
Meredek a fel- és lejárat, ellenben sokkal tartósabb szerkezete van az új hídnak
Fotó: Beliczay László
Hosszas engedélyeztetési huzavona előzte meg a székelyudvarhelyi Homoród utcai hídfelújítást: a vízügyi hatóság az átkelő szintjének megemelését kérte, ez azonban ellehetetlenítette volna a patakmeder melletti portákra való bejárást. A korhadt faszerkezetet augusztusban bontották el, az építkezés idejére lezárták az egyébként forgalmas utca első felét.
2019. szeptember 26., 13:502019. szeptember 26., 13:50
Múlt héten aszfalt is került az új hídszerkezet felületére, így feloldották a forgalomkorlátozást. A helybéliek a közösségi oldalon osztották meg nemtetszésüket a beruházás kapcsán, főként a híd megemelt feljárójában találtak kivetnivalót.
– nyomatékosította újfent Ember Attila, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal referense.
„A vízügyi hatóság az árvízvédelmi előírásoknak megfelelően csak a kivitelezésnek ezt a formáját hagyta jóvá. Az utca aszfaltszintje és a híd szintje közötti eltérés körülbelül 20–25 centiméter” – jegyezte meg az illetékes. Hozzátette,
Fotó: Beliczay László
Korábban, a régi híd állapotára hivatkozva, súlykorlátozást vezettek be a Homoród utcában. Mint akkor a hivatal sajtóosztályától megtudtuk, az új szerkezet elbírná ugyan a teherforgalmat, a Homoród utca azonban nem, ezért a 3,5 tonnánál nagyobb teherautók az átkelő elkészülte után sem hajthatnak majd be az utcába.
Folyamatosan gyarapodik az elérhető gyógyászati szolgáltatások száma a gyergyószentmiklósi kórháznál, de emiatt már nincs elegendő hely új rendelők berendezésére. Átalakítás lehetne a megoldás, ehhez keres támogatókat az intézmény.
Nicușor Dan hétfőn kijelentette, hogy függetlenül a bizalmatlansági indítványról szóló keddi parlamenti szavazás eredményétől, Románia megőrzi nyugati irányultságát.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.
Házkutatást tartottak hétfőn Maros megyében egy 2021 és 2026 között történt többszörös sikkasztás ügyében, amely során 136 ezer lejjel károsítottak meg egy állami intézményt – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az RMDSZ parlamenti képviselői és szenátorai jelen lesznek az ülésteremben a bizalmatlansági indítvány vitáján, de nem fognak szavazni – jelentette be hétfőn Kelemen Hunor.
szóljon hozzá!