
Ismét áradásokra kell számítani a nagy mennyiségű csapadék miatt. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Heves esőzések lesznek csütörtök estig az ország 22 megyéjében – jelenti az Országos Meteorológiai Igazgatóság (ANM). Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) narancs jelzésű árvízriasztást léptetett érvénybe, amely szerdán 15 órától péntek 10 óráig érvényes.
2018. július 25., 16:492018. július 25., 16:49
Az ANM erős légköri instabilitásra vonatkozó sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki július 26-án 23 óráig Botoşani, Iaşi, Vaslui, Galac, Brăila, Ialomiţa, Călăraşi, Buzău, Vrancea, Bacău, Neamţ, Kovászna, Suceava, és részben Beszterce-Naszód, Maros, Hargita, Brassó, Prahova, Dâmboviţa, Argeş, Vâlcea, Szeben, és szerda estig Tulcea és Konstanca megyére – számol be az Agerpres.
A lehulló csapadék mennyisége elérheti a 20-25, elszigetelten a 40-50 litert négyzetméterenként. Az ANM felhívja a figyelmet, hogy a légköri instabilitás egészen a hét végéig kitart.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) narancs jelzésű árvízriadót bocsájtott ki Szucsáva, Neamţ, Hargita, Bákó, Iaşi, Vaslui, Vrancea, Galaţi, Botoşani, Konstanca és Tulcea megyékre. A riasztás szerint az érintett megyékben a folyók kiléphetnek a medrükből a nagy mennyiségű csapadék miatt.
Öt székelyföldi helyszínen mutatják be Demeter Szilárd Hazaszótár című könyvét március 14-20. között.
Nicușor Dan államfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön aláírták a két állam közötti stratégiai partnerségről szóló közös nyilatkozatot a Cotroceni-palotában.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
Más megyékhez képest ugyan hátrányból indulnak a Hargita megyei gazdák a zöldségtermesztést támogató de minimis programban, de számukra is tartogat lehetőségeket ez a csomag. Az érdekeltek még egy hónapig igényelhetnek támogatást az idei programban.
szóljon hozzá!