A szociálliberális honatyák újra kötelezővé tennék az egyenruha viselését a közoktatás minden szintjén, az óvodától a középiskoláig. A Realitatea TV úgy tudja, a tervezet lehetővé teszi, hogy minden tanintézetben döntsenek az egyenruha formájáról. Háromszéken számos tanintézetben már most kötelező az uniformis.
2013. október 17., 13:232013. október 17., 13:23
Keresztély Irma háromszéki főtanfelügyelő egyenruha párti, de több alkalommal is hangsúlyozta, nem szabad erőltetni a bevezetését, akkor jó, ha az iskolaközösség kezdeményezi, és a szülők, gyerekek is egyetértenek ezzel. Kiemelte, eddig pozitív visszajelzéseket kaptak arról, hogy az egyenruhás gyerekek kitűnnek, nem pedig beleolvadnak a tömegbe.
Sepsiszentgyörgyön az Ady Endre Gimnáziumban, Mihai Viteazul Főgimnáziumban és Constantin Brâncuşi Líceumban hordanak uniformist, Kézdivásárhelyen a Nagy Mózes Elméleti Líceumban is kötelező az egyenruha, ahogyan a Bod Péter Tanítóképzőben is.
Ezekben az iskolákban a vezetőtanács a szülőkkel és a diákokkal közösen döntött az egyenruha bevezetése mellett. Van ahol ez egy az iskola címerével, jelképével ellátott polót jelent, máshol zakót és fehér inget, de van ahol a régi kék és fehér kockás, kötényes uniformist hordják a kisdiákok.
Az egyenruha pártiak több érvet is felsorakoztatnak: az iskola nem lesz divatbemutató színtere, tompítja a társadalmi különbségeket, erősíti a fegyelmet és a közösségi identitást. Meglátásuk szerint egyenruhában jobb a diákok megítélése is. Az ellenzők a kommunista múlt keserű emlékeire hivatkoznak, a kényszert, az egyén kibontakozásának gátolását látják benne.
Az iskolai egyenruhák kötelezővé tételéről már több törvénytervezet került a parlament elé, ám eddig egyiket sem szavazták meg.
Egy személyautó és egy tehergépkocsi ütközött össze csütörtök este fél tízkor Bereck közelében.
Több olyan határozattervezet is a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület csütörtöki ülésének napirendjére került, amely a kormányzati megszorítások helyi hatásait tükrözi. A tervezést azonban nem adta, nem adhatja fel a város.
A kiszámíthatóság érdekében 2028-ig befagyasztják a vállalkozások épület- és területadóját Sepsiszentgyörgyön, ugyanakkor folytatják a de minimis támogatási programot is, amelynek révén a cégek visszaigényelhetik a befizetett helyi adó egy részét.
Két évben belül szobrot állítanak Mihai Eminescunak Sepsiszentgyörgyön – jelentette be Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Kovászna megyei elnöke közös szerdai sajtótájékoztatójukon.
Néhány hónap leforgása alatt hatalmas épületek nőttek ki a földből Sepiszentgyörgy leendő egyetemi kampuszának területén. Tonk Mártont, a Sapientia EMTE rektorát faggattuk a munkálatok előrehaladtáról, a képzési kínálat bővítésének lehetőségéről.
Drasztikus bírságokat helyezett kilátásba a TEGA köztisztasági vállalat az építkezési törmeléket a háztartási hulladéknak szánt digitalizált ökoszigetekbe dobók számára. A szabálytalankodó sepsiszentgyörgyiek zsebe akár 3000 lejjel is bánhatja.
Harmincegy iskolai bűncselekményt tartottak számon, ezek többsége verekedés volt, súlyos következmények nélkül – összegezték a minap lezárult tanév iskolai biztonsági tapasztalatait Kovászna megyében.
Megkezdődött a kézdivásárhelyi Kanta utca régóta várt felújítása. A munkálatok miatt ideiglenesen módosult a közlekedési rend: egyes szakaszokon egyirányúsították a forgalmat, több utcában pedig korlátozták a kanyarodási lehetőségeket.
Kilőttek egy medvét Sepsiszentgyörgyön a Farm utcában vasárnap este, egy másik kószáló nagyvadnak pedig csapdát helyeztek ki az Oltmező utcában.
Az ott lakók, illetve a rajta naponta közlekedők több mint hat éve várnak rá, azóta hol por, hol sár keseríti az életüket. Kézdivásárhelyen június 22-én, hétfőn elkezdik a város egyik bejáratának számító Kanta utca felújítását.
szóljon hozzá!