Újabb ponttal bővült Sepsiszentgyörgyön a közösségi kártya hálózat – tájékoztatott a Háromszéki Közösségi Alapítvány sajtóirodája.
2014. február 12., 15:592014. február 12., 15:59
Sepsiszentgyörgyön újabb üzletben lehet használni a közösségi kártyát, méghozzá a városközpontban nemrég nyílt Merkúr üzletben. Mint ismeretes, a szóban forgó üzletláncnál használtak először közösségi kártyát Székelyudvarhelyen, amely később a Bertis cég partnerségének köszönhetően vált igazi sikerré Sepsiszentgyörgyön.
Az elmúlt hónapban több mint 15 ezer lej gyűlt a közösségi kártyák használata révén az Ujjvárossy József közösségi alapba. A legtöbb kártyát a Bertis üzletekben használták Sepsiszentgyörgyön, Kovásznán és Kézdivásárhelyen, összesen 11660 lej gyűjtve össze. Sepsiszentgyörgyön a Merkúrban használt kártyák után 3 518 lej gyűlt, míg más, kisebb üzletekben és az OTP bankban összesen 60 lej jött össze.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány a február 19-én szervezendő gyűlésen dönt a 2013 október-december periódusban a közösségi alapba gyűlt 53 988 lej felhasználásáról. Erről javaslatokat is várnak a hka@hka.ro címre.
Miután korrupciós váddal akarták kivonni a politikai életből, Markó Attila jogász, kisebbségi államtitkár 2014-ben a pár négyzetméteres cella helyett a 93 ezer négyzetkilométeres anyaországot választotta fogsága helyszínéül –101 hónapig.
„Az élet értelmét nem lehet készen kapni. Azt meg kell teremteni: munkával, hűséggel, szeretettel.” Dr. Mucsi Mihály, Kézdivásárhely legújabb Pro Urbe díjasa pontosan ezt tette – hangzott el péntek délután a Vigadó dísztermében.
Kézműves vásárral, tartalmas előadásokkal, ifjúsági térrel, gyermekprogramokkal, helyi ízekkel, emlékezetes koncertekkel várja a városlakókat és az idelátogatókat Kézdivásárhely legnagyobb közösségi eseménye, a Sokadalom. Óriáskerék viszont nem lesz.
Új programot vezet be az elszigetelődött, beteg idősek és a fogyatékkal élők számára a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: egy olyan digitális eszköz beszerzését és használatát támogatják, amely baj esetén riasztja az illetékeseket.
Újra sokszínű kínálattal várja a Sepsi Classic fesztivál a komolyzene kedvelőit Sepsiszentgyörgyön július 10–13. között. Hallhatjuk Miklósa Erika operaénekest és Szamosi Szabolcs orgonaművészt, valamint a nemzetközi hírnév sok fiatal várományosát.
Sepsiszentgyörgy utcáin és parkjaiban napok óta nagyszámú lepke rajzik, ami a lakosság körében is feltűnést keltett. A hársfákon, rózsákon és levendulákon tömegesen megjelenő rovarokat gamma bagolylepkének azonosították.
Ideiglenes közlekedési korlátozások lesznek Sepsiszentgyörgyön, csütörtökön a Román Zászló Napjára szervezett ünnepség ideje alatt – tájékoztat közleményében a helyi rendőrség.
A Székely Vágta döntőjében történt balszerencsés események, két versenyző esése és az egyik ló tragikus lábtörése nem teszik szükségessé a szabályzat módosítását – tájékoztatták lapunkat a szervezők, hangsúlyozva, hogy minden teljesen szabályosan történt.
Háromszáz embert kellett kimenekíteni és több mint 200 háztartást öntött el a víz kisebb-nagyobb mértékben – hangzott el azon az összesítőn, ahol megtudhattuk, hogy a polgármesterek nem igazán szoktak részt venni a katasztrófavédelmi felkészítőkön.
Útlezárásokra kell számítani Kézdivásárhelyen a városnapok miatt szerdától a rendezvény idején – értesíti a városlakókat a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!