtök

Fogyatékkal élő felnőttekhez keresnek hivatásos gondozókat

Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.

Fogyatékkal élő felnőttekhez keresnek hivatásos gondozókat
2026. április 02., csütörtök

Egy hónap alatt ötszáz sürgősségi bevetésük volt a háromszéki tűzoltóknak

Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.

Egy hónap alatt ötszáz sürgősségi bevetésük volt a háromszéki tűzoltóknak
Hirdetés
2026. április 01., szerda

Nem nézte az akadályt a kétbocsos anyamedve, amikor elkergették Kézdivásárhelyen – videóval

Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.

Nem nézte az akadályt a kétbocsos anyamedve, amikor elkergették Kézdivásárhelyen – videóval
2026. április 01., szerda

Húsvéti ételszentelés Sepsiszentgyörgy főterén

A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).

Húsvéti ételszentelés Sepsiszentgyörgy főterén
2026. április 01., szerda

Fél óra alatt kétszer csípték nyakon az ittas sofőrt

Ittasan vezető férfi akadt fenn a bodzafordulói rendőrség hálóján egy március 31-i ellenőrzés során. A gépjárművezető jogosítványát bevonták, de fél órával később a rendőrök ismét kiszúrták az autóját a forgalomban.

Fél óra alatt kétszer csípték nyakon az ittas sofőrt
Hirdetés